اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اتصال سنسور به avr با پروتکل i2c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اتصال سنسور به avr با پروتکل i2c

مهندسین عزیز سلام
    ایا سنسور های MPS20N0040D-S(سنسور فشار) و PULSE SENSOR (سنسور ضربان قلب)با پروتکل I2C سازگارهستن ؟ داخل دیتاشیتشون ادرس I2C رو ندیدم .میخوام به AVR متصلشون کنم
    لطفا راهنمایی کنین
    ممنون

پاسخ : مشکل در اتصال سنسور به avr با پروتکل i2c

سلام
    رو دیتاشیت MPS20N0040D پروتکل خاصی نبودش و کلا مثل این که ب روش پل وتستون وصل میشه
    جالبه کسی اگه اطلاعاتی داره کمک کنه

دیدگاه

دقیقا همین موضوع هم باعث شد بپرسم ؟ حالا اگه نشه از طریق i2c اینا رو به میکرو وصل کرد چطور اینکارو کنم ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen6990 نمایش پست ها
        ایا سنسور های MPS20N0040D-S(سنسور فشار) و PULSE SENSOR (سنسور ضربان قلب)با پروتکل I2C سازگارهستن ؟ داخل دیتاشیتشون ادرس I2C رو ندیدم .میخوام به AVR متصلشون کنم
        لطفا راهنمایی کنین
        توی دیتاشیت از مدار پل وتستون استفاده کرده + یک تقویت کننده
        از همون استفاده کن
        باید با ADC مقادیر رو بخونی دیگه...
        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

برای تقویت سیگنال خروجی سنسور فشار از lm741 استفاده کنم بهتره یا tda7377؟ مدار تقویت کننده تفاضلی داخل دیتا شیت سنسور فشار نتونست کمکی کنه!!!

دیدگاه

برای تقویت سیگنال خروجی سنسور فشار از lm741 استفاده کنم بهتره یا tda7377؟ مدار تقویت کننده تفاضلی داخل دیتا شیت سنسور فشار نتونست کمکی کنه!!!
            نه ه
            مون 741 خوبه_ با اون طراحی کن
            ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

هیچ کدوم ! دیتاشیتشون رو بخون اول که محدودیت ها چیه و چطورن و سنسوری که شما داری چیا می خواد.
              سنسور فشار رو با HX711 راه اندازی کن و قبلش خوب مطالعه کن - (شخصا باهاش کار نکردم ولی یادمه خروجیش مثل لودسل هستش و در نتیجه بهترین راه همون HX711 هستش.)
              برای سنسور ضربان قلب هم LM358 خیلی بهتره. باید یه سری فیلتر هم قرار بدی ولی برای شروع اگر خروجی رو با اسکوپ ببینی خیلی بهت کمک می کنه!

و یه نکته دیگه که باید بگم:
              وقتی می بینید یه سنسور دوتا پین خروجی داره صرفا به معنی I2C نیست! مثلا سنسور SHT11 دو تا پین داره و دقیقا هم اسمشون دیتا و کلاک اما I2C نیست و برای گرفتن دیتا یه استاندارد خاص داره.
              موفق باشید
              چرا ناراحتی پاتریک!
              + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
              - از دیدنش ناراحت شدی؟
              + نه
              پس چی ناراحتت کرده
              + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
              ------------------------------------------------------------------------------------------------------
              تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
              ------------------------------------------------------------------------------------------------------
              محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X