اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر زبان لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر زبان لپ تاپ

سلام
    به تازگی در سفری به چین ، لپ تاپی به ما هدیه داده شده از شرکت توشیبا
    از اصل و فرع بودنش و هیچ چیزش اطلاعی ندارم ..
    زبونش کلا چینی است
    واسه انگلیسی کردنش چیکار کنم؟اخه هیچ چیزش انگلیسی نیس و همش چینی
    فقط تونستم یه سری اطلاعات کلی ازش بفهمم ... تازه ویندوزش هم ویستا خانگی است .. اما لپ تاپ خودم ویستا اولتیمیت بعلاوه اکس پی است.

پاسخ : تغییر زبان لپ تاپ

من هم یه L10 توشیبا داشتم که زبانش چینی بود. هر کاری کردم نتونسم انگلیسی اش کنم، آخر ویندوز اش رو عوض کردم :job:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام
      این طور که اطلاع دارم کشور هایی مثل چین و کره و ژاپن خیلی رو زبوشون تعصب دارن و ویندوزاشونو با زبان مادری به بچه هاشون یاد میدن.
      من چون لپتاپم    Intel SATA Controller  داره ، و تو نصب ویندوز اکس پی هاردو نمی شناسه و فلاپی هم نداره ، مجبور شدم راه هایی رو برای integrate کردن درایورای کنترلر هاردم یاد بگیرم و کم کم اون اطلاعاتو بیشتر کردم تا یاد گرفتم یه CD معمولی ویندوزو به صورت سفارشی شده و اتوماتیک دستکاری کنم.
      به نظر من این احتمال وجود داره  زبان های دیگه رو از تو ویندوزشون حذف کرده باشن.
      شما به vistalizator نیاز دارید که از انسایت می تونید تهیه ش کنید:      http://www.froggie.sk
      اینم توضیحاتی در این باره:

About Vistalizator
      August 19 2008

Did you buy a Vista laptop from abroad and want it to talk to you in your mother language?

Try Vistalizator - this tool allows you to change display language in Vista editions other than (officially supported) Ultimate, like Starter, Home Basic, Home Premium and Business.

Vistalizator overrides the limit of one language on non-Ultimate Vista editions.
      See details about using multiple languages in Vista.
      Features
      Change Vista display language in less than 5 minutes!
      Uses official Microsoft Vista language packs
      You can install all 35 languages and switch between them easily
      Works in 32-bit and 64-bit Vista
      Compatible with Vista Service Pack 1
      User Account Control (UAC) compliant - prompts for administrative privileges
      Safe use - no file is overwritten/changed during language installation
      (except for language upgrade after installing Vista SP1)
      Vista Speech Recognition works with all supported languages:
      Chinese, English, French, German, Japanese and Spanish
      (go to Control Panel -> Ease of Access -> Speech Recognition Options)
      Issues

Windows Update is sometimes not working. Anyway, there is a workaround:
      Run Vistalizator - revert to the original Vista language
      Use Windows Update, restart system if requested
      Change back your desired display language

It sounds annoying, but Microsoft usually releases patches once a month.

Windows Search 4.0 nowadays is automatically installed via Windows Update on Vista SP1.
      This update of the integrated search engine in Vista is causing a few troubles:
      Some Control Panel items fail to open
      When you right-click the desktop and try to select Personalize, it fails to open
      There is some missing information and blank column headers in Windows Explorer

Simply uninstall Windows Search 4.0 in Control Panel -> Programs -> View installed updates.
      Requires system restart, but there is no need to reinstall any new language.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

البته دقت کنین که ورژن ویستی خودتون رو تو صفحه ی دانلودش انتخاب کنین/
        از لحاظ اینکه سرویس پک 1 روش نصب شده یا نه و اینکه 32 بیتی هست یا 64 بیتی.
        http://www.froggie.sk/download.html
        راستی می دونستین سرویس پک 1 ویستا 1.4 گیگابایته که رو خودش نصب میشه ؟ :surprised:

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام

شما با نوشتن winver در داخل run می تونین از ورژن ویستاتون مطلع شین.
          البته خود این نم افزار vistaliator چک میکنه که ورژن ویستا تون چیه.
          به مرور زمان که اشکالات زیادی از ویندوز یا هر محصول بزرگ دیگه از مایکروسافت مثل آفیس معلوم میشه، مایکروسافت تمام patch ها و hotfix ها رو در صورتی که زیاد شده باشن تو قالب یه سرویس پک با یه شماره ای ارائه میکنه که کاربرا مجبور نشن اونا رو تک تک دانلود کنن.
          مثلا الان برا ویندوز اکس پی سه تا سرویس پک اومده.
          البته دقت کنین که با نصب آخرین سرویس پک ویندوز از نصب سرویس پک های قدیمی تر (با شماره های پایین تر) بی نیاز می شین.
          مگه اینکه مایکرو سافت خلافشو اعلام کنه که تا حالا همچین چیزی رخ نداده .
          موفق باشید. 

دیدگاه

اینو نشون داد(واسه لپ تاپ خودم)

چیکارش کنم؟
            اما واسه لپ تاپ زبون چینی نوشته که ورژن6با سرویس پک1

دیدگاه

سلام
              خب مال همون لپتاپ چینیه مورد نیازه دیگه
              حالا ورژن 32 بیتی سرویس پک 1 رو نصب کنین. (vistalizator رو میگم.)

دیدگاه

256مگ حجمش بود :surprised:
                در حال حاضرADSL ندارم که بخام اینهمه را دان کنم
                راه دیگه ای نیست؟
                بجز نصب مجدد ویندوز!! :question:

دیدگاه

سلام با یه DVD ویندوز ویستای انگلیسی سرویس پک 1 که باید تو بازار ریخته باشه (اونایی که MRT دستکاری میکنه اسم خودشو همه جا میذاره نخرین) بعد وینوزو پگرید کنین باهاش ببینین چی میشه. اینجوری ویندوزتون رو از دست نمیدین. امتحانش نکردم تا حالا چون ویندوز چینی نداشتم.
                  البته من دانلودو توصیه میکنم. چون نتیجه ی این کار رو تا حالا ندیدم.
                  قبل از هر کاری با acronis true image یه بکاپ از درایو ویندوزتون بگیرین تا مشکلی پیش نیاد.
                  اگه تک پارتیشن هست هاردش ، با یه crossover به اون لپتاپتون شبکه کنین تا فایل image بکاپ رو تو اون لپتاپتون بذارین.
                  فایلای غیر ضروری رو هم پاک کنین تا اندازه ی ایمیج بیخودی بزرگ نشه.
                  راستی ما هم بریم چین بهمون ازاین لپتاپ ها میدن؟ :mrgreen:
                  در قالب بازدید نمایشگاه رفتید اونجا؟ مجانی بود لپتاپه؟

دیدگاه

هدف از سفر = دیدن صنایع مخابرات چین بود.
                    چیت با داشتن 1میلیارد و 400میلیون جمعیت این ترافیکی که ما داریمو نداره! در کل مردم بی آزاری داره
                    لپ تاپ هم هدیه بود...به 5نفر بازدید کننده ها هدیه دادن!!
                    قیمتش تو ایران نمیدونم چقدره!

دیدگاه

سلام
                      دقت کنین سریال نامبر اگه خواست برا اپگرید، اون که زیر لپتاپه رو وارد کنین یا لااقل مال یه ویستای هم ورژن لپتاپتون رو وارد کنین/
                      نتیجه رو بگین.

راستی هزینه ی سفر به چین چقدر شد؟
                      تنهایی رفتین ؟ حتما مکالمه ی انگلیسیتونم حرف نداره که تونستین برین اونجا / :mrgreen:

دیدگاه

هنوز فرصتش را نداشتم..هروقت انجام دادم بحث را ادامه میدم.
                        دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                          سلام با یه DVD ویندوز ویستای انگلیسی سرویس پک 1 که باید تو بازار ریخته باشه (اونایی که MRT دستکاری میکنه اسم خودشو همه جا میذاره نخرین) بعد وینوزو پگرید کنین باهاش ببینین چی میشه. اینجوری ویندوزتون رو از دست نمیدین. امتحانش نکردم تا حالا چون ویندوز چینی نداشتم.
                          البته من دانلودو توصیه میکنم. چون نتیجه ی این کار رو تا حالا ندیدم.
                          قبل از هر کاری با acronis true image یه بکاپ از درایو ویندوزتون بگیرین تا مشکلی پیش نیاد.
                          اگه تک پارتیشن هست هاردش ، با یه crossover به اون لپتاپتون شبکه کنین تا فایل image بکاپ رو تو اون لپتاپتون بذارین.
                          فایلای غیر ضروری رو هم پاک کنین تا اندازه ی ایمیج بیخودی بزرگ نشه.
                          سلام
                          میشه بگید اینایی که گفتید اینجا یعنی چی؟
                          من اصلا متوجه نشدم این اصطلاحات یعنی چی

دیدگاه

سلام دوستان

Elec-Eca به سایت ECA خوش اومدی/ :applause:
                            کدوم اصطلاحو متوجه نشدی دقیقا . بفرما تا توضیح بدم.

دیدگاه

میدونم که سوالاتم برای خیلی از کاربران خنده اوره
                              اما وقتی بلد نیستم باید بپرسم دیگه...از ندونستن که بهتره
                              پگرید یعنی چه؟
                              MRTیعنی چه؟
                              اینهایی هم که گفتید " قبل از هر کاری با acronis true image یه بکاپ از درایو ویندوزتون بگیرین تا مشکلی پیش نیاد.
                              فایلای غیر ضروری رو هم پاک کنین تا اندازه ی ایمیج بیخودی بزرگ نشه."
                              یعنی چه؟
                              سپاس گذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X