ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44
    2012/10/16
    156
    19

تبدیل جارو شارژی به سیمی

سلام
    یه جاروی شارژی داریم میخایم تبدیلش کنیم به سیمی
    موتورش 6 ولت است که الان با باتری 6 ولت 5 امپر راه اندازی میشه
    اداپتور 6 ولتی که تو بازار هست حداکثر 2 امپرن به نظرتون بهترین شیوه راه اندازیش چیه؟
    میشه بدیم ترانس بپیچن براش میتونیمم سویچینگ طراحی کنیم
    احتمالا برای راه اندازیش هم جریان زیاد تری میخاد کدام راه رو پیشنهاد میکنید؟
    2014/10/05
    1,551
    1,109

پاسخ : تبدیل جارو شارژی به سیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط ohayo1368

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    یه جاروی شارژی داریم میخایم تبدیلش کنیم به سیمی
    موتورش 6 ولت است که الان با باتری 6 ولت 5 امپر راه اندازی میشه
    اداپتور 6 ولتی که تو بازار هست حداکثر 2 امپرن به نظرتون بهترین شیوه راه اندازیش چیه؟
    میشه بدیم ترانس بپیچن براش میتونیمم سویچینگ طراحی کنیم
    احتمالا برای راه اندازیش هم جریان زیاد تری میخاد کدام راه رو پیشنهاد میکنید؟
    با سلام و درود
    1- ابتدا باید جریان مصرفی موتور هنگامی که با ولتاژ 6 ولت تغذیه می شود را اندازه گیری نمایید.
    این اندازه گیری باید توسط منبع تغذیه ای انجام شود که توانایی جریان دهی اش از حداکثر جریان کِشی موتور بیشتر باشد زیرا اگر اینگونه نباشد موتور راه خواهد افتاد ولی با حداکثر قدرت کار نمی کند.
    2- وقتی این جارو برقی نو بود و باتری اش کاملاً شارژ بود؛ برای چند دقیقه می توانست به صورت مداوم کار کند؟
    3- آیا در این جارو برقی مدار خاصی هم وجود دارد؟
    4- آیا حالت کاری این جارو برقی فقط به صورت خاموش و روشن است یا اینکه پس از روشن شدن، سرعت موتور قابل تغییر است؟
    2012/10/16
    156
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

با سلام و درود
    1- ابتدا باید جریان مصرفی موتور هنگامی که با ولتاژ 6 ولت تغذیه می شود را اندازه گیری نمایید.
    این اندازه گیری باید توسط منبع تغذیه ای انجام شود که توانایی جریان دهی اش از حداکثر جریان کِشی موتور بیشتر باشد زیرا اگر اینگونه نباشد موتور راه خواهد افتاد ولی با حداکثر قدرت کار نمی کند.
    2- وقتی این جارو برقی نو بود و باتری اش کاملاً شارژ بود؛ برای چند دقیقه می توانست به صورت مداوم کار کند؟
    3- آیا در این جارو برقی مدار خاصی هم وجود دارد؟
    4- آیا حالت کاری این جارو برقی فقط به صورت خاموش و روشن است یا اینکه پس از روشن شدن، سرعت موتور قابل تغییر است؟
    1- جریان راه اندازیشو از دیتاشیت میشه دید
    2- حدود 10 دقیقه بعد از اون مکشش بسیار کم میشد
    نه مدار خاصی نداره فقط مدار شارژر داره و کیلید خاموش روشن مکشش هم قابل کم زیاد شدن نیست
    من یه اداپتور 6 ولت 2 امپر بهش وصل کردم کار نکرد و اداپتور سوت میکشید با دست موتورشو چرخوندم و با دور کند شروع کرد به چرخیدن
    2014/10/05
    1,551
    1,109

1- جریان راه اندازیشو از دیتاشیت میشه دید
    2- حدود 10 دقیقه بعد از اون مکشش بسیار کم میشد
    نه مدار خاصی نداره فقط مدار شارژر داره و کیلید خاموش روشن مکشش هم قابل کم زیاد شدن نیست
    من یه اداپتور 6 ولت 2 امپر بهش وصل کردم کار نکرد و اداپتور سوت میکشید با دست موتورشو چرخوندم و با دور کند شروع کرد به چرخیدن
    [...]
    با سلام و درود
    1- در تصویری که قرار دادید چند موتور مشخص شده بود به نام های RS-540RH-7516 و RS-540RH-5045 که موتور RS-540RH-5045 دو نوع دارد که یکی ولتاژ نامی 6 ولت و دیگری 12 ولتاژ نامی 12 ولت دارد. فکر می کنم موتور درون جارو برقی نوع 6 ولتی از موتور RS-540RH-5045 باشد. درسته؟
    2- باتری درون جارو برقی چه نوعی است؟ (مواد سازنده باتری)
    3- با توجه به اینکه باتری این جارو برقی با ظرفیت نامی 5 آمپر در عرض 10 دقیقه تقریباً خالی می شود می توان نتیجه گرفت که جریان مصرفی موتور خیلی بیشتر از 2 آمپر ساعت است و یک آداپتور 2 آمپری توان تأمین جریان مورد نیاز را ندارد.
    ویرایش توسط فکر : 2017/07/01 در ساعت 12:17
    2012/10/16
    156
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

با سلام و درود
    1- در تصویری که قرار دادید چند موتور مشخص شده بود به نام های RS-540RH-7516 و RS-540RH-5045 که موتور RS-540RH-5045 دو نوع دارد که یکی ولتاژ نامی 6 ولت و دیگری 12 ولتاژ نامی 12 ولت دارد. فکر می کنم موتور درون جارو برقی نوع 6 ولتی از موتور RS-540RH-5045 باشد. درسته؟
    2- باتری درون جارو برقی چه نوعی است؟ (مواد سازنده باتری)
    3- با توجه به اینکه باتری این جارو برقی با ظرفیت نامی 5 آمپر در عرض 10 دقیقه تقریباً خالی می شود می توان نتیجه گرفت که جریان مصرفی موتور خیلی بیشتر از 2 آمپر ساعت است و یک آداپتور 2 آمپری توان تأمین جریان مورد نیاز را ندارد.
    باتری خشک میخورد
    موتور همون دومی هست تو دیتا شیت 6 ولته
    شاید تو زمانش دارم اشتباه میکنم
    به نظرت با سوییچینگ 5 ولت 5 امپر به خوبی کار خواهد کرد بخرم؟ احتمالا 5 ولتشم 4.7 دهم ولته سوییچینگش
    من با موتور دی سی کار نکردم چه قدر به ولتاژش حساسه یعنی 1 تا 1.5 ولت کمنتر براش مهمه؟
    ویرایش توسط ohayo1368 : 2017/07/01 در ساعت 12:45
    2014/11/14
    ECA
    4,317
    3,096

باتری خشک میخورد
    موتور همون دومی هست تو دیتا شیت 6 ولته
    شاید تو زمانش دارم اشتباه میکنم
    به نظرت با سوییچینگ 5 ولت 5 امپر به خوبی کار خواهد کرد بخرم؟ احتمالا 5 ولتشم 4.7 دهم ولته سوییچینگش
    من با موتور دی سی کار نکردم چه قدر به ولتاژش حساسه یعنی 1 تا 1.5 ولت کمنتر براش مهمه؟
    سلام
    خیر با تغذیه ی 5 امپر هم نمیتونید اونجوری که میخواید راهش بندازید
    باتری 5 امپر توی 1 ساعت میتونه مداوم 5 امپر بده
    یا توی 5 ساعت مداوم 1 امپر
    پس از باتری بیشتر از 5 امپرکشیده میشه که توی 10 دقیقه خالی میشه خیلی بیشتر از 5 امپر ازش کشیده میشه بهتره که جریانشو اندازه بگیری و بعدش منبع تهیه کنی
    اگه همینجوری لخوای یه منبع بخری خرج بیخودیه توصیه می کنم حتما جریان اولیه و جریان کاریش رو اندازه بگیر
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2016/05/04
    6
    5

باتوجه به اینکه میفرمایید در 10 دقیقه باتری کاملا خالی میشه،یا باتریتون خراب بود یا متور که تو این سری لوازم متور ها بسیار اسیب پذیرن

فرستاده شده از H60-L04ِ من با Tapatalk
    2019/07/26
    14
    4

من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم. جارو شارژی مجیک مدل AV 501LB بعد از 6 ماه کار کردن مشکل باتری پیدا کرده. این جارو در روزهای اولیه بین 12 تا 20 دقیقه کار می کرد. (در دفترچه اش نوشته بین 15 تا 20 دقیقه کار می کند) که البته بعد از 5 دقیقه به تدریج دور موتور کمتر میشد. شارژ باتریش هم با شارژر خود دستگاه 6 تا 7 ساعت طول می کشید. اما الآن دیگه بعد از 10 دقیقه چراغ شارژ فول روشن میشه و جارو هم نهایت سه دقیقه کار می کنه و خاموش میشه!

باتری شرکتیش در حال حاضر حدود 330 هزار تومان درمیاد ولی نمونه های ارزان ترش در بازار حدود 100 هزار تومانه ولی بعضی ها که باتری ارزان تر استفاده کردند، میگن که جارو فقط 5 دقیقه کار می کنه!

باتریش 6 ولت، 4.2 آمپر است با ابعاد 45 × 70 × 100 میلی متر. آیا راهی داره که این جارو تبدیل به جاروی سیمی بشه؟!
    من اومدم شارژر باتری موتورسیکت که 6 ولت، 4 آمپره مستقیماً به دستگاه وصل کردم. دستگاه روشن میشه ولی دور موتور خیلی خیلی کنده. اما اگر همین شارژ موتور سیکلت رو به باتری خرابِ جارو وصل کنم و باتری رو سرجای قبلیش قرار بدم و باتری رو به جارو وصل کنم، جارو با قدرت بسیار خوب شروع به کار می کنه.

به نظر میرسه که دستگاه نیاز به آمپر بالاتری داره. حالا چطوری میشه منبع دائمی 6 ولت با آمپرهای بیشتر از 4.5 آمپر تهیه کرد؟ چون تو بازار فقط مبدل های 6 ولت با 1 یا 2 آمپر موجوده.

تشکر.
    ویرایش توسط amir200 : 2019/07/26 در ساعت 09:42
    2013/04/20
    951
    324

با سلام
    از منبع تغذیه سویچینگ 6 ولت 5 آمپر استفاده نمایید.
    2019/07/26
    14
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

با سلام
    از منبع تغذیه سویچینگ 6 ولت 5 آمپر استفاده نمایید.
    من هر جا گشتم 6 ولت 5آمپر موجود نداشتند.برای 6 ولت، بیشتر از 4 آمپر نتونستم پیدا کنم (اونم شارژ باتری موتورسیکلت بود). نمیشه خودم بسازم؟!
    ضمناً به نظرتون به آمپر بالاتری نیازی نیست؟
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44