اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وسایل مورد نیاز برای شروع کار با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وسایل مورد نیاز برای شروع کار با آردوینو

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من تازه میخوام کار با آردوینو رو شروع کنم ، اما نمیدونم باید چه چیزایی رو تهیه کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    پ.ن: وسایلی که حداقل تا شش ماه دیگه نیاز به خرید مجدد نباشه

پاسخ : وسایل مورد نیاز برای شروع کار با آردوینو

نوشته اصلی توسط mohammad souri نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من تازه میخوام کار با آردوینو رو شروع کنم ، اما نمیدونم باید چه چیزایی رو تهیه کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    پ.ن: وسایلی که حداقل تا شش ماه دیگه نیاز به خرید مجدد نباشه
    سلام
    خوش اومدین به انجمن ...
    اگه تحقیق کرده باشین آردوینو بردهای مختلفی داره که هرکدوم امکانات مخصوص خودشونو دارن برای کسب اطلاعات به لینک زیر مراجعه کنین :برای شروع کارتون پیشنهاد من برد آردوینو UNO هستش در کنارش خوب باید بردبرد بردارین سیم بردارین و مرحله به مرحله از سنسور گرفته تا LED و ماژول و ....
    ینی نمیشه گفت من شش ماه تامین شم !!
    پیشنهاد میکنم از تاپیک زیر هم دیدن بکنین و باهم بریم جلو چون من هم تازه شروع کردم آردوینو رو :
    قطعات اولیه لازم که تا حالا استفاده شده بدین صورته :
    برد آردوینو Arduino Uno
    کابل مخصوص
    بردبرد
    سیم بردبردی
    LED

مقاومت نسبت به نیاز
    سنسور LDR
    شیلد LCD کاراکتری 2X16
    ماژول L298
    موتور گیربکس پلاستیکی
    و... قطعات دیگه که اگه تاپیک رو دنبال کنین میتونین ببینین ....

دیدگاه

یه بورد UNO بخر
      چند تا دیود نوری بخر
      یه ال سی دی بخر
      یه مبدل یو اس بی به سریال هم خوبه
      یه ماژول ارتباطی مثلا بلوتوث یا وای فای (HC05_ESP8266 )
      ...
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام من یه برد uno خریدم به کامپیوتر وصل کردم led سبز روشنه و یه led زرد در حال چشمک زدن که انگار از قبل برنامهblink روش اپلود شده اما هر کار میکنم اصلا سیستمم بردو نمیشناسه و هیچ پورتی بهش اختصاص نمیده ممنون میشم کسی کمک کنه که اگه ایراد از برده رودتر برگردونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BINIBINI نمایش پست ها
          سلام من یه برد uno خریدم به کامپیوتر وصل کردم led سبز روشنه و یه led زرد در حال چشمک زدن که انگار از قبل برنامهblink روش اپلود شده اما هر کار میکنم اصلا سیستمم بردو نمیشناسه و هیچ پورتی بهش اختصاص نمیده ممنون میشم کسی کمک کنه که اگه ایراد از برده رودتر برگردونم
          با سلام و درود
          1- آیا محیط برنامه نویسی آردوینو و Driverها را نصب شده است؟
          2- آیا هنگامی که آردوینو را به رایانه متصل می نمایید، گزینه ی جدیدی در Device Manager ظاهر می شود؟ اگر ظاهر می شود، آیا علامت مثلث زرد رنگ کنار آن است که درون آن علامت ! وجود دارد؟
          3- آیا آردوینویی که در اختیار دارید منطبق بر طراحی رسمی شرکت آردوینو است یا اینکه قطعه ی مبدل USB به Serial آن تغییر یافته است؟
          در این مطلب توضیحاتی پیرامون قطعه ی مبدل USB بهSerial موجود روی مدار Arduino Uno ارائه شده است:
          سلام به همه من یه cnc بااستفاده از شیلد و آردوینو ساختم و بدون مشکل کار میکرد. امروز وقتی که درحال کار بود دستم خورد به هیتسینگ 8825 و از جاش تکون خورد و دو یا سه تا از پایه های درایور (فکنم پایه های خروجی) یه لحضه اتصال کردن بعد دیدم که از رگولاتور روی آردونیو دود بلند شد. اینم بگم که آردونیو رو به منبع تغذیه هم وصل کرده
          جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۱:۱۴ ۱۳۹۶/۰۶/۲۲.

دیدگاه

زنده باشید ممنون از همراهی شما دوست عزیز
            بله نصب کردم
            خیر وقتی وصل میکنم سیستم هیچ عکسلعملی نشان نمیده و چیزی به دیوایس منیجر اضافه نمیشه
            برد رو از فروشگاه eca خریدم نمیدانم

دیدگاه

زنده باشید ممنون از همراهی شما دوست عزیز
              بله نصب کردم
              خیر وقتی وصل میکنم سیستم هیچ عکسلعملی نشان نمیده و چیزی به دیوایس منیجر اضافه نمیشه
              برد رو از فروشگاه eca خریدم نمیدانم
              با سلام و درود
              از لطف شما بسیار سپاسگزارم،
              1- در حال حاضر فروشگاه هم دو نمونه Arduino Uno موجود است که در یکی از آن ها از میکروکنترلر ATmega16U2 به عنوان قطعه ی مبدل USB به Serial استفاده شده است و در دیگری از قطعه ی CH340G به عنوان مبدل USB به Serial استفاده شده است، کدام یک از این آردوینوها را در اختیار دارید؟

- مبدل USB به Serial روی Arduino Uuo R3 به نام ATmega16U2 شناخته می شود که یک میکروکنترلر USB دار می باشد که به آن برنامه ای داده شده است تا کار یک مبدل USB به Serial را انجام دهد. البته گاهی اوقات برخی شرکت هایی که مدار Arduino Uno را تولید می کنند به جای ATmega16U2 از قطعات دیگری استفاده می کنند(به دلیل متن باز بودن Arduino شرکت های مختلفی به طور رسمی و غیر رسمی این مدارها را تولید می کنند).

2- آیا از سلامت سیمی که به وسیله ی آن آردوینو را به رایانه متصل می نمایید اطمینان دارید؟
              3- آیا آردوینویی که در اختیار دارید را به سایر رایانه ها متصل نموده اید؟ نتیجه به چه صورت بوده است؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                با سلام و درود
                از لطف شما بسیار سپاسگزارم،
                1- در حال حاضر فروشگاه هم دو نمونه Arduino Uno موجود است که در یکی از آن ها از میکروکنترلر ATmega16U2 به عنوان قطعه ی مبدل USB به Serial استفاده شده است و در دیگری از قطعه ی CH340G به عنوان مبدل USB به Serial استفاده شده است، کدام یک از این آردوینوها را در اختیار دارید؟

- مبدل USB به Serial روی Arduino Uuo R3 به نام ATmega16U2 شناخته می شود که یک میکروکنترلر USB دار می باشد که به آن برنامه ای داده شده است تا کار یک مبدل USB به Serial را انجام دهد. البته گاهی اوقات برخی شرکت هایی که مدار Arduino Uno را تولید می کنند به جای ATmega16U2 از قطعات دیگری استفاده می کنند(به دلیل متن باز بودن Arduino شرکت های مختلفی به طور رسمی و غیر رسمی این مدارها را تولید می کنند).

2- آیا از سلامت سیمی که به وسیله ی آن آردوینو را به رایانه متصل می نمایید اطمینان دارید؟
                3- آیا آردوینویی که در اختیار دارید را به سایر رایانه ها متصل نموده اید؟ نتیجه به چه صورت بوده است؟
                بله از مبدل ATmega16U2 استفاده شده
                کابل usb عوض کردم فرقی نکرد
                نه متاسفانه فعلا سیستم دیگه ای دم دستم نیست

دیدگاه

مشکل برطرف شد ممنون

دیدگاه

بله از مبدل ATmega16U2 استفاده شده
                    کابل usb عوض کردم فرقی نکرد
                    نه متاسفانه فعلا سیستم دیگه ای دم دستم نیست

با سلام و درود
                    در این موارد پیرامون شناسایی نشدن آردوینو وسط رایانه، پرسش و پاسخ هایی مطرح شده است:
                    1- Arduino board not detected when connected via USB - Electrical Engineering Stack Exchange
                    2- serial - Arduino UNO USB not recognized - Arduino Stack Exchange
                    3- My computer can't recognize arduino UNO
                    4- Arduino Uno r3 Serial Com Port Not Recognized
                    5- Arduino Uno not detected by pc anymore
                    6- Arduino Uno not detected by computer

مشکل برطرف شد ممنون

با سلام و درود
                    لطفاً بفرمایید که چگونه مشکل حل شد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                      با سلام و درود
                      در این موارد پیرامون شناسایی نشدن آردوینو وسط رایانه، پرسش و پاسخ هایی مطرح شده است:
                      1- Arduino board not detected when connected via USB - Electrical Engineering Stack Exchange
                      2- serial - Arduino UNO USB not recognized - Arduino Stack Exchange
                      3- My computer can't recognize arduino UNO
                      4- Arduino Uno r3 Serial Com Port Not Recognized
                      5- Arduino Uno not detected by pc anymore
                      6- Arduino Uno not detected by computer

با سلام و درود
                      لطفاً بفرمایید که چگونه مشکل حل شد؟
                      ببخشید دیر شده یکم سوکت یو اس بی روی برد یکم مشکل داشت انگار یکم باهاش ور رفتم درست شد

دیدگاه

چجوری حل شد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X