ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

اموزش تعمیر cd dvd درایو های کامپیوتر (اون های که سوزنی شدن)

سلام
    جاتون پر بعد از کلی سر کله بلخره از بابام وام گرفتم و رفتم یه دی وی دی رایترخریدم :wow:
    .
    .
    6ماه بعد
    .
    اومدم بزنم درایو بیاد بیرون دیدم نمیاد و ناز میکنه که باز کردم بردم نمایندگی فروش و گفتم خرابه و بعد از کلی جر بحث با فروشنده فهمیدم که اگه این درایو بره گارانتی بعد از چند هفته یه جسد بر میگرده که چشمش ترکیده (به گفته فروشنده) که گفت برو و با سوزن درش بیار و بعد بندازش ماهم دست از پا دراز تر رفتیم خونه و گفتم به درگ بازش میکنم یا درستش میکنم یا می پکنمش :twisted: که بازش کردم و بعد از کلی سر به سرش گذاشتن فهمیدم موتور که برای بیرون و داخل بردن دریچه هست متاسفانه ضعیف شده و نمیتونه بیرون بیاد و بعد کمی توجه کردم متوجه شدم که یه اهنربا خیلی قوی نمیزاره جدا بشه و وقتی که اینو فهمیدم این را کارو زدم
    اول این پلاستیک رو جدا میکنیم

اونم به این شکل

بعد اون چیزی که داخلشه برمیداریم و اون قسمت های که میبینین خط قرمز کشیدم در جهت کشیده شده میگیریم و میچر خونیم

که باز میشه و اینارو میبینین

حالا اون اهن ربا رو جدا میکنیم

و به این شکل میشکنیمش مهم این هست که توتن این اهنربا کم بشه به هر طریقی که من راحت ترین راه شکستنش رو پسندیدم

و حالا میزاریمش سر جاش و

و حالا اون اهنه رو به همون شکلی که باز کردین بزارین سر جاش و بچرخونین و بعد بزارین روی درایو و اون پلاستیک رو هم بزارین یر جاش
    حالا شما یه درایو ترک اعتیاد داده شده دارین
    سوالی بود در خدمتم
    موفق باشین
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/05/06
    411
    12

پاسخ : اموزش تعمیر cd dvd درایو های کامپیوتر (اون های که سوزنی شدن)

با سلام
    حدود يك سالي ميشد كه اين مشكل براي من پيش اومده بود SONY COMBO
    اما
    من با همون سوزن سروكله ميزدم
    تا
    يكي از دوستان كه همين مشكل رو داشت ؛ يه روز درايوشو مي بره واسه تعمير و همونجا مي مونه تا طرف درستش كنه
    نتيجه كار هم اينطوري بود كه از همون روشي كه شما كمك گرفتين استفاده مي كنه
    اما
    بجاي شكستن آهنربا مي ياد يه تكه مقوا لاي آهنربا و اون قطعه پلاستيكي قرار مي ده
    و
    همه چي روبراه مي شه
    به اين طريق نيازي به اعمال خشونت هم نيست
    احتمال داره با اين خشونتي كه شما به خرج دادين يه مشكل كوچولو پيش بياد اونم اينكه:
    هنگام خوندن بعضي سي دي ها و يا رايت كردنشون يه صداي نابهنجار بشنويد كه دليلش اينه كه چون پدر آهنربا در اومده و قدرت مغناطيسيش كم شده؛سي دي به طور كامل تو درايو كيپ نمي شه و از جاش در مي ره
    خودم موقعي كه بجاي يه تكه مقوا از دو تكه مقوا استفاده كردم ؛ اين مشكل برام پيش اومد. :nerd:
    حالا يه سوال هوش: اگه گفتين چرا اين مشكل تو اكثر درايوهاي جديد وجود داره ولي تو درايوهاي قديمي اثري از اين مشكل نيست(مثلا درايوهايي كه تاريخ ساختشون برمي گرده به سالهاي 2000 يا 2002) :mrgreen:
    موفق باشيد

2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط fuba
    با سلام
    حدود يك سالي ميشد كه اين مشكل براي من پيش اومده بود SONY COMBO
    اما
    من با همون سوزن سروكله ميزدم
    تا
    يكي از دوستان كه همين مشكل رو داشت ؛ يه روز درايوشو مي بره واسه تعمير و همونجا مي مونه تا طرف درستش كنه
    نتيجه كار هم اينطوري بود كه از همون روشي كه شما كمك گرفتين استفاده مي كنه
    اما
    بجاي شكستن آهنربا مي ياد يه تكه مقوا لاي آهنربا و اون قطعه پلاستيكي قرار مي ده
    و
    همه چي روبراه مي شه
    به اين طريق نيازي به اعمال خشونت هم نيست
    احتمال داره با اين خشونتي كه شما به خرج دادين يه مشكل كوچولو پيش بياد اونم اينكه:
    هنگام خوندن بعضي سي دي ها و يا رايت كردنشون يه صداي نابهنجار بشنويد كه دليلش اينه كه چون پدر آهنربا در اومده و قدرت مغناطيسيش كم شده؛سي دي به طور كامل تو درايو كيپ نمي شه و از جاش در مي ره
    خودم موقعي كه بجاي يه تكه مقوا از دو تكه مقوا استفاده كردم ؛ اين مشكل برام پيش اومد. :nerd:
    حالا يه سوال هوش: اگه گفتين چرا اين مشكل تو اكثر درايوهاي جديد وجود داره ولي تو درايوهاي قديمي اثري از اين مشكل نيست(مثلا درايوهايي كه تاريخ ساختشون برمي گرده به سالهاي 2000 يا 2002) :mrgreen:
    موفق باشيد

سلام

من در این فکرم چطور میشه یه مقوا مثلا به قطر یک میلی رو اونجا جا داد اخه من که تا حالا هرچی تعمیر کردم ندیدم جای مقوا رو داشته باشه و در مورد صدا های نا بهنجار هم من تا حالا مشکلی نداشتم و در مورد درایو های که خراب میشن میتونم بگم که با احتمال زیاد موتور ضعیف میشه و نمیتونه قسمتی که سی دی روی اون قرار میگیره رو از اهنربا جدا کنه
    ولی در هر صورت برام جالبه بدونم چطور میشه یه مقوا رو اون داخل جا داد :surprised:
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    6

خوب اگه مقوا نمیشه چسب برق که میشه :mrgreen: :nerd:
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2008/05/06
    411
    12

دوست عزيز جناب محسن خان؛ خب اگه باور ندارين امتحان كنين
    ضرر نداره كه داره؟ :biggrin:
    من خودم به راحتي يه تكه مقوا (از همونايي كه وقتي بچه بوديم باهاشون كاغذ ديواري درست مي كرديم ) لاش گذاشتم.
    ابدا هم سخت نبود البته اقرار مي كنم مقواي دومي خيلي سخت جا خورد بطوري كه يه تكه از ناخنم رو هنگام جازدن اون قطعه ؛ از دست دادم
    درايو من كومبوي سوني و درايو دوستم DVD رايتر LG هستش
    بازم اگه باور ندارين بگين يه تيكه نون گرم بيارم و روش قسم بخورم
    در مورد صدا هم من كه نگفتم حتما اين اتفاق مي افته ؛ گفتم امكان داره. (خب خدا رو شكر كه واسه شما اين اتفاق نيفتاد)
    در مورد ضعيف شدن موتور ؛ كاملا با شما موافقم .اما به نظر شما چرا موتور درايوهاي قديمي يا حتي CD PLAYER هاي خونگي ضعيف نميشه؟
    خب دليلش اينه كه تو درايوهاي قديمي بجاي اينكه اون قطعه پلاستيكي رو قسمت بدنه فلزي دستگاه قرار داشته باشه؛ روي فريم پلاستيكي كه درايو رو محصور كرده قرار داره اونم توسط يه تكه فلز جدا كه به فريم متصله.
    حالا حتما مي گين چه ربطي داره؟
    به نظر من ربطش تو اينه كه به اين صورت چون قطعه پلاستيكي پايينتر قرار مي گيره بنابراين ديگه نيازي نيست كه از يه آهنرباي قوي استفاده بشه و يه آهنربا با قدرت كم كفاف مي كنه و در نتيجه ديگه موتور ضعيف نمي شه؟ نظرتون چيه؟
    اين موضوع رو با مقايسه آهنرباي درايو ASUS قديمي با درايو COMBO جديدم متوجه شدم.
    موفق باشيد.
    2007/05/02
    1,757
    96

تسمه ای که روی پولی موتور load/eject هستش رو با یه شماره تنگ تر عوض کنین .
    2008/11/10
    1
    0

سلام
    درايو من هم مدت زيادي اين مشكل رو داشت كه با باز كردن آن متوجه شدم ميان چرخ دنده ايكه به تسمه متصل است چرب است پس بنابر اين كمي گريس به چرخ دنده ماليدم و بعد از نصب اون اين مشكل كاملا" بر طرف شد اما مشكل بدتري ژيدا كرد و اون اينكه ديگر cd خوانده نمي شود يعني وقتي كه cd را درون درايو مي گذارم فقط چند ثانيه مي چرخد و بعد از حركت مي ايستد حالا چرا نمي دانم ؟
    2007/05/02
    1,757
    96

یه دیدی به لنز اپتیک بزنین شاید ناخوسته دستتون بهش خورده باشه و کثیف شده باشه
    با یه پنبه خشک به ملایمت پاکش کنین اگه خیلی وضع خرابه از الکل ایزوپروپیل هم میتونین استفاده کنین
    الکل ایزوپروپیل همون مایع همراه سی دی پاک کن ها هستش
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

راستش تا اونجا كه من برخورد كردم با اين مشكلات مشكل همون تسمه هه بوده. اگه تسمه رو هميشه عوض كنين اصولي تره (به نظرم).
    راستي تسمه رو چرا چرب ميكنين؟آ* اين كه كارو بدتر ميكنه.
    يه تسمه ي سالم يا كوچيكتر بگيرين حله.
    زياد كوچيك نگيرين به موتور فشار مياد. بعد موتوره موقع كار ميگه:
    ياد خرابي راديو ضبط ها افتادم. :nerd:
    ممنون از همه ي دوستان بابت به اشتراك گذاشتن اطلاعات مفيدتون براي استفاده ي هموطناتون. :nice:
    موفق باشين همگي.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2007/12/30
    336
    0

اصل مشكل از درايور موتور هست كه درست كار نميآ*كنه و معمولن هم توي بازار پيدا نميشه و يا صرف تعوض نميآ*كنه. من خودم يه مدتي تعويض ميآ*كردم( اون موقع كه درايوها خيلي گرون بود) ولي الان مدت يك سالي هست كه از همين روش چسب كاغذي استفاده ميآ*كنم و تا زماني كه تغيير شغل نداده بودم درآمدش خوب بود. :icon_razz:
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27