ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2016/05/28
    433
    62

روشن کردن 100 لامپ 40 وات با سلول خورشیدی ؟

سلام و وقت بخیر اگر بخوام 100 عدد لامپ 40 وات رو شن کنم به چند تا سلول خورشیدی و اینورتور نیاز دارم ؟ فعلا فقط تعداد سلول خورشیدی و اینورتور ممنون میشم پاسخ بدید و رابطه و فرمولی هم قرار بدید
    2016/11/15
    535
    365

پاسخ : روشن کردن 100 لامپ 40 وات با سلول خورشیدی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fmicro

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام و وقت بخیر اگر بخوام 100 عدد لامپ 40 وات رو شن کنم به چند تا سلول خورشیدی و اینورتور نیاز دارم ؟ فعلا فقط تعداد سلول خورشیدی و اینورتور ممنون میشم پاسخ بدید و رابطه و فرمولی هم قرار بدید
    مشخصات اینورتر و سلول ها چیه؟؟
    2016/05/28
    433
    62

اینور تور رو هنوز انتخاب نکردم اما سلول خورشیدی 25 وات دارم
    2016/05/28
    433
    62

برای نصب سیستم سولار نیاز به تابلو برق ac و dc داریم ؟
    2013/12/21
    908
    300

اگر هدف فقط روشن کردم لامپ کم مصرفه و هیچ بار دیگه ای ندارین راه حلهای ارزونقیمتی میشه ارائه داد.
    ولتاژ رو ac نکنید. این ولتاژ در نهایت میخواد داخل لامپ دوباره dc بشه و استفاده بشه. پس شما اگر یک ولتاژ 300 ولت دی سی درست بکنید و به لامپها بدید باز هم لامپها بدون هیچ مشکلی روشن میشن.
    چهارکیلو وات سلول خورشیدیتون رو طوری سری و موازی بکنید که در نهایت به ولتاژی کمتر از 300 برسید. بالاترین ولتاژی که میتونید زیر سیصد داشته باشید بهترین ولتاژه. به عنوان مثال اگر سلولهاتون 45 ولتیه (حداکثر) شش تا سری بکنید میشه 270 ولت.(و کمتر) و با یک منبع تغذیه بوست (به انتخاب خودتون ایزوله یا غیر ایزوله) این ولتاژ رو به 300 تبدیل بکنید و به لامپها بدید.
    اگر لامپهاتون کم مصرف نیستن و رشته ای هستن ولتاژ رو باز هم میتونید dc اعمال بکنید. ولی ولتاژ رو 300 در نظر نگیرید. 220 ولت دی سی در نظر بگیرید.
    ac بودن ولتاژ فقط در مواردی چون موتورهای اسنکرون (غالبا ماشین لباسشویی و کولر و...) لازمه. در اغلب موارد ولتاژ دی سی هم جوابگوی کاره.
    در نظر داشته باشید برقگرفتگی در حالت دی سی خطرناکتر از حالت ای سی ه. مراقب باشید.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2008/12/16
    بندر بوشهر
    372
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri

اگر هدف فقط روشن کردم لامپ کم مصرفه و هیچ بار دیگه ای ندارین راه حلهای ارزونقیمتی میشه ارائه داد.
    ولتاژ رو ac نکنید. این ولتاژ در نهایت میخواد داخل لامپ دوباره dc بشه و استفاده بشه. پس شما اگر یک ولتاژ 300 ولت دی سی درست بکنید و به لامپها بدید باز هم لامپها بدون هیچ مشکلی روشن میشن.
    چهارکیلو وات سلول خورشیدیتون رو طوری سری و موازی بکنید که در نهایت به ولتاژی کمتر از 300 برسید. بالاترین ولتاژی که میتونید زیر سیصد داشته باشید بهترین ولتاژه. به عنوان مثال اگر سلولهاتون 45 ولتیه (حداکثر) شش تا سری بکنید میشه 270 ولت.(و کمتر) و با یک منبع تغذیه بوست (به انتخاب خودتون ایزوله یا غیر ایزوله) این ولتاژ رو به 300 تبدیل بکنید و به لامپها بدید.
    اگر لامپهاتون کم مصرف نیستن و رشته ای هستن ولتاژ رو باز هم میتونید dc اعمال بکنید. ولی ولتاژ رو 300 در نظر نگیرید. 220 ولت دی سی در نظر بگیرید.
    ac بودن ولتاژ فقط در مواردی چون موتورهای اسنکرون (غالبا ماشین لباسشویی و کولر و...) لازمه. در اغلب موارد ولتاژ دی سی هم جوابگوی کاره.
    در نظر داشته باشید برقگرفتگی در حالت دی سی خطرناکتر از حالت ای سی ه. مراقب باشید.
    ممنون مهندس ایده جالبی دادی در مورد اعمال ولتاژ دی سی به لامپ کم مصرف ولی این برایه لامپ ال ای دی شدنی نیست درسته ؟ چون یک درایور ac to dc از نوع باک دارند که حتما باید ac تو ورودیشون باشه یا باید درایورشون رو عوض کرد
    2013/12/21
    908
    300

نقل قول نوشته اصلی توسط stooy

ممنون مهندس ایده جالبی دادی در مورد اعمال ولتاژ دی سی به لامپ کم مصرف ولی این برایه لامپ ال ای دی شدنی نیست درسته ؟ چون یک درایور ac to dc از نوع باک دارند که حتما باید ac تو ورودیشون باشه یا باید درایورشون رو عوض کرد
    لامپهای ال ای دی هم مصرف کننده شون دی سیه. اگه درایور ال ای دیشون از این الکی ها نباشه که یه خازن گذاشتن و تموم - میشه. اونها هم اول ولتاژ رو دی سی میکنن و بعد از صاف کردن از باک یا فلایبک میگذرونن. در کل منابع تغذیه کامل سه بخش دارن. اول ای سی به دی سی فرکانس پایین. بعد دی سی به ای سی فرکانس بالا و بعد ای سی به دی سی فرکانس بالا. مرحله اول که ای سی به دی سی فرکانس پایینه معمولا از دیود پل توش استفاده میشه که میتونید دی سی هم اعمال بکنید. برای این بخش فرقی نداره ورودی ای سی باشه یا دی سی. فقط باید دقت بکنید اگر مصرف کننده الکترونیکیه ولتاژ دی سی به اندازه پیک یعنی حدود 300 ولت باید باشه و اگر مصرف کننده مقاومتیه مثل لامپ معمولی باید 220 ولت باشه.
    لامپهای کم مصرف هم اولین بخششون دقیقا یک مبدل ای سی به دی سی دارن. در این مورد هیچ تفاوتی بین درایور ال ای دی و لامپ کم مصرف نیست
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2016/05/28
    433
    62

قضیه این تابلو برق dc و ac برای راه اندازی یک سلول خورشیدی برای یک خونه که بتونه 100 تا لامپ رو وروشن کنه چیه ؟ نقشه بستن یک نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام چطوریه ؟ و همچنین نقشه تابلو برق dc وac ?
    2014/05/21
    103
    34

لامپها رو توی شب باید روشن کنید دیگه ؟ پس نیاز ب بانک باتری دارید...فقط مدت زمان روشن بودنشون در 24 ساعت رو اعلام کنید حتما
    دوستانی ک راهنمایی کردن 4 کیلووات سلول خورشیدی نصب کنید میدونید هزینش چقدره ؟
    شما باید زمان دشارژ شدن باتری و زمان مورد نیاز برای شارژ شدنش رو محاسبه کنید و طبق اون سلول خورشیدی بخرید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9