اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت باتری بکاپ برای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت باتری بکاپ برای AVR

سلام دوستان و اساتید گرامی
    در یک مدار من نیاز به یک باتری بکاپ برای AVR دارم که در زمان قطع برق
    دو یا چند باتری قلمی آلکالاین برق AVR را تامین کرده و مانع خاموش شدن آن شود
    دوستان لطف میکنند یک مدار ساده برای این کار به من معرفی کنند که در سر راه تغذیه و رودی AVR
    قرار دهم تا هر زمان که برق قطع شد .... حدود 3 تا 4 عدد باتری برق AVR را تامین کند و بعد از این که
    برق وصل شد ... دباره AVR تغذیه اش از آداپتور متصل به برق تامین شود و خروجی باتری قطع شود...
    چیزی همانند عملکرد UPS ... ولی در ورژن خیلی ساده تر..... با تشکر....

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : ساخت باتری بکاپ برای AVR

باتری 9 ولت کتابی هم میتوان استفاده کرد...
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

مدار باتری بکاپ برای تغذیه 9 ولت ....
      میتوایند تنها با تغییر رگلاتور آن را به 5 ولت تغییر دهید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
        سلام دوستان و اساتید گرامی
        در یک مدار من نیاز به یک باتری بکاپ برای AVR دارم که در زمان قطع برق
        دو یا چند باتری قلمی آلکالاین برق AVR را تامین کرده و مانع خاموش شدن آن شود
        دوستان لطف میکنند یک مدار ساده برای این کار به من معرفی کنند که در سر راه تغذیه و رودی AVR
        قرار دهم تا هر زمان که برق قطع شد .... حدود 3 تا 4 عدد باتری برق AVR را تامین کند و بعد از این که
        برق وصل شد ... دباره AVR تغذیه اش از آداپتور متصل به برق تامین شود و خروجی باتری قطع شود...
        چیزی همانند عملکرد UPS ... ولی در ورژن خیلی ساده تر..... با تشکر....

سلام
        دوست عزیز تو تاپیک زیر هم بحث خوبی در این مورد شده فک کنم کمکتون کنه یه سر بهش بزنید

دیدگاه

دوست عزیز بهترین چیزی که من سراغ دارم استفاده از ماژول پاور بانک هست ... این ماژول با باتری لیتیوم آیون 3.7 ولتی کار میکنه ... خروجی 5 ولت 1 آمپری به مدار داره و اتوماتیک زمان قطع برق خروجی رو فعال می کنه ... با وصل برق هم خروجی کاملا غیر فعال میشه و در صورت پایین بودن سطح شارژ باطری رو شارژ میکنه ...زمان فول شارژ هم که هم ورودی و هم خروجی قطع هست ... ضمنا 4 عدد ال ای دی نشانگر سطح شارژ داره ...با میکرو هم میتونی ماژول رو از سرویس خارج کنی ...قیمتش 17 هزار تومن ... با باطری هم حدود 15 تومن ... من دو روز متوالی تونستم جریان 80 میلی آمپر ازش بگیرم ...

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            مدار باتری بکاپ برای تغذیه 9 ولت ....
            میتوایند تنها با تغییر رگلاتور آن را به 5 ولت تغییر دهید

سلام
            دستتون درد نکنه دوست عزیز - لطف کردید....

پ.ن: باتری را به 9 ولت تغییر دهم و رگولاتور را 5 ولتی کنم؟
            همین تغییرات در مدار کافیست؟

نوشته اصلی توسط e.5410019180 نمایش پست ها
            دوست عزیز بهترین چیزی که من سراغ دارم استفاده از ماژول پاور بانک هست ... این ماژول با باتری لیتیوم آیون 3.7 ولتی کار میکنه ... خروجی 5 ولت 1 آمپری به مدار داره و اتوماتیک زمان قطع برق خروجی رو فعال می کنه ... با وصل برق هم خروجی کاملا غیر فعال میشه و در صورت پایین بودن سطح شارژ باطری رو شارژ میکنه ...زمان فول شارژ هم که هم ورودی و هم خروجی قطع هست ... ضمنا 4 عدد ال ای دی نشانگر سطح شارژ داره ...با میکرو هم میتونی ماژول رو از سرویس خارج کنی ...قیمتش 17 هزار تومن ... با باطری هم حدود 15 تومن ... من دو روز متوالی تونستم جریان 80 میلی آمپر ازش بگیرم ...

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
            میتونید دوست عزیز یک عکس از این ماژول قرار دهید؟ دقیقا متوجه نشدم چه ماژولی را میفرمایید....؟
            همین پاور بانکهای معمولی را میفرماید که مستقیم به میکرو وصل بشه؟؟؟
            کمی بیشتر توضیح میدهید؟
            جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۹:۴۷ ۱۳۹۶/۰۴/۱۹.

دیدگاه

دوست عزیز
              چون اکثر مدارهای میکرو از 5 ولت استفاده میکنند عرض کرد .... فقط تغییر رگلاتور کفایت میکنه .... اگر وردی شما 9 ولت باشه قاعدتا باطری هم تغییر میکنه ....ولی خوب پیدا کردن باطری قابل شارژ 9 ولتی در بازار شاید کمی مشکل باشه .... بهتره فقط رگلاتور را عوض کنید و از باطری و ورودی 12 ولت استفاده کنید .... البته در این حالت اگر جریان شما زیاد باشد رگلاتور ممکنه گرم بشه که باید از هیت سینک مناسب استفاده بفرمایید
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام من از این ماژول در ساعت دیجیتالی استفاده کردم ولی جواب نمی ده تا پاور بانک جریان رو وصل کنه ساعت ریست می شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rrssm نمایش پست ها
                  سلام من از این ماژول در ساعت دیجیتالی استفاده کردم ولی جواب نمی ده تا پاور بانک جریان رو وصل کنه ساعت ریست می شه
                  سلام
                  علت ریست شدن میکرو نویز های تغذیس اسپایک میفته باید خازن 100 نانو نزدیک پایه تغذیه میکرو بزاری تا این نویز هارو بگیره . . . چند تا بزار
                  موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X