اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر برای Li-Ion 1500mA 3.7V

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر برای Li-Ion 1500mA 3.7V

من دنبال یه مداریم که بشه یک باتری Li-Ion1500mA 3.7V رو درحالیکه داریم ازش استفاده میکنیم شارژ کنه.انگاری که شارژر موبایلو وصل کنین به بردتون که داره از این باتری استفاده میکنه.سوال اینه:اگه ما از شارژر موبایل استفاده کنیم اونوقت آیا فقط کافیه خروجی شارژر رو به مثبت منفی باتری وصل کنیم و نیاز به کاره خاصی نداریم؟از همین مثبت ومنفی باتری هم همزمان واسه تغذیه بقیه مدارمون استفاده میشه کرد؟

پاسخ : شارژر برای Li-Ion 1500mA 3.7V

سلام
    متاسفانه نمیشه. مدار شارژر یک منبع جریانه ولی آدابتور (به اصطلاح عوام شارژر) موبایل یک منبع ولتاژ. داخل پک باطری یک سنسور دما قرار داره که مدار شارژر گوشی از اون برای اطلاع از کامل شدن شارژ استفاده می کنه. اما از آدابتور موبایل می تونی برای تغذیه ی مدارت استفاده کنی.

واسه ی قسمت شارژر باطری هم باید یه مدار طراحی کنی. از مدارهای ساده با MC34063 میشه استفاده کرد تا مدارات پیچیده با میکرو... اول انتخاب کن تو بعد جستجو. اگه پیدا نکردی بگو تا برات بکشم
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

1500 میلی آمپر خیلی زیاده! :NO:

من باطری موتور 5000 میلی آمپر رو با 900 میلی شارج میکنم شما می خای با 1500 میلی آمپر یه باطری جوجه رو شارژ کنی! مواظب باش ممکنه خرابش کنی....

ولی به امید روزی که باطری ها مثل خازن شارژ بشن و مثل خورشید بدرخشن...

دیدگاه

من نگفتم که با 1500 می خوام شارژ کنم.گفتم باتریم 1500 است!!
        در مورد جواب اولم.من نفهمیدم.بالاخره میشه شارژر موبایلو مستقیم به باتری های Li-ion یا Li-carbon که تو جمهوری میشه إ¾پیدا کرد واسه شارژ وصل کرد یا نه؟
        مثلا ورودی شارژ باتری تو موبایل ها چه جوریه که مستقیم میشه شارژر موبایلو بهش وصل کنی همزمان که داری از موبایل استفاده می کنی؟

دیدگاه

با استفاده از روش ولتاژ ثابت میتونین باتری رو براحتی شارژ کنین فقط باید حواستون باشه که ولتاژ دوسر باتری از 4.2 ولت بالاتر نره وگرنه ...بوم
          برای مصرف کننده هم میتونین همزمان از باتری ولتاژ بگیرین یا اگه خیلی میخواین دقیق باشین با استفاده از دو دیون ولتاژ تغذیه و باتری رو or کنین هر وقت یکی قطع شد دیگری استفاده بشه
          این لینک رو هم نگاه کنین http://focus.ti.com/lit/an/slaa287/slaa287.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++

... یا اگه خیلی میخواین دقیق باشین با استفاده از دو دیون ولتاژ تغذیه و باتری رو or کنین هر وقت یکی قطع شد دیگری استفاده بشه
            این لینک رو هم نگاه کنین http://focus.ti.com/lit/an/slaa287/slaa287.pdf
            سلام

ببخشید من این کارتون برام خیلی جالبه! آخه یه مدار دارم که باید دقیق باشه ( ای سی ساعته و ورودی باطری هم نداره!)

وقتی برق میره منبع تغذیه باید سویچ بشه به باطری

میشه راحت اینکارو کرد مثل اینکه شما راحشو بلدین! :applause:

دیدگاه

خیلی راحت
              شما دو منبع تغذیه دارین .منبع تغذیه اصلی و باتری دوتا دیود میگیرین آند اونا رو به منبع اصلی و باتری وصل میکنین و کاتد اونا رو یکی میکنین که میشه مثبت شما .منفی منبع اصلی و باتری رو هم به همدیگه وصل میکنین میشه منفی شما اگه خواستین یه خازن هم با خروجی تون موازی کنین (در حد چند میکرو)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                خیلی راحت
                شما دو منبع تغذیه دارین .منبع تغذیه اصلی و باتری دوتا دیود میگیرین آند اونا رو به منبع اصلی و باتری وصل میکنین و کاتد اونا رو یکی میکنین که میشه مثبت شما .منفی منبع اصلی و باتری رو هم به همدیگه وصل میکنین میشه منفی شما اگه خواستین یه خازن هم با خروجی تون موازی کنین (در حد چند میکرو)
                با سلام

خوب اینو من پیاده کردم ولی ای سی ساعتم رو با باطری 3 ولت تغذیه کردم و برق مدارم هم 5v ! اینطوری که من فهمیدم همیشه از 3 ولت هم مصرف میشه! یعنی فقط میشه باطری ! اینتو نمیشه سوئیچ کرد؟ با گیتهای منطقی چیزی؟

دیدگاه

یک راه دیگه هم هست که رگولاتور سره 5 ولتت بذاری یا اینکه سره 5 ولت بجا یک دیود 3 دیود بذاری که تقربا همون ۳ ولت میشه.البته اکثرآیسی های ساعت 3.6 ولت کار می کنند.آی سی تون چه شماره ای هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

با سلام

خوب اینو من پیاده کردم ولی ای سی ساعتم رو با باطری 3 ولت تغذیه کردم و برق مدارم هم 5v ! اینطوری که من فهمیدم همیشه از 3 ولت هم مصرف میشه! یعنی فقط میشه باطری ! اینتو نمیشه سوئیچ کرد؟ با گیتهای منطقی چیزی؟
                    این که راحتتر شد تغذیه نمایشگر رو با 5 ولت بدین تغذیه آیسی ساعت رو با خروجی اون مدار دیودی البته امیوارم که آی سی ساعت شما طاقت ولتاژ حدود 4.3 ولت رو داشته باشه
                    با این کار موقع قطع برق نمایشگر خاموش میشه و باتری فقط برق آی سی رو میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++

با سلام

این که راحتتر شد تغذیه نمایشگر رو با 5 ولت بدین تغذیه آیسی ساعت رو با خروجی اون مدار دیودی البته امیوارم که آی سی ساعت شما طاقت ولتاژ حدود 4.3 ولت رو داشته باشه
                      با این کار موقع قطع برق نمایشگر خاموش میشه و باتری فقط برق آی سی رو میده
                      [/quote]

من که متوجه نشدم! ولی من فقط میخوام مدارم از باطری استفاده نکنه تا وقتی که برق بره!

دیدگاه

سلام دوستان
                        من به دنبال نحوه شارژ باتری های موبایل بودم که به اینجا کشیده شدم پست های جالبی بود و آموزنده...
                        آیا کسی هست درمورد نحوه کار شارژر ها (مخصوصا شارژر های نوکیا که مدار های کوچکی دارند ) توضیحات بیشتری به من بده؟ :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X