اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سنسور رطوبت HS1101

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سنسور رطوبت HS1101

سلام،تو دیتاشیت سنسور 1101 داخل یک جدول مقدار مقاومت متناسب با نوع ای سی 555 گفته شده.مدار نمونه برای TLC555 گذاشته شده.ای سی من 7555 هست.سوال بنده اینه که با تغییر R1 و R2 برای 7555 که بترتیب 1732 و 549 کیلو اهم هست،آیا R4 رو هم باید تغییر بدم یا چون تو جدول اسمی از R4 برده نشده نیاز به تغییرش نیست؟

پاسخ : سوال در مورد سنسور رطوبت HS1101

مفدارمقاومت r4 از این مفدار کمتر نباشه .ولی اگه ازاین حد بشتر باشه دقت اندازه گیری کمتر میشه(دیوتی سایکل از50درصد فاصله می گیره)..من قبلا با این سنسور با ne555راه انداختم و مشکلی نبوده.البته میشه مفادیرخطای رطوبت رو بصورت سخت افزاری والبته نرم افزاری درست کرد.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

یه سوال من دارم . من از یه فروشگاهی همین سنسور گرفتم و با همین مدار راه اندازی کردم . وقتی رطوبت بالا میرفت فرکانس بالا میرفت
      بعد چند وقت از یه فروشگاه دیگه خرید کردم ظاهرش که همون سنسور بود ولی با افزایش رطوبت فرکانس کم میشد ؟؟؟
      چون روی این سنسور ها چیزی ننوشته فکر میکنید سنسور دوم چیه ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        مفدارمقاومت r4 از این مفدار کمتر نباشه .ولی اگه ازاین حد بشتر باشه دقت اندازه گیری کمتر میشه(دیوتی سایکل از50درصد فاصله می گیره)..من قبلا با این سنسور با ne555راه انداختم و مشکلی نبوده.البته میشه مفادیرخطای رطوبت رو بصورت سخت افزاری والبته نرم افزاری درست کرد.
        ممنون،ببخشید یعنی رو فرکانس خروجی تاثیر نداره؟در کل باید تغییرش بدم یا همون 49.9 کیلو باشه؟دیوتی سایکل رو با مولتی متر اندازه گرفتم و 47.1 درصد بود(با تغییر R1 و R2 و بدون تغییر R4)
        با افزایش رطوبت ظرفیت این سنسور زیادتر میشه و فرکانس خروجی این مدار کمتر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X