اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش تعمیر cd dvd درایو های کامپیوتر (اون های که سوزنی شدن)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش تعمیر cd dvd درایو های کامپیوتر (اون های که سوزنی شدن)

سلام
    جاتون پر بعد از کلی سر کله بلخره از بابام وام گرفتم و رفتم یه دی وی دی رایترخریدم :wow:
    .
    .
    6ماه بعد
    .
    اومدم بزنم درایو بیاد بیرون دیدم نمیاد و ناز میکنه که باز کردم بردم نمایندگی فروش و گفتم خرابه و بعد از کلی جر بحث با فروشنده فهمیدم که اگه این درایو بره گارانتی بعد از چند هفته یه جسد بر میگرده که چشمش ترکیده (به گفته فروشنده) که گفت برو و با سوزن درش بیار و بعد بندازش ماهم دست از پا دراز تر رفتیم خونه و گفتم به درگ بازش میکنم یا درستش میکنم یا می پکنمش :twisted: که بازش کردم و بعد از کلی سر به سرش گذاشتن فهمیدم موتور که برای بیرون و داخل بردن دریچه هست متاسفانه ضعیف شده و نمیتونه بیرون بیاد و بعد کمی توجه کردم متوجه شدم که یه اهنربا خیلی قوی نمیزاره جدا بشه و وقتی که اینو فهمیدم این را کارو زدم
    اول این پلاستیک رو جدا میکنیم

اونم به این شکل

بعد اون چیزی که داخلشه برمیداریم و اون قسمت های که میبینین خط قرمز کشیدم در جهت کشیده شده میگیریم و میچر خونیم

که باز میشه و اینارو میبینین

حالا اون اهن ربا رو جدا میکنیم

و به این شکل میشکنیمش مهم این هست که توتن این اهنربا کم بشه به هر طریقی که من راحت ترین راه شکستنش رو پسندیدم

و حالا میزاریمش سر جاش و

و حالا اون اهنه رو به همون شکلی که باز کردین بزارین سر جاش و بچرخونین و بعد بزارین روی درایو و اون پلاستیک رو هم بزارین یر جاش
    حالا شما یه درایو ترک اعتیاد داده شده دارین
    سوالی بود در خدمتم
    موفق باشین
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : اموزش تعمیر cd dvd درایو های کامپیوتر (اون های که سوزنی شدن)

با سلام
    حدود یک سالی میشد که این مشکل برای من پیش اومده بود SONY COMBO
    اما
    من با همون سوزن سروکله میزدم
    تا
    یکی از دوستان که همین مشکل رو داشت ؛ یه روز درایوشو می بره واسه تعمیر و همونجا می مونه تا طرف درستش کنه
    نتیجه کار هم اینطوری بود که از همون روشی که شما کمک گرفتین استفاده می کنه
    اما
    بجای شکستن آهنربا می یاد یه تکه مقوا لای آهنربا و اون قطعه پلاستیکی قرار می ده
    و
    همه چی روبراه می شه
    به این طریق نیازی به اعمال خشونت هم نیست
    احتمال داره با این خشونتی که شما به خرج دادین یه مشکل کوچولو پیش بیاد اونم اینکه:
    هنگام خوندن بعضی سی دی ها و یا رایت کردنشون یه صدای نابهنجار بشنوید که دلیلش اینه که چون پدر آهنربا در اومده و قدرت مغناطیسیش کم شده؛سی دی به طور کامل تو درایو کیپ نمی شه و از جاش در می ره
    خودم موقعی که بجای یه تکه مقوا از دو تکه مقوا استفاده کردم ؛ این مشکل برام پیش اومد. :nerd:
    حالا یه سوال هوش: اگه گفتین چرا این مشکل تو اکثر درایوهای جدید وجود داره ولی تو درایوهای قدیمی اثری از این مشکل نیست(مثلا درایوهایی که تاریخ ساختشون برمی گرده به سالهای 2000 یا 2002) :mrgreen:
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fuba
      با سلام
      حدود یک سالی میشد که این مشکل برای من پیش اومده بود SONY COMBO
      اما
      من با همون سوزن سروکله میزدم
      تا
      یکی از دوستان که همین مشکل رو داشت ؛ یه روز درایوشو می بره واسه تعمیر و همونجا می مونه تا طرف درستش کنه
      نتیجه کار هم اینطوری بود که از همون روشی که شما کمک گرفتین استفاده می کنه
      اما
      بجای شکستن آهنربا می یاد یه تکه مقوا لای آهنربا و اون قطعه پلاستیکی قرار می ده
      و
      همه چی روبراه می شه
      به این طریق نیازی به اعمال خشونت هم نیست
      احتمال داره با این خشونتی که شما به خرج دادین یه مشکل کوچولو پیش بیاد اونم اینکه:
      هنگام خوندن بعضی سی دی ها و یا رایت کردنشون یه صدای نابهنجار بشنوید که دلیلش اینه که چون پدر آهنربا در اومده و قدرت مغناطیسیش کم شده؛سی دی به طور کامل تو درایو کیپ نمی شه و از جاش در می ره
      خودم موقعی که بجای یه تکه مقوا از دو تکه مقوا استفاده کردم ؛ این مشکل برام پیش اومد. :nerd:
      حالا یه سوال هوش: اگه گفتین چرا این مشکل تو اکثر درایوهای جدید وجود داره ولی تو درایوهای قدیمی اثری از این مشکل نیست(مثلا درایوهایی که تاریخ ساختشون برمی گرده به سالهای 2000 یا 2002) :mrgreen:
      موفق باشید

سلام

من در این فکرم چطور میشه یه مقوا مثلا به قطر یک میلی رو اونجا جا داد اخه من که تا حالا هرچی تعمیر کردم ندیدم جای مقوا رو داشته باشه و در مورد صدا های نا بهنجار هم من تا حالا مشکلی نداشتم و در مورد درایو های که خراب میشن میتونم بگم که با احتمال زیاد موتور ضعیف میشه و نمیتونه قسمتی که سی دی روی اون قرار میگیره رو از اهنربا جدا کنه
      ولی در هر صورت برام جالبه بدونم چطور میشه یه مقوا رو اون داخل جا داد :surprised:
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

خوب اگه مقوا نمیشه چسب برق که میشه :mrgreen: :nerd:
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

دوست عزیز جناب محسن خان؛ خب اگه باور ندارین امتحان کنین
          ضرر نداره که داره؟ :biggrin:
          من خودم به راحتی یه تکه مقوا (از همونایی که وقتی بچه بودیم باهاشون کاغذ دیواری درست می کردیم ) لاش گذاشتم.
          ابدا هم سخت نبود البته اقرار می کنم مقوای دومی خیلی سخت جا خورد بطوری که یه تکه از ناخنم رو هنگام جازدن اون قطعه ؛ از دست دادم
          درایو من کومبوی سونی و درایو دوستم DVD رایتر LG هستش
          بازم اگه باور ندارین بگین یه تیکه نون گرم بیارم و روش قسم بخورم
          در مورد صدا هم من که نگفتم حتما این اتفاق می افته ؛ گفتم امکان داره. (خب خدا رو شکر که واسه شما این اتفاق نیفتاد)
          در مورد ضعیف شدن موتور ؛ کاملا با شما موافقم .اما به نظر شما چرا موتور درایوهای قدیمی یا حتی CD PLAYER های خونگی ضعیف نمیشه؟
          خب دلیلش اینه که تو درایوهای قدیمی بجای اینکه اون قطعه پلاستیکی رو قسمت بدنه فلزی دستگاه قرار داشته باشه؛ روی فریم پلاستیکی که درایو رو محصور کرده قرار داره اونم توسط یه تکه فلز جدا که به فریم متصله.
          حالا حتما می گین چه ربطی داره؟
          به نظر من ربطش تو اینه که به این صورت چون قطعه پلاستیکی پایینتر قرار می گیره بنابراین دیگه نیازی نیست که از یه آهنربای قوی استفاده بشه و یه آهنربا با قدرت کم کفاف می کنه و در نتیجه دیگه موتور ضعیف نمی شه؟ نظرتون چیه؟
          این موضوع رو با مقایسه آهنربای درایو ASUS قدیمی با درایو COMBO جدیدم متوجه شدم.
          موفق باشید.

دیدگاه

تسمه ای که روی پولی موتور load/eject هستش رو با یه شماره تنگ تر عوض کنین .

دیدگاه

سلام
              درایو من هم مدت زیادی این مشکل رو داشت که با باز کردن آن متوجه شدم میان چرخ دنده ایکه به تسمه متصل است چرب است پس بنابر این کمی گریس به چرخ دنده مالیدم و بعد از نصب اون این مشکل کاملا" بر طرف شد اما مشکل بدتری ژیدا کرد و اون اینکه دیگر cd خوانده نمی شود یعنی وقتی که cd را درون درایو می گذارم فقط چند ثانیه می چرخد و بعد از حرکت می ایستد حالا چرا نمی دانم ؟

دیدگاه

یه دیدی به لنز اپتیک بزنین شاید ناخوسته دستتون بهش خورده باشه و کثیف شده باشه
                با یه پنبه خشک به ملایمت پاکش کنین اگه خیلی وضع خرابه از الکل ایزوپروپیل هم میتونین استفاده کنین
                الکل ایزوپروپیل همون مایع همراه سی دی پاک کن ها هستش

دیدگاه

راستش تا اونجا که من برخورد کردم با این مشکلات مشکل همون تسمه هه بوده. اگه تسمه رو همیشه عوض کنین اصولی تره (به نظرم).
                  راستی تسمه رو چرا چرب میکنین؟آ‌ این که کارو بدتر میکنه.
                  یه تسمه ی سالم یا کوچیکتر بگیرین حله.
                  زیاد کوچیک نگیرین به موتور فشار میاد. بعد موتوره موقع کار میگه:
                  یاد خرابی رادیو ضبط ها افتادم. :nerd:
                  ممنون از همه ی دوستان بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفیدتون برای استفاده ی هموطناتون. :nice:
                  موفق باشین همگی.
                  Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

اصل مشکل از درایور موتور هست که درست کار نمیآ‌کنه و معمولن هم توی بازار پیدا نمیشه و یا صرف تعوض نمیآ‌کنه. من خودم یه مدتی تعویض میآ‌کردم( اون موقع که درایوها خیلی گرون بود) ولی الان مدت یک سالی هست که از همین روش چسب کاغذی استفاده میآ‌کنم و تا زمانی که تغییر شغل نداده بودم درآمدش خوب بود. :icon_razz:

دیدگاه

سلام من به جای مقوا از 3 لایه کاغذ استفاده کردم خیلی خوب جواب داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.HEX
                        سلام
                        جاتون پر بعد از کلی سر کله بلخره از بابام وام گرفتم و رفتم یه دی وی دی رایترخریدم :wow:
                        .
                        .
                        6ماه بعد
                        .
                        اومدم بزنم درایو بیاد بیرون دیدم نمیاد و ناز میکنه که باز کردم بردم نمایندگی فروش و گفتم خرابه و بعد از کلی جر بحث با فروشنده فهمیدم که اگه این درایو بره گارانتی بعد از چند هفته یه جسد بر میگرده که چشمش ترکیده (به گفته فروشنده) که گفت برو و با سوزن درش بیار و بعد بندازش ماهم دست از پا دراز تر رفتیم خونه و گفتم به درگ بازش میکنم یا درستش میکنم یا می پکنمش :twisted: که بازش کردم و بعد از کلی سر به سرش گذاشتن فهمیدم موتور که برای بیرون و داخل بردن دریچه هست متاسفانه ضعیف شده و نمیتونه بیرون بیاد و بعد کمی توجه کردم متوجه شدم که یه اهنربا خیلی قوی نمیزاره جدا بشه و وقتی که اینو فهمیدم این را کارو زدم
                        اول این پلاستیک رو جدا میکنیم

اونم به این شکل

بعد اون چیزی که داخلشه برمیداریم و اون قسمت های که میبینین خط قرمز کشیدم در جهت کشیده شده میگیریم و میچر خونیم

که باز میشه و اینارو میبینین

حالا اون اهن ربا رو جدا میکنیم

و به این شکل میشکنیمش مهم این هست که توتن این اهنربا کم بشه به هر طریقی که من راحت ترین راه شکستنش رو پسندیدم

و حالا میزاریمش سر جاش و

و حالا اون اهنه رو به همون شکلی که باز کردین بزارین سر جاش و بچرخونین و بعد بزارین روی درایو و اون پلاستیک رو هم بزارین یر جاش
                        حالا شما یه درایو ترک اعتیاد داده شده دارین
                        سوالی بود در خدمتم
                        موفق باشین
                        سلام دوست عزیز
                        بهترین راه برای اصلاح اینکار تعویض تسمه اس چون هم راحت تره و هم به مکانیزم کاری cd صدمه نمیزنه چون با شکستن قسمتی از آهنربا موقع چرخیدن شدید ممکنه به لرزش بیفته و صدا بده.
                        ولی خودمونیم به جای dvd writer شما cd writer رو بارز کردید ها با توجه به شکل البته
                        موفق باشید

دیدگاه

سلام:
                          آقا من نفهمیدم بای چی مقوا رو بین آهنربا و اون قطعه پلاستیکی قرار میدین؟ :angry:
                          واسه ینه که آهنربا رو بالاتر بیاره و آهنربا رو از قسمت داخلی درایو دورتر کنه؟ یعنی برای این که قدرت مغناطیسی آهنربا از داخل درایو کمتر سنس بشه؟ oo:
                          خب این چه تاثیری داره؟ موتورهایی ه داخل این درایو های استفاده میشن از چه نوعی هستن؟میخوام بفهمم کم شدن فیلد مغناطیسی چطوری روی کار این موتورها اثر میذاره.
                          من یه CD/RW دارم که به این روز افتاده . ممنون میشم راهنماییم کنین.

دیدگاه

اگه غرض از شکستن آهنربا و قرار دادن مقوا کم کردن فیلد باشه میه با یه کم گرم کردن آهنربا شدت میدانش رو یه کم کمتر کرد؟
                            یا مثلاً آهنربا رو ببیرم تراشکاری یه لایه ی 1 میلیمتری از روش بر دارن تا بشه دو لا مقوار بینش قرار داد؟

دیدگاه

میثاق جان قضیه خیلی ساده تر از ایناس
                              برای گیر دادن سی دی در داخل درایو و محور موتور از خاصیت آهنربایی استفاده شده به این صورت که سر موتور یه تکه آهنه و یه تکه دیگه هم آهنرباست و سی دی یا دی وی دی بین اونا چفت میشه هنگام eject باید این دو تکه از هم جدا شن تا عمل eject انجام شه موقعی هم که سی دی یا دی وی دی داخل درایو نیست جون این دو تکه زیاد به هم نزدیک میشن برای جدا کردنشون نیروی زیادی لازمه و اگه مجموعه موتور و تسمه و قسمت مکانیکی eject کم بیارن درایو eject نمیکنه.
                              برای فرار از این موضوع میان قدرت مغناطیسی آهنربا رو با شکستن یا قرار دادن یه تکه کاغذ یا مقوا کم میکنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X