ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    2010/03/05
    45
    24

پاسخ : اختلاف سرعت ای جی بی تی با ماسفت

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabama2000

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

k4108 یک ماسفت نسل قدیم است و IGBT های هم دوره اش بسیار کند تر از آن بوده اند و مقایسه ی آن با IGBT های نسل جدید اشتباه است.در ضمن نمونه اصلی این ماسفت دیگر تولید نمی شود و نمونه های حاضر هم تماما ریمارک هستند .
    4108 الان داره تو دستگاههای اینورتر جوش استفاده میشه مثالا شرکت ویم مالزی از همین ماسفت تو دستگاههاش استفاده میکنه و تو بازار هم به وفور موجوده. شما هر ماسفت بالای 20 امپر و 500 ولتی رو که دوست داری دیتا شیش رو با 60n60 مقایسه کن اگه ماسفت با زمان کمتر از ای جی بی تی دیدی ما رو هم خبر کن تا لااقل یه نمونه دیده باشیم . اقای وزیری که اصل مطلب رو گفتن مسأله فقط زمانهای خاموش و روشن نیست مساءلی دیگه هم مطرحه
    2016/09/24
    38
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط javad-10

4108 الان داره تو دستگاههای اینورتر جوش استفاده میشه مثالا شرکت ویم مالزی از همین ماسفت تو دستگاههاش استفاده میکنه و تو بازار هم به وفور موجوده. شما هر ماسفت بالای 20 امپر و 500 ولتی رو که دوست داری دیتا شیش رو با 60n60 مقایسه کن اگه ماسفت با زمان کمتر از ای جی بی تی دیدی ما رو هم خبر کن تا لااقل یه نمونه دیده باشیم . اقای وزیری که اصل مطلب رو گفتن مسأله فقط زمانهای خاموش و روشن نیست مساءلی دیگه هم مطرحه
    دوستانی که با رکتیفایرهای صنعتی جوش در سالهای پیش سر و کار داشته اند ، با این موارد زیاد سر و کله زده اند . در دستگاههای ژاپنی ، ماسفتهای توشیبا استفاده میشد که یکی از متداول ترین های آن همین ماسفت k4108 بود و در نمونه های آمریکایی هم ، IGBT ها به دلایل تکنولوژی بالاتر در مباحث افت حرارتی و راندمان بالاتر در اولویت قرار گرفته بودند که البته محدودیتهای فرکانسی خودشان را هم داشتند ولی کماکان به دلیل راندمان بالاتر به تدریج ، جایگزین ماسفتهای قدرت شدند و یکی از متداول ترینهای آن هم IGBT آمریکایی نسل اول HGTG20N50C1D بود که در این دستگاهها استفاده میشد و fall time و turn off بسیار بالایی هم داشت. در حال حاضر هم با پیشرفت تکنولوژی ساخت IGBT ها این زمان خاموش شدن بسیار کم شده و به همین دلیل است که fgh60n60 ده برابر سریعتر از HGT خاموش می شود و نسبت به 4108 هم همینطور . تکنولوژی ساخت ماسفتها هم بسیار پیشرفت کرده و در طبقه ی قدرت به چند صد مگاهرتز رسیده که البته به دلایل استفاده های نظامی در دسترس بازارهای جهانی الکترونیک نیست. بهمین خاطر هم بنده عرض کردم که 4108 را باید با HGT هم نسلش مقایسه کرد که هم توان و هم سن یکدیگرند و جفتشان بالای 20 سال عمر دارند . در ضمن همانطور که فرمودید در حال حاضر 4108 را کشورهای دیگر می سازند و نمونه ی ژاپنی آن هم که دیگر تولید نمی شود.HGT هم که دیگر منقرض شده است و در اینورترهای جوشکاری جایش را به امثال fgh ها داده است.

2013/12/21
    908
    325

پاسخ : اختلاف سرعت ای جی ی تی با ماسفت

سلام بله شما فرمودین ولی من هر چی دیتا شیت رو گشتم نمودار جریان-فرکانسی داخلش ندیدم ایا باید از روی یه پارامتری دیگه محاسبه بشه یا مستقیم همچین نموداری تو دیتا شیت موجوده .شاید دیتا شیتی که من توش گشتم کامل نبوده میشه لطف کنید و این نمودار رو تو این دیتاشیت بهم نشون بدید

پس سوختن ای جی بی تی مدار من از فرکانس بالا نیست چون زمانی سوخت از مدار جریان نمیکشیدم و ای جی بی تی ها هم کاملا خنک بودن من احتمال میدم چون خازنای منبع تغذیه رو با گیره به طول سی سانت به منبع وصل کردم خاصیت سلفی این سیما باعث شده که زمان تخلیه هسته اسپایکای با ولتاژ بالا رو ترانزیستورا تولید بشه وترانزیستور رو بسوزونه بنظرتون این نظریه درستیه؟ ای جی بی تی لو ساید سوخته بود با دیودی که کلکتور این ترانزیستور رو وصل میکنه به خط مثبت. با تشکر فراوان
    بله گویا دیتاشیت شما این رو نداره. من دیتاشیت 60N60SMD رو دیدم و گفتم.
    اگر خنک بودن داستان متفاوته. نظری که دادید کاملا محتمله. معمولا تو مدارات یک یا چند خازن پولیستر در فاصله نزدیک به سوییچها قرار داده میشه. برای حذف همین اسپایکها
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2009/12/26
    1,732
    275

شما هر ماسفت بالای 20 امپر و 500 ولتی رو که دوست داری دیتا شیش رو با 60n60 مقایسه کن اگه ماسفت با زمان کمتر از ای جی بی تی دیدی ما رو هم خبر کن
    بفرما
    APT5020
    2010/03/05
    45
    24

APT5020[/QUOTE]
    باز خوبه یه مورد پیدا شد ماسفت زمان کمتری داره هر چند نسبت به ای جی بی تی هم جریانش FGH20N60SFD تقریبا در یه سطحه.
    2009/12/26
    1,732
    275

باز خوبه یه مورد پیدا شد ماسفت زمان کمتری داره هر چند نسبت به ای جی بی تی هم جریانش FGH20N60SFD تقریبا در یه سطحه.
    دوست عزیز بفرما جریان بالاتر
    47N60
    2010/03/05
    45
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

دوست عزیز بفرما جریان بالاتر 47N60
    60n60 تو دمای 100 درجه 60 امپر میده این اسمش رو گذاشته 47n60 ولی دیتا شیتش رو که مطالعه کنی میبینی تو 100 درجه فقط 27 امپر جریان میده یعنی باید میذاشت 27n60

موفق باشی
    ویرایش توسط javad-10 : 2017/06/25 در ساعت 11:11
    2009/12/26
    1,732
    275

این اسمش رو گذاشته 47n60 ولی دیتا شیتش رو که مطالعه کنی میبینی تو 100 درجه فقط 27 امپر جریان میده یعنی باید میذاشت 27n60
    دوست عزیز شما بخر نیستی
    2010/03/05
    45
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

دوست عزیز شما بخر نیستی
    نه من جنس بنجل نمیخرم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یه سوال
    برا شبیه سازی منابع سویچینگ چه نرم افزاری بهتر جواب میده؟ متلب خوبه؟
    2010/03/05
    45
    24

پاسخ : اختلاف سرعت ای جی ی تی با ماسفت

سلام
    جمع بندی موضوع
    من تو دستگاههای اینورتر جوش که با ای جی بی تی کار میکنن فرکانس سویچینگ رو اندازه گیری کردم که 33 کیلو بود ولی تو دستگاههای ماسفت فرکانس نزدیک به صد کیلو بود(در دستگاه دویست امپر معمولا دوازده ماسفت بیست امپر یا چهار ای جی بی تی 60 امپر استفاده میشه) با اقای وزیری که مطرح کردم گفتن که ای جی بی تی کندتر از ماسفته ولی دیتاشیت یه ای جی بی تی و یک ماسفت مربوط به همین اینورترهای جوش رو که بررسی میکنم ای جی بی تی سریعتره .الان چطور میشه این تناقض رو حل کرد؟
    در دیتا شیت 60n60smd هم یه نمودار هست که میگه این ای جی بی تی در 100 کیلو هرتز حد اکثر 40 امپر جریان میده ولی چرا:
    جواب مساله تو این موضوع هست که ما به پارامترهایی که تلفات دینامیک دخالت دارن توجه کنیم
    سه عامل در تلفات دینامیک دخالت دارن یکی زمانهای خاموش و روشن دومی ولتاژ ی که سویچ میشه بعد جریان سویچینگ
    به عنوان مسال 60n60 نسبت به 4108 در منابع اینورتر جوش دارای سرعت تقریبا دو براره
    ولتاژ سویچینگ برابره پس از مقایسه دو تا حذفش میکنیم
    ولی جریانی که 60n60 سویچ میکنه تقریبا سه برابر جریان 4108 هست پس تلفات دینامیکش بسیار زیادتر از ماسفت میشه و طراح برای کم کردن این تلفات مجبور به پایین اوردن فرکانس میشه.
    ممنون میشم اقای وزیری هم نظرشون رو بگن
    با تشکر
    ویرایش توسط javad-10 : 2017/07/03 در ساعت 10:01
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22