اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول df player mini با بسکام و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول df player mini با بسکام و avr

سلام به همگی
    چند وقت پیش خواستم یکی از پروژه های خودمو سخن گو کنم .اومدم توفروشگاه eca گشتم و ارزون ترین ماژول پخش صوت رو انتخاب کردم.بعد اینکه خریدم و به دستم رسید ،مثل همیشه اومدم تواین انجمن و هرچی گشتم برنامه کاملی برای راه اندای این ماژول با بسکام ندیدم.مجبور شدم برم و دیتاشیت رو بخونم.خلاصه گفتم شاید یه بنده خدایی راهی که ما رفتیم رو دوباره کاری نکنه.براین شدیم تا اموزش روبه همراه برنامه اینجابذارم.
    عکس سخت افزاری ماژول به همراه معرفی پایه هایی که داره.

راه اندازی ماژول بدون میکرو کنترلر:
    1-دو پایه بلندگو کوچیک رو به پایه های شماره 6و8 متصل کنید.(ترتیب اتصال مهم نیست.)
    2-پایه های تغذیه رو متصل کنید.(vcc , gnd) پایه یک را به 4.2 ولت و پایه 7 رابه منفی
    3-برای تعییر به اهنگ بعدی باید پایه شماره 12 رابرای یه لحظه به منفی متصل کنید.در صورتی که این پایه به مدت چند ثانیه به منفی وصل شود.صدای اهنگ افزایش میابد.
    4-برای تغییر به اهنگ قبلی باید پایه شماره10 رابرای یه لحظه به منفی متصل کنید.در صورتی که این پایه به مدت چند ثانیه به منفی وصل شود.صدای اهنگ کاهش میابد.
    5-یه دونه sd cardرو داخل سوکت بذارید و اهنگ با فرمت mp3رو داخلش بریزید.البته با هر اسمی که باشه می خونه ولی زمانی که می خواهید به میکرو وصل کنید دیگه نام اهنگ ها بایدفقط شماره باشه.

----------------

راه اندازی ماژول با میکرو:

برای اتصال ماژول به میکروباید از ارتباط سریال استفاده شود.برای ارتباط سریال هم که پایه های rx و txرو به صورت ضربدری به پایه های میکرو وصل می کنیم.بدین صورت که پایه tx ماژول df playerبه پایه rx میکرو،وپایه rxماژول را به پایه txمیکرو وصل می کنیم.در این حالت ماژول اماده فرمانبرداری است.
    فرمول کلی ارسال دستورات به ماژول براساس ساختار زیر است.

ارسال دستور پخش آهنگ از sd cord:
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ;[COLOR="#FF0000"]3[/COLOR] ;0 ;[COLOR="#00FF00"] 1[/COLOR];[COLOR="#0000FF"]2[/COLOR]; 239
    در دستور بالا فرمان پخش آهنگ شماره 2 از پوشه 1 ارسال می شود.
    توجه کنید که کد cmd برای پخش اهنگ ازsd card مقدار&h03می باشد.
    برای ارسال دستور پخش اهنگها توسط میکرو بایدنام اهنگی که انتخاب کرده اید را دربیت par2 وارد کنید.
    و همچنین نام پوشه ای که اهنگ در آن قراردارد رو دربیتpar1وارد کنید.واژه های غیر عددی پشتیبانی نمیشه.
    توجه:برای اهنگ ها وپوشه هایی که درون sd cardریخته میشه، فقط ازشماره های عددی استفاده کنید

------------------
    افزایش ولوم:
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]04[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
    کاهش ولوم:
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]05[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
    پخش بعدی(Next ):
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]1[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
    پخش قبلی(Previous ):
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]2[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
    مکث(pause):
    کد:
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; [SIZE=3][COLOR="#FF0000"]14[/COLOR][/SIZE]; 0 ; 0 ;0; 239
    در برنامه زیر هم یه پروژه ساده گذاشته شده که به یه ال سی دی 16*2 و میکرو مگا16برای ارتباط با ماژول استفاده شده وکارکرد برنامه اینحوریه که چهارتا دکمه برای ارسال دیتا به ماژول تعبیه شده و با فشردن این دکمه ها به آهنگ بعدی و قبلی منتقل میشه و همچنین در هر تراک بافشردن دوتا دکمه دیگه افزایش صدا و کاهش صدا صورت می گیرد.
    کد:
    $regfile = "m16def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600
    '-------------
    Config Lcdpin = Pin , Rs = Porta.1 , E = Porta.2 , Db4 = Porta.3 , Db5 = Porta.4 , Db6 = Porta.5 , Db7 = Porta.6
    Config Lcd = 16 * 2
    Cursor Off
    Cls
    '------------
    Config Pind.6 = Input :volume_up Alias Pind.5
    Config Pind.5 = Input :volume_down Alias Pind.6
    Config Pind.4 = Input : _next Alias Pind.3
    Config Pind.3 = Input : Previous   Alias Pind.4
    '***********************************************************************************
    Do
    home
    cursor off
    lcd "df_player"
    '--------
    if volume_up=0 then
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ; 04; 0 ; 0 ;0; 239
    home l
    lcd "volume++       "
    end if
    '-------------
    if volume_down=0 then
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ;05 ;0 ; 0 ;0; 239
    waitms 50
    home l
    lcd "volume----                 "
    end if
    '-------------
    if _next=0 then
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ;1 ;0 ; 0 ;0; 239
    waitms 50
    home l
    lcd "next           "
    end if
    '-------------
    if Previous =0 then
    Printbin  126 ; 255 ; 6 ;2 ;0 ; 0 ;0; 239
    waitms 50
    home l
    lcd "Previous               "
    end if
    '-------------
    waitms 100
    Loop
    End
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۰۳:۴۴ ۱۳۹۶/۰۴/۰۶.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : راه اندازی ماژول df player mini با بسکام و avr

از دیتاشیت دستورات مربوط به ارتباط سریال و بخونید ُ و به راحتی میتونید توسط بسکام ُ کنترلش کنید. خیلی امکانات بهتون میده. تا 3 وات بلندگو رو هم پشتیبانی میکنه.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

با تشکر از دوست گرامی که زحمت کشیدن این تاپیک رو ایجاد کردند . یه سوال از دوستانی که از این ماژول استفاده کردند لطفا هرکی هر کجا از این ماژول استفاده کرده و مدت زمان کارکرد این ماژول رو هم بفرمایند ببینیم چند مرده حلاجه ممنون.
      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

یه سوال دیگه برام پیش اومده اگه از این ماژول با استفاده از یه میکرو برای یه پروژه استفاده کردیم حالا این ماژول همیشه باید به تغذیه مثل میکرو وصل باشه؟ یا فقط زمانی که نیاز به پخش داشته باشه باید تغذیه وصل بشه (نرم افزاری به وسیله میکرو) بنده وقتی این ماژول رو بدون میکرو تست کردم دیدم بعد پخش یه ترک به اهتمال زیاد به استندبای میره وآماده پخش میمونه تا بهش بگیم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تو پروژه هاتون چطوری پیاده کردین این موضوع رو؟
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

دوستان بنده این ماژول رو تهیه کردم الان به صورت دستی وبدون میکرو کار میکنه ولی وفتی میام با میکرو بهش فرمان بدم وآهنگ مورد نظر رو از پوشه مورد نظر پخش کنم نمیشه نام پوشه که باید عددی باشه که عددیه آهنگ مورد نظرم هم به صورت 001 تا 011 اهنگ هست تو پوشه 001 حالا هرکاری میکنم انجام نمیده از کریستال داخلی وخارجی استفاده کردم 1 مگ داخلی (تست کردم) و 8 مگ خارجی(تست کردم) اثری نداشت .100 در صد هم در سالم بودن میکرو مطمئنم برنامه هم که یه کوچولو برای تست هست اینم بگم بلندگو بعضی وقتها صدای نویز مثل صدای موتور داره از صحیح بودن سیم کشی ها مطمئنم از منبع تغذیه باطری هم استفاده کردم ولی نتیجه فرقی نکرد الان در برنامه پایین گفتم از پوشه 1 آهنگ 11 رو پخش کن نمیکنه چرا شو شما دوستان راهنماییم کنید بفهمم ممنون

جدیدترین ویرایش توسط mahdi210; ۱۹:۳۲ ۱۳۹۶/۰۶/۱۸.
          معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

سلام دوستان ، من این ماژول راه انداختم ، ولی وقتی بهش دستور میدم که آهنگ شماره 1 پخش بشه(7E FF 06 03 00 00 01 EF)، آهنگ شماره 35 پخش میشه، یا بهش دستور میدم که آهنگ شماره 4 پخش بشه
            (7E FF 06 03 00 00 04 EF)آهنگ شماره 7 پخش می شه،
            ولی وقتی تعداد کمی آهنگ روی مموری کم هست درست عمل میکنه و آهنگ مورد نظر رو پخش میکنه .
            نام آهنگ هام هم از 001 تا 040 است و آهنگ هارو توی پوشه نریختم ، یعنی مستقیما روی مموری قرار دادم، لطفا کمکم کنید ، به شدت بهش نیاز دارم.

دیدگاه

خوش به حالتون شما بازم موفق شدین من هنوز نتونستم با میکرو راش بندازم نمیدونم چشه . شما با کدوم میکرو انجام دادید ؟ میشه کدشو اینجا بزارید استفاده کنیم؟ برای استفاده از uart میکرو کد خاصی برای راه اندازی استفاده کردین؟ منظورم پیکربندی uart هست یا فقط با دستور printbin دستور رو ارسال کردین؟
              معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

ابتدا برای راه اندازیش ، با یک ماژول usb به TTL ،ماژول DFplayer به کامپیوتر متصل کنید .
                اگه میخواید راحت راش بندازید از ترمینال کدویژن استفاده کنید البته نرم افزار های دیگه هم هست ولی من با ترمینال کدویژن راحت تر هستم ، چون قسمت ارسال هگز راحت تره ، و از همه مهم تر اینه که مقادیر باید هگز باشه یعنی اگه شما به صورت معمولی توی قسمت سریال به عنوان مثال (7E) بفرستید در واقع داردی به ازای عدد (7) مقدار 0x37 و به ازی (E) مقدار 0x65 را برای ماژول ارسال می کنید، که این اصلا درست نیست .
                اگه ارتباط ماژول و کامپیوتر درست باشه و بادریت هم روی 9600 باشه ، بعد اتصال پاور به ماژول DFplayer یک سری مقادیر چرت و پرت براتون ارسال میکنه ، این نشون میده که ماژول سالمه ولی داره برای شما هگز ارسال میکنه ، اگه گزینه هگز رو فعال کنید مقادیر (7E FF 06 3F 00 00 00 FE BC EF ) برای شما ارسال میکنه.
                حالا برای اینکه بهش بگید آهنگ 1 رو پخش کن باید دستور 7E FF 06 03 00 00 01 EF برای ماژول ارسال کنید ، برای این کار در نرم افزار کدویژن دربالای سر برگ ترمینال نوشتهHex Code شما در این قسمت مقدار 7E را وارد کرده و بعد گزینه SEND میزنید و بعد مقدار FF و بعد مقدار 06 تا آخر بعد از این که مقدار EF رو ارسال کردید آهنگ شروع به پخش میشه ، اینم بگم که حتما یک مقاومت حدود 470 اهم با بلندگو سری کنید وگرنه ماژول ریست میشه.
                برای راه اندازیش با میکرو من از زبان C استفاده کردم .
                قبل از قسمت (void main(void دستور ;{int buffer_data[10] = {0x7E , 0xFF , 0x06 , 0x03 , 0x00 , 0x00 , 0x04 , 0xEF وارد کردم حالا هربار که بخوام آهنگ 02 رو پخش کنم با استفاده از دستور
                buffer_data[6] = 0X02 خونه 6 رو تغقیر میدم. یا اهنگ سوم buffer_data[6] = 0X03 رو وارد میکنم ، حالا برای اینکه مقدار بافر دیتارو با سریال ارسال کنم باید هر کدوم رو تک تک بفرستید ، پس یعنی از یک حلقه for استفاده کنید.
                (++for(n=0;n<7;n
                {
                ;([putchar(buffer_data[n
                ;( delay_ms(10
                }
                فقط یادم نمیاد n<9 بود یا n<7
                در واقع با استفاده از دستور for مقادیر 7E تا EF برای ماژول ارسال میکنیم .
                راستی من از کریستال داخلی استفاده میکنم و به چکسام هم نیازی نداره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم از کد برنامه زبان C
                البته این مال خیلی وقت پیشه

Chip type : ATmega16A
                Program type : Application
                AVR Core Clock frequency: 8.000000 MHz
                Memory model : Small
                External RAM size : 0
                Data Stack size : 256
                ************************************************** *****/

#include <mega16a.h>
                #include <delay.h>
                #include <stdlib.h>
                #include <string.h>
                #include <stdio.h>

int buffer_data[10] = {0x7E , 0xFF , 0x06 , 0x03 , 0x00 , 0x00 , 0x04 , 0xEF};
                void main(void)
                {
                int n=0;
                DDRB=0x00;
                PORTB=0xff;
                // USART initialization
                // Communication Parameters: 8 Data, 1 Stop, No Parity
                // USART Receiver: On
                // USART Transmitter: On
                // USART Mode: Asynchronous
                // USART Baud Rate: 9600
                UCSRA=0x00;
                UCSRB=0x98;
                UCSRC=0x86;
                UBRRH=0x00;
                UBRRL=0x33;

#asm("sei")

while (1)
                {
                if(PINB.3==0)
                {
                for(n=0;n<9;n++)
                {
                putchar(buffer_data[n]);
                delay_ms(10);

}
                n=0;
                while (PINB.3==0);
                }

if(PINB.2==0)
                {
                buffer_data[6] = 0x03;
                }
                if(PINB.4==0)
                {
                buffer_data[6] = 0x04;
                }
                }

}
                با زدن کلید متصل به پورت B.2 آهنگ شماره 03 وارد بافر دیتا میشه و بعد با زدن کلید روی پورت B.3 مقادیر برای ماژول ارسال میشه و اهنگ پخش میشه.
                و همین طور با زدن کلید متصل به پورت4B.2 آهنگ شماره04 وارد بافر دیتا میشه و بعد با زدن کلید روی پورت B.3 مقادیر برای ماژول ارسال میشه و اهنگ شماره 4 پخش میشه.
                کل مراحل به همین روشه و برای کارای مثل توقف و پخش مجدد و ....... باید مقدار سوم بافر دیتا متناسب با دستور تعقیر، من چون می خواستم آهنگ مورد نظر پخش کنم از 03
                استفاده کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1397 نمایش پست ها
                  سلام دوستان ، من این ماژول راه انداختم ، ولی وقتی بهش دستور میدم که آهنگ شماره 1 پخش بشه(7E FF 06 03 00 00 01 EF)، آهنگ شماره 35 پخش میشه، یا بهش دستور میدم که آهنگ شماره 4 پخش بشه (7E FF 06 03 00 00 04 EF)آهنگ شماره 7 پخش می شه، ولی وقتی تعداد کمی آهنگ روی مموری کم هست درست عمل میکنه و آهنگ مورد نظر رو پخش میکنه . نام آهنگ هام هم از 001 تا 040 است و آهنگ هارو توی پوشه نریختم ، یعنی مستقیما روی مموری قرار دادم، لطفا کمکم کنید ، به شدت بهش نیاز دارم.
                  در ادامه توضیحات دوستمون باید بگم که اول بیاید مموری رو فرمت کنید و بعد آهنگاهارو بریزین روش. تا همه آهنگایی که با 001 -002-003-... . نامگداری کردین به درستی روی سکتورها نوشته بشن و dfplayer هم بتونه پیداش کنه. منم همین مشکل رو داشتم که با فرمت کردن و ریختن دوباره آهنگ حل شد.
                  یه سوال دیگه برام پیش اومده اگه از این ماژول با استفاده از یه میکرو برای یه پروژه استفاده کردیم حالا این ماژول همیشه باید به تغذیه مثل میکرو وصل باشه؟ یا فقط زمانی که نیاز به پخش داشته باشه باید تغذیه وصل بشه (نرم افزاری به وسیله میکرو) بنده وقتی این ماژول رو بدون میکرو تست کردم دیدم بعد پخش یه ترک به اهتمال زیاد به استندبای میره وآماده پخش میمونه تا بهش بگیم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید تو پروژه هاتون چطوری پیاده کردین این موضوع رو؟
                  بله من برای آسانسور ازش دارم استفاده میکنم. من کاری به استندبای رفتن یا نرفتنش ندارم ُ ولی اصلا نمیزارم بی جهت روشن بمونه ُ چون اصلا اعتمادی نیست که چندسال بتونه کار کنه یا نه . برای همین با tip122 اومدم اونو بیست ثانیه بعد از پخش خاموشش میکنم. و هروقت میکرو بهش نیاز داشت میگیره روشنش میکنه. تا تونسته باشم عمرشو افایش بدم.
                  خوش به حالتون شما بازم موفق شدین من هنوز نتونستم با میکرو راش بندازم نمیدونم چشه . شما با کدوم میکرو انجام دادید ؟ میشه کدشو اینجا بزارید استفاده کنیم؟ برای استفاده از uart میکرو کد خاصی برای راه اندازی استفاده کردین؟ منظورم پیکربندی uart هست یا فقط با دستور printbin دستور رو ارسال کردین؟
                  با دوتا مقاومت یک کیلو پایه های یوزارت1 رو به txd و rxd ماژول وصل کنید و با دستور زیر بیاید آهنگ اول رو پخش کنید. اول فرمت بعد آهنگ و با اسم 001 بریزید داخل کارت حافظه. rxd>>txd txd>>rxd
                  کد:
                  Printbin 126 ; 255 ; 6 ; 3 ; 0 ; 0 ; 1 ; 239
                  موفق باشید.
                  جدیدترین ویرایش توسط hosseinam; ۰۸:۵۲ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰.
                  به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام
                    وقت بخیر
                    ایا این ماژول اطلاعات فایلی که داره پخش میشه رو میده؟
                    فرض کنید گفتم برو فولدر 1 رو شروع کن و پخش کن
                    این فولدرم 10 تا فایل صوتی داره
                    راهی داره که ازش فیدبک بگیریم و ببینیم کدوم فایلو داره پخش میکنه؟
                    اسم و مشخصات فایلی که پخش میشه رو میده تو پورت سریال؟
                    ممنون

دیدگاه

دوستانی که از این ماژول با میکرو جواب گرفتند لطفا بگید sdcard شما چقدر بوده (مقدار حافظه) آیا مقدار ظرفیت تاثیر میتونه در عدم کارکرد با میکرو داشته باشه؟الان بنده نتونستم با میکرو راه بندازم . sdcard من 128 مگ هست الان نمیدونم ظرفیتش کمه این با میکرو راه نمیافته یا ... ولی با این sdcard 128مگ بدون میکرو پخش دارم لطف کنید بفرمایید هر کدام از چه sdcard منظورم چه ظرفیتی هست استفاده کردین . ممنون
                      معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

دوستان بنده هرکاری میکنم نمیتونم این ماژول رو با میکرو کنترل کنم . همه کار هارو مو به مو وبرای چندین بار با دقت انجام دادم ولی نمیدونم مشکل از کجاست . کارهایی که انجام دادم : sd cart کارت رو فرمت کردم (برای چندمین بار) پوشه ای توش ساختم و4 تا فایل صوتی با فرمت mp3 توش قرار دادم با نام های 001-002-003-004 نام پوشه هم 01 .
                        $regfile = "m8def.dat"
                        $crystal = 1000000
                        $baud = 9600
                        DO
                        Printbin &H7E ; &HFF ; &H06 ; &H03; &H00; &H01 ; &H002 ; &HEF
                        wait5
                        LOOP
                        بعد از تغذیه میکرو وماژول پین tx میکرو را به rx ماژول وپینrx میکرو را tx ماژول وصل کردم .
                        یه برنامه برای تست گذاشتم آهنگ شماره 2 از پوشه 1 باید پخش بشه . ولی هر جور چپ وراستش کردم هر کاری کردم تا الان موفق با کنترل با میکرو وپخش آهنگ مورد نظر که شمارش در برنامه هست ، نشدم. بدون میکرو پخش دارم ودستی پخش میکنه ولی از میکرو دستور نمیگیره . آیا نحوه ارسال دستور غلط هست؟ طبق جدول ارسال دستور دو قسمت چک سام هارو نگذاشتم آیا میتونه مشکل از این باشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ..
                        جدیدترین ویرایش توسط mahdi210; ۱۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵.
                        معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

آقا خواهش می کنم یکی کمک کنه آخه اشتباه من کدوم قسمته ؟؟؟ آیا ارتباط uart فقط با تعیین میزان باورد و اتصال پایه های tc-rx دو دستگاه به صورت ضربدری کافیه؟ کم مونده مثل این شکلک کلمو بکوبم به دیوار آخه به میکرو شک کردم یه دونه نو شو گذاشتم ماژول سالمه پخش میکنه (بدون میکرو) اتصالاتم که 4 -5 تا سیم بیشتر نیست که چند باره چک کردم . مشکل کجاست نمیدونم خواهشن کمک کنید ممنون
                          معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

سلام
                            برای هر بایت باید printbin بنویسی.
                            مثلا اینو
                            باید اینجوری بنویسی

printbin &h7e
                            printbin &hff
                            printbin &h06
                            printbin &h03
                            printbin &h00
                            printbin &h01
                            printbin &h02
                            printbin &hef
                            اگه کارنکرد، قسمت های دیگه اشتباه کردی مثل checksum و.....
                            اگه سوالی بود در خدمتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210 نمایش پست ها
                              دوستان بنده هرکاری میکنم نمیتونم این ماژول رو با میکرو کنترل کنم . همه کار هارو مو به مو وبرای چندین بار با دقت انجام دادم ولی نمیدونم مشکل از کجاست . کارهایی که انجام دادم : sd cart کارت رو فرمت کردم (برای چندمین بار) پوشه ای توش ساختم و4 تا فایل صوتی با فرمت mp3 توش قرار دادم با نام های 001-002-003-004 نام پوشه هم 01 .
                              $regfile = "m8def.dat"
                              $crystal = 1000000
                              $baud = 9600
                              DO
                              wait5
                              LOOP
                              بعد از تغذیه میکرو وماژول پین tx میکرو را به rx ماژول وپینrx میکرو را tx ماژول وصل کردم .
                              یه برنامه برای تست گذاشتم آهنگ شماره 2 از پوشه 1 باید پخش بشه . ولی هر جور چپ وراستش کردم هر کاری کردم تا الان موفق با کنترل با میکرو وپخش آهنگ مورد نظر که شمارش در برنامه هست ، نشدم. بدون میکرو پخش دارم ودستی پخش میکنه ولی از میکرو دستور نمیگیره . آیا نحوه ارسال دستور غلط هست؟ طبق جدول ارسال دستور دو قسمت چک سام هارو نگذاشتم آیا میتونه مشکل از این باشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ..
                              بسکام در برخی ورژن ها با پورت سریال و dfplayer مشکل داره.
                              از پورت سریال نرم فازاری استفاده کنید صد در صد جواب میده.(تست شده)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X