ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2013/04/06
    yazd
    987
    87

منبع تغذیه سوئیچینگ برای AVR

با سلام خدمت دوستان
    تو سایت و دوستان (مخصوصا جناب اقای مهندس کی نزاد که توی ویدیو اموزشی) به طور کامل در مورد محاسن منابع تغذیه خطی بخصوص در زمانی که ازمیکرو کنترلرها AVR استفاده میکنیم توضیحات مفصلی داده اند.که جای تشکر را دارد.
    تمامی این نکات جهت جلوگیری از هنگ نکردن میکرو و عدم تاثیر نویز بر روی کار کنترلر میباشد.اما من تو صنعت یه دستگاهی را دیدم که با اون میشه انواع RTD , ترموکوپل و... را بهش متصل کرد و هم عمل کنترل را انجام میده و هم دما را نشان میدهد.
    اما وقتی باز کردم دیدم از میکرو کنترلر AVR و تغذیه سوئیچینگ استفاده کرده است
    حالا سوالم این هستش که ایا کسی از دوستان منبع تغذیه سوئیچینگی سراغ داره که بتوان برای این نوع از میکروکنترلرها استفاده نمود تا اثرات نویزی هم روی میکرو نداشته باشه.و چه نکاتی را باید در طراحی این نوع از منابع تغذیه سوئیچینگ در نظر گرفت تا بهترین عملکرد را داشته باشیم
    با توجه به حجم کم منابع تغذیه سوئیچینگ برای جاهایی که محدودیت فضا مد نظر باشه بسیار مقرون به صرفه است که از این منابع استفاده کنیم.ممنون میشم دوستان در این زمینه اطلاعات یا نقشه ای داشته باشند در اختیار من و دوستان دیگر قرار دهند.
    با تشکر
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ برای AVR

این بحث منابع تغذیه سوئیچینگ و اثرات نویزشون داره همین طوری الکی گسترش پیدا میکنه. ما هر چند مدت باید توضیح بدیم که منابع سوئیچینگ اونجوری نیست که شما فکرش رو میکنید.
    اصلا من فکر میکنم آقای کی نژاد باید یه فیلم یا توضیح اضافه بده بیرون و در مورد اون حرفش یه توضیحاتی بده.من خودم برای یکی از مدارات خودم(یکی از پروژه های توی خونه برای خودم) از یکی از این تغذیه ها استفاده میکنم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و برای میکرو هم این ماژول بوک رو گذاشتم:

بعدش با این LDO ساده تغذیه دادم به میکرو:

میکرو من STM32 هستش ولی فکر نمیکنم برای AVR هم مشکلی داشته باشه. همون طور که میبینید من دوتا سوئیچینگ پشت سر هم استفاده کردم. تا حالا یه بار هنگ نکرده یا اذیتم نکرده. تازه از تغذیه اولی که سوئیچینگ هستش برای یک هیتر که با یه ترموکوپل سری شده و از یه طرف دیگه به یه Op-Amp با گین بالا خورده که باهاش ترموکوپل رو بخونم.
    سوئیچینگ اونجوری نیست که شما راجبش فکر میکنید.
    2013/04/06
    yazd
    987
    87

جناب اقای روح الامین تشکر
    من واسه کاری که میخوام تقریبا حداکثر 400 تا 500 میلی امپر لازم دارم ایاا نقشه یا مداری دارین برام بذارین
    ممنون
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

جناب اقای روح الامین تشکر
    من واسه کاری که میخوام تقریبا حداکثر 400 تا 500 میلی امپر لازم دارم ایاا نقشه یا مداری دارین برام بذارین
    ممنون
    خواهش میکنم.
    قید ساختن رو بزن. برای خودت دردسر درست نکن. آماده با قیمت فوق العاده عالی هست. چرا ازشون استفاده نمیکنید؟ حتی توی محصولات تجاری هم از اینا استفاده میکنن. خودم به چشم توی محصولات موفق تجاری دیدم.
    اگر هم بخوایین بسازین، هر قطعه ای که انتخاب کنید شرکت سازنده توی دیتاشیتش مدار پیشنهادی رو میذاره. شماتیک مدارشون هم توی نت هم گیر میاد.
    محدوده ولتاژی شما چقدر هستش؟ چیا تو مدارتون دارید؟
    2013/04/06
    yazd
    987
    87

با سلام
    یه تغذیه 5 ولتی برای قسمت AVR و بخش مبدل انالوگ به دیجیتال
    یه بخش دیگر مدار هم یه ال سی دی گرافیکی
    و بخش اخر شامل چند عدد رله 12 ولتی
    2012/12/30
    بوشهر
    3,204
    1,105

من به نظرم شما می تونی یکی از همون تغذیه های سوئیچینگ 12 ولتی رو بخری. دیگه با توجه به جریان مورد نیازت باید خودت انتخاب کنی. طوری انتخاب کن که یه 1-2 آمپر بیشتر از مقدار مورد نیازت بده.
    با یه رگولاتور خطی هم می تونی میکرو و نمایشگرت رو هم تغذیه کنی(دیتاشیتشون رو بخون. درست یادم بیاد با 12ولت ورودی هیچ مشکلی ندارن و بیشترین جریان رو هم توی همین 12-5=7 ولت اختلاف میده.). البته نمی دونم هنوز نمایشگرت 5ولتی هستش یا نه. اگه 3v3 هستش می تونی یه LDO 3v3 براش بذاری.
    تغذیه رله ها هم با همون خروجی سوئیچینگ.

ممکنه دوستان دیگه هم نظراتی داشته باشن. ببینیم بقیه چی میگن.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6