اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فعال*ساز USB در هدربورد STM32F103RET

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فعال*ساز USB در هدربورد STM32F103RET

با عرض سلام خدمت دوستان،
    بنده از ماژول هدربورد STM32F103RET محصول ECA استفاده می*کنم و به تازگی سراغ راه*اندازی USBش رفتم. متاسفانه صبح تا حالا دارم به این ماژول ور می*رم تا USBش راه بیفته تا این*که بلاخره موفق شدم.
    مشکل این*جا بود که یه مدار برای راه*اندازی USB روی این بورد وجود داره که من اول بهش توجه نکرده بودم. گویا علاوه بر روشن کردن DIP Switch مربوطه باید پین PD2 رو روی GPIO* در حالت RESET قرار می*دادم تا USB راه* بیفته(همینجا جا داره از مستندسازی خوب دوستان تشکر کنم!).
    مساله این*جاست که من هنوز متوجه نشدم که هدف وجود این مدار دقیقا چیه. آیا وجودش ضروریه و روی بوردی که خودم طراحی می*کنم هم باید چنین مداری باشه، یا این*که کاربرد خاصی داره.
    اگر دوستان راهنمایی کنند خیلی متشکر می*شم.
    مداری که عرض کردم رو تصویرش رو این*جا می*تونید ببینید:*https://ibb.co/dFkvoQ
    متشکر

پاسخ : مدار فعال*ساز USB در هدربورد STM32F103RET

به نام خدا
    سلام برای دوستانی که مثل ما گیج شدن از این توضیحات باید بگم ما اول دیپ سوییچ مربوط به usb را باید on کنیم و بعد pin به نام PD2 را در کد برنامه نه سخت افزاری به صورت زیر تنظیم کنیم.
    گفته چه جوری ریست PD2 باید set to low کنیم.
    I'm using STM32F103RE for implementing a time-consuming operation. This device is connected to the PC via a USB port. I'm not expert in configuring these MCUs, but it seems when it configures to

دیدگاه

بله با تشکر از توضیحات دوستمون، اگر یکی از دوستان بتونه جواب سوال بنده رو هم بده خیلی متشکر می*شم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadbadihi نمایش پست ها
        با عرض سلام خدمت دوستان،
        بنده از ماژول هدربورد STM32F103RET محصول ECA استفاده می*کنم و به تازگی سراغ راه*اندازی USBش رفتم. متاسفانه صبح تا حالا دارم به این ماژول ور می*رم تا USBش راه بیفته تا این*که بلاخره موفق شدم.
        مشکل این*جا بود که یه مدار برای راه*اندازی USB روی این بورد وجود داره که من اول بهش توجه نکرده بودم. گویا علاوه بر روشن کردن DIP Switch مربوطه باید پین PD2 رو روی GPIO* در حالت RESET قرار می*دادم تا USB راه* بیفته(همینجا جا داره از مستندسازی خوب دوستان تشکر کنم!).
        مساله این*جاست که من هنوز متوجه نشدم که هدف وجود این مدار دقیقا چیه. آیا وجودش ضروریه و روی بوردی که خودم طراحی می*کنم هم باید چنین مداری باشه، یا این*که کاربرد خاصی داره.
        اگر دوستان راهنمایی کنند خیلی متشکر می*شم.
        مداری که عرض کردم رو تصویرش رو این*جا می*تونید ببینید:*https://ibb.co/dFkvoQ
        متشکر
        سلام اون مدار برای اینه که تا وقتی پین PD2 رو زمین نکنین کامپیوتر میکرو رو به عنوان سخت افزار معیوب شناسایی نکنه، وقتی راه اندازی این واحد تمام شد شما PD2 رو زمین میکنین تا تغذیه 3.3 با مقاومت 1.5 کیلو USB D+ رو پول اپ کنه و ارتباط برقرار بشه، شما میتونین اون مدار نذارین و +USB D رو فقط با یه مقاومت 1.5 کیلو به 3.3 ولت وصل کنین.
        تا زمانی هم که یکی از کلاسهای ارتباط USB رو روی میکرو پیاده نکنین میکرو توسط کامپیوتر شناسایی نمیشه، میتونین به عنوان کیبرد شناساییش کنین یا موس یا یه کام پورت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد پورخلیلی نمایش پست ها
          سلام اون مدار برای اینه که تا وقتی پین PD2 رو زمین نکنین کامپیوتر میکرو رو به عنوان سخت افزار معیوب شناسایی نکنه، وقتی راه اندازی این واحد تمام شد شما PD2 رو زمین میکنین تا تغذیه 3.3 با مقاومت 1.5 کیلو USB D+ رو پول اپ کنه و ارتباط برقرار بشه، شما میتونین اون مدار نذارین و +USB D رو فقط با یه مقاومت 1.5 کیلو به 3.3 ولت وصل کنین.
          تا زمانی هم که یکی از کلاسهای ارتباط USB رو روی میکرو پیاده نکنین میکرو توسط کامپیوتر شناسایی نمیشه، میتونین به عنوان کیبرد شناساییش کنین یا موس یا یه کام پورت.
          خیلی از راهنماییتون متشکرم.
          فقط یه سوالی. من متوجه نشدم در چه حالتی ممکنه کامپیوتر USB رو به عنوان سخت افزار معیوب شناسایی کنه. اگه من مستقیم Pull-Upش کنم ممکنه در یه حالتی همچین مشکلی پیش بیاد؟ حتی اگه بلافاصله بعد از راه*اندازی میکرو تنظیمات USB روی میکرو انجام بشه؟
          بازم متشکر
          جدیدترین ویرایش توسط ahmadbadihi; ۱۸:۴۰ ۱۳۹۶/۰۴/۲۵.

دیدگاه

دوستان عزیز اگه توضیحاتی در مورد اینکه از این پورت usb در روی میکرو چه استفاده هایی میشه کرد- بدید ممنون میشم.
            مثلا برای خاموش روشن کردن پین باید چیکار کرد؟!!
            با همین میکرو.

ممنونم.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadbadihi نمایش پست ها
              خیلی از راهنماییتون متشکرم.
              فقط یه سوالی. من متوجه نشدم در چه حالتی ممکنه کامپیوتر USB رو به عنوان سخت افزار معیوب شناسایی کنه. اگه من مستقیم Pull-Upش کنم ممکنه در یه حالتی همچین مشکلی پیش بیاد؟ حتی اگه بلافاصله بعد از راه*اندازی میکرو تنظیمات USB روی میکرو انجام بشه؟
              بازم متشکر
              اگر میکرو بلافاصله بعد از روشن شدن میکرو به درخواست هایی که از سمت کامپیوتر ارسال میشه پاسخ بده کامپیوتر هم پیغام دیوایس ناشناخته نمیده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X