اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی برد STM32 تحت محیط برنامه نویسی Arduino

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی برد STM32 تحت محیط برنامه نویسی Arduino

سلام.
    لینک زیر، شیوه آماده سازی برد و برنامه نویسی میکروهای STM32 با کامپایلر Arduino آموزش میده ( خودم تست کردم، جواب میده).
    وسایل مورد نیاز:
    1-هدر برد STM32F103
    2-مبدل USB به Serial با چیپ CH340
    تصویر برد خودم:

http://grauonline.de/wordpress/?page_id=1004

پاسخ : برنامه نویسی برد STM32 تحت محیط برنامه نویسی Arduino

نوشته اصلی توسط mohsen.sharif2 نمایش پست ها
    سلام.
    لینک زیر، شیوه آماده سازی برد و برنامه نویسی میکروهای STM32 با کامپایلر Arduino آموزش میده ( خودم تست کردم، جواب میده).
    وسایل مورد نیاز:
    1-هدر برد STM32F103
    2-مبدل USB به Serial با چیپ CH340
    تصویر برد خودم:

http://grauonline.de/wordpress/?page_id=1004
    چه باحال
    سلام مهندس جان میتونین یکم توضیح در مورد برنامه و دستوراتش بدین ...تا ما تازه کارا هم سردربیاریم چی به چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
      چه باحال
      سلام مهندس جان میتونین یکم توضیح در مورد برنامه و دستوراتش بدین ...تا ما تازه کارا هم سردربیاریم چی به چیه
      سلام.
      زبان برنامه نویسی آردوینو، C هست و شامل دو قسمت اصلی بصورت زیر می باشد:
      1- Void Setup: یکبار در لحظه Run شدن برد اجرا می شود و شامل دستورات تنظیماتی برای میکرو شامل: پیکربندی پایه ها، پیکربندی UART و ... می باشد.
      2- Void Loop: برنامه اصلی که باید مکررا اجرا شود در این قسمت نوشته می شود.
      حال دستورات:
      Define pinLED PC13: این دستور ماکرو هست. یعنی به یک نام یا اسم یه مقدار ثابت میده. در این دستور، پایه PC13 میکرو رو به نام pinLED میده و هر جا خواستیم نام پایه رو بکار ببریم، به جاش از pinLED استفاده می کنیم.
      Serial.Begin(9600): واحد UART رو با Buad Rate 9600 تنظیم می کند.
      PinMode(pinLED,OUTPUT): برای پیکربندی پایه های میکرو بکار میره. یعنی پایه شماره PC13 میکرو ( یا همون pin LED)رو بصورت خروجی تنطیم می کنه.
      Serial.println("START"): این دستور برای ارسال کاراکتر یا متن از طریق پورت سریال UART کاربرد داره.
      DigitelWrite(pinLED.HIGH): پایه PC13 تعریف شده(یا همون pinLED) که بصورت خروجی تعریف شده بود رو یک می کنه.
      Delay(1000): ایجاد تاخیر می کنه و واحد آن میلی ثانیه هست. یعنی این دستور تاخیر یک ثانیه ای ایجاد می کنه.
      DigitalWrite(pinLED,LOW): پایه C13 میکرو(یا همون pinLED) رو صفر می کنه.
      امیدوارم مفید باشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم خود برنامه اش:
      #define pinLED PC13

void setup() {
      Serial.begin(9600);
      pinMode(pinLED, OUTPUT);
      Serial.println("START");
      }

void loop() {
      digitalWrite(pinLED, HIGH);
      delay(1000);
      digitalWrite(pinLED, LOW);
      Serial.println("Hello World");
      }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen.sharif2 نمایش پست ها
        سلام.
        زبان برنامه نویسی آردوینو، C هست و شامل دو قسمت اصلی بصورت زیر می باشد:
        1- Void Setup: یکبار در لحظه Run شدن برد اجرا می شود و شامل دستورات تنظیماتی برای میکرو شامل: پیکربندی پایه ها، پیکربندی UART و ... می باشد.
        2- Void Loop: برنامه اصلی که باید مکررا اجرا شود در این قسمت نوشته می شود.
        حال دستورات:
        Define pinLED PC13: این دستور ماکرو هست. یعنی به یک نام یا اسم یه مقدار ثابت میده. در این دستور، پایه PC13 میکرو رو به نام pinLED میده و هر جا خواستیم نام پایه رو بکار ببریم، به جاش از pinLED استفاده می کنیم.
        Serial.Begin(9600): واحد UART رو با Buad Rate 9600 تنظیم می کند.
        PinMode(pinLED,OUTPUT): برای پیکربندی پایه های میکرو بکار میره. یعنی پایه شماره PC13 میکرو ( یا همون pin LED)رو بصورت خروجی تنطیم می کنه.
        Serial.println("START"): این دستور برای ارسال کاراکتر یا متن از طریق پورت سریال UART کاربرد داره.
        DigitelWrite(pinLED.HIGH): پایه PC13 تعریف شده(یا همون pinLED) که بصورت خروجی تعریف شده بود رو یک می کنه.
        Delay(1000): ایجاد تاخیر می کنه و واحد آن میلی ثانیه هست. یعنی این دستور تاخیر یک ثانیه ای ایجاد می کنه.
        DigitalWrite(pinLED,LOW): پایه C13 میکرو(یا همون pinLED) رو صفر می کنه.
        امیدوارم مفید باشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم خود برنامه اش:
        #define pinLED PC13

void setup() {
        Serial.begin(9600);
        pinMode(pinLED, OUTPUT);
        Serial.println("START");
        }

void loop() {
        digitalWrite(pinLED, HIGH);
        delay(1000);
        digitalWrite(pinLED, LOW);
        Serial.println("Hello World");
        }
        مرسی از توضیحات کاملتون عالی بود ، منم میخوام را بندازم باز مشکلی پیش اومد مزاحم میشم خدمتتون ...تشکر فراوان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
          مرسی از توضیحات کاملتون عالی بود ، منم میخوام را بندازم باز مشکلی پیش اومد مزاحم میشم خدمتتون ...تشکر فراوان
          خواهش می کنم. در حد توانم کمک خواهم کرد

دیدگاه

PC13' was not declared in this scope
            ارور میده
            pc13اصن این کدوم پورته . اردوینو که پورتاش این مدلی نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bear hunter نمایش پست ها
              PC13' was not declared in this scope
              ارور میده
              pc13اصن این کدوم پورته . اردوینو که پورتاش این مدلی نیست
              سلام.
              روال توضیح داده شده در لینک رو برید تا پکیج برد STM روی IDE آردوینو فعال بشه و بعد شروع کد نویسی کنید.
              پایه PC13 ربطی به برد آردوینو نداره، اون شماره پایه میکرو STM هست که برای برنامه نویسی برد STM در محیط آردوینو بکار میره(چون میکرو STM هست پایه ها اینجوری نام گذاری میشه و ربطی به برد های آردوینو نداره).

دیدگاه

تشکر از توضیحاتتون

دیدگاه

سلام خسته نباشید . ببخشید شما تو خود محیط برنامه نویسی اردوینو کد نوشتی و روی این برد اپلود کرد . لطفا توضیح بدید خیلی علاقه دارم با arm کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_sa نمایش پست ها
                    سلام خسته نباشید . ببخشید شما تو خود محیط برنامه نویسی اردوینو کد نوشتی و روی این برد اپلود کرد . لطفا توضیح بدید خیلی علاقه دارم با arm کار کنم
                    بله دوست عزیز ، در محیط آردوینو میتونید برای برد مورد اشاره برنامه نویسی کنید .
                    لینک کتابخونه در گیت هاب : https://github.com/rogerclarkmelbourne/Arduino_STM32

دیدگاه

سلام ممنون میشم اگه خودتون فارسی توضیح بدین

دیدگاه

سلام یه برد دیسکاوری stmf429z گرفتم اومدم توی نرم افزار کیل تو بخش دیباک که تنظیم کنم اما میکرو رو نمیشناسه مشکلش کجاست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed2018 نمایش پست ها
                          سلام یه برد دیسکاوری stmf429z گرفتم اومدم توی نرم افزار کیل تو بخش دیباک که تنظیم کنم اما میکرو رو نمیشناسه مشکلش کجاست؟

با سلام. احتمالا مشکل از کرک KEIL باشد. اگر J-Link دارید با نرم افزار j flash arm تست کنید.
                          STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

مراحل کامل نصب لایبرری ها stm اینجا گفته شده:
                            Arduino STM32. Hardware files to support STM32 boards, on Arduino IDE 1.8.x including LeafLabs Maple and other generic STM32F103 boards - rogerclarkmelbourne/Arduino_STM32

مراحل به این ترتیبه:
                            1- از Tools >Boards manager دنبال Arduino SAM boards (Cortex-M3) یا مشابه این بگردین و نصب کنین.
                            2- از اینجا https://github.com/rogerclarkmelbourne/Arduino_STM32 آخرین فایل رو دریافت و اکسترک کنین.
                            3- در مسیر My Documents/Arduino/hardware فولدر بالا رو کپی کنید.

بهتره از آخرین ورژن آردوینو استفاده کنید.
                            موفق باشید.

دیدگاه

مهندس مبدل usb به سریال تو خود سایت اصلی بنظر با چیپ ft232 هست...
                              میشه از مبدل هایusb به سریال دیگه مثل pl2303ta هم استفاده کرد؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X