اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد کار با اوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد کار با اوسکوپ

با سلام خدمت دوستان
    دوستان یه راهنمایی می خواستم
    دارم شکل موج یک مدار رو در حالت ac میبینم.زمانی که به ترمینال دوم اسیلوسکوپ یک پراب وصل میکنم بدون این که بخوام ترمینال دوم رو روشن کنم(اسوپ دیجیتالی هست ). شکل موج ترمینال اول با کاهش ولتاژ روبرو میشه حدود یک تا سه ولت .کسی میدونه علت چی میتونه باشه؟
    سوال دوم : شکل موج یک مدار رو در حالت ac میبینم ,.وقتی حالت رو به dc میبرم شکل موج تغییر میکنه.در حالتی که تصور بنده این بوده که فقط باید مولفه dc به شکل اضافه بشه ودر نتیجه شکل کمی بالا یا پایین رود نه این که شکل تغییر کند. اساسا چنین چیزی عادیه؟؟

پاسخ : راهنمایی در مورد کار با اوسکوپ

سلام
    در سوال اول احیانا پراب دوم به جایی وصل نیست؟
    شاید زمین پراب دومتان به جایی وصل است که باعث عبور جریان از مدار اول شده و دامنه ان را کم میکند

در مورد سوال دوم برای من هم عجیب است
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      پراب دوم به مدار وصل شده ولی دکمه فعال بودن کانال غیر فعاله(اسیلوسکوپ دیجیتالیه و برای فعال شدن هر کانال باید دکمه ان رو فعال کنیم )
      نکته بعدی این که این موضوع فقط در حالت ac هست واگر شکل رودر حالت dc ببینیم وصل بودن کانال دوم تاثیری نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smsaberi نمایش پست ها
        پراب دوم به مدار وصل شده ولی دکمه فعال بودن کانال غیر فعاله(اسیلوسکوپ دیجیتالیه و برای فعال شدن هر کانال باید دکمه ان رو فعال کنیم )
        خب فکر نمیکنم اتصال زمین پراب به زمین اسکوپ ربطی به این دکمه داشته باشه و به محض اتصال پراب فکر میکنم به هم وصل بشن
        اما اینکه میگین در حالت دیسی اینطور نیست خب بیان کننده ی اینه که مشکل اونی که من گفتم نیست
        .
        .
        .
        .
        به ذهن من که چیزی نمیرسه
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X