ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2005/12/28
    تبريز
    4,211
    1,142

وضع بازارکار شما در سال 96 چگونه است؟

سلام خدمت شما عزیزان
    همانطور که هممون همه جا میشنویم اکثرا اعلام نارضایتی از وضع کاری در سال جاری رو دارند.
    من با هدف اینکه اول با زمینه کاری دوستان آشنا بشم و بعد اینکه ببینیم واقعا تو کدوم زمینه ها وضع کاری خوب و یا بد هست این تاپیک رو ایجاد کردم که شاید برای برخی دوستان بتونه مشکل گشا باشه.
    در ضمن سعی خواهم کرد تا در صورت شناسایی موارد مناسب، در صورت همخوانی زمینه کاری، سعی در راهنمایی و یا کمک به دوستان از طریق پتانسیل های مجموعه ECA کنم.

فقط یک نکته بسیار مهم:
    لطفا در شکایت از وضع موجود به دولت و نظام و دین و کشور و .... توهین نفرماییم و حتی بهتره بگم اشاره هم نکنیم ! تا بتونیم روند علمی و اقتصادی تاپیک رو پیش بگیریم.

با تشکر و آرزوی موفقیت برای تک تک عزیزان
    2014/11/08
    440
    73

پاسخ : وضع بازارکار شما در سال 96 چگونه است؟

سلام مهندس، خسته نباشید
    در زمینه الکترونیک بازار برای من خوب نبود و نیست، زمینه کاری من در مورد الکترونیک، تابلو led، تابلو روان، تابلو چلنیوم، سیستمهای حفاظتی و امنیتی و...
    یکی از دلایلش هم وارد شدن افراد بدون تخصص کافی در این زمینه ها هست.
    الان در کنار الکترونیک در زمینه برنامه نویسی اندروید، وب سرور، بازی سازی کار میکنم و به نظرم خیلی بازار کارش بهتره و کم کم میخوام الکترونیک کنار بزارم یا اینکه در حد ارتباط اندروید با الکترونیک کار کنم چون برعکس الکترونیک سرمایه مادی لازم ندارد و سرمایه فقط زمانه
    ویرایش توسط hamidelectroniic : 2017/07/17 در ساعت 11:22
    2005/12/28
    تبريز
    4,211
    1,142

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidelectroniic

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام مهندس، خسته نباشید
    در زمینه الکترونیک بازار برای من خوب نبود و نیست، زمینه کاری من در مورد الکترونیک، تابلو led، تابلو روان، تابلو چلنیوم، سیستمهای حفاظتی و امنیتی و...
    یکی از دلایلش هم وارد شدن افراد بدون تخصص کافی در این زمینه ها هست.
    الان در کنار الکترونیک در زمینه برنامه نویسی اندروید، وب سرور، بازی سازی کار میکنم و به نظرم خیلی بازار کارش بهتره و کم کم میخوام الکترونیک کنار بزارم یا اینکه در حد ارتباط اندروید با الکترونیک کار کنم چون برعکس الکترونیک سرمایه مادی لازم ندارد و سرمایه فقط زمانه
    فروشگاه یا شرکتی در زمینه کار LED داشتید یا با فروشگاه ها و وساطه های دیگه همکاری میکردید ؟
    در زمینه برنامه نویسی اندروید که کار میکنید پروژه های خوبی بهتون میخوره یا فعلا در حد ورود به این زمینه کاری هستید ؟
    2014/11/08
    440
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

فروشگاه یا شرکتی در زمینه کار LED داشتید یا با فروشگاه ها و وساطه های دیگه همکاری میکردید ؟
    در زمینه برنامه نویسی اندروید که کار میکنید پروژه های خوبی بهتون میخوره یا فعلا در حد ورود به این زمینه کاری هستید ؟
    در زمینه کار LED فروشگاه داشتم و تجربه تلخ ساخت چندین تابلو برای شهرداری و چند جای دیگه داشتم

در زمینه برنامه نویسی یک تیم تشکیل دادیم و شرکت ثبت کردیم، کارهای خوبی هم انجام دادیم، مثل بازی والیبال حرفه ای که داخل کافه بازار هست و بازی برتر جشنواره وب و مبایل شد، اپلیکیشن هم اپلیکیشن گردشگری مریوان که در کافه بازار موجوده و چند پروژه سفارشی دیگه
    برنامه نویسی اندروید بازار کارش خیلی خوبه، پروژه های زیادی پیشنهاد میشه ولی بیشتر روی پروژه هایی که ایده از خودمون باشه کار میکنیم
    2013/04/24
    2,690
    2,517

کلا بازار خود الکترونیک دائمی نیست و یه موقع میبینی کار زیاد هست یه موقع هم کلا کار نیست.
    در کنارش کسایی که کارایی مثل دوربین و تابلو انجام میدن رو هم باید بدونن که این کارها هم بصورت دوره ای در اوج هستن و همه در اوج نمیمونن
    الان خود من زمانی که تابلو در اوجش بود نزدیک 18تومن خرج کردم و لیزر خریدم. شده بود چند روز پشت سر هم دستگاه بدون استراخت کار میکرد. اما الان هفته ای جمعا 20ساعت کار نمیکنه!!!!

بخوام به بازار الان نگاه کنیم ، هوشمند سازی در اوجش هست. شده توی هفته 10بار رفتم پنل نصب کردم.

در کل بازار امسال نسبت به پارسال فعال تر و پر رونق تر هست. همکاران و فروشنده ها هم راضی هستن.
    شما هر وقت چکت سر موقع پاس شد و حسابت مشکل نداشت بدون بازار وضعش خوبه!
    البته این برای شیراز هست شاید برای شهر های دیگه متفاوت باشه
    2014/10/31
    2
    1

سلام دوست عزیز
    میتونم بپرسم شما از چه روش هایی برای ایجاد ارزش افزوده توسط ساخت برنامه اندروید استفاده میکنید؟منظورم اینه که محصولاتتون چیه و چه جوری در آمد کسب میکنید ازش ؟
    2005/12/28
    تبريز
    4,211
    1,142

جالبته من نمیدونستم بازار اندروید کارا اینقدر خوب باشه هرچند که منطقی هست ولی به ذهن من که نرسیده بود !

حرف اشکان واقعا درسته. خیلی کارها مقطعی و خوب هستند و نمیشه روشون حساب همیشگی کرد مخصوصا کارهای خدماتی. مثلا کار نصاب ها یا تابلو کارها یا ..... ولی باز اینکه از پارسال بهتر شده رو منم تا حدی قبول دارم.
    ما خودمون تو فروشگاه مشتری های عمده LED خیلی زیاد داشتیم که دیگه بیخیال شدن الان. خیلی افراد که تو کار تابلو بودن هم مشتریمون بودن و دیگه خبری ازشون نیست. ولی در عوض کلی کارگاه های جدید با درخواست قطعات های عجیب و غریب زیاد شده و نشون میده که مثل قبل مدار ها شامل قطعات ساده و ابتدایی نیستن و نوآوری توشون زیادتر شده.

منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم
    2007/09/13
    اروميه
    122
    8

سلام
    من در زمينه طراحي و ساخت دستگاههاي كنترل الكترونيك فعاليت داشتم
    ولي بعلت ارجاع پروژه ها به دانشجوها و افراد بي تجريه، هم وضعيت كاري ما بدتر شده هم كيفيت صنعت پايين اومده

من يه پيشنهاد دارم براي جلوگيري از اين موضوع، اين كه يه انجمن صنفي مهندسين الكترونيك(طراحي نر افزار و سخت افزار) راه بيوفته و هر كسي نظام مهندسي داشته باشه بتونه پرو*ه بگيره،
    اينطوري هم قيمتها واقعي ميشه و هركسي با هر قيمتي نميتونه كار بكنه، هم اينكه كيفيت صنعت الكترونيك بالا ميره
    هيچ وقت كيفيت دستگاهي كه يه مهندس با 10 سال سابقه، طراحي ميكنه با يه دستگاه طراحي شده توسط دانشجو برابر نيست، ولي اين رو مشتري نميدونه و هر دو رو به يه چشم مي بينه
    2014/11/08
    440
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط arsz6733

سلام دوست عزیز
    میتونم بپرسم شما از چه روش هایی برای ایجاد ارزش افزوده توسط ساخت برنامه اندروید استفاده میکنید؟منظورم اینه که محصولاتتون چیه و چه جوری در آمد کسب میکنید ازش ؟
    سلام
    ببینید روشهای زیادی وجود داره،
    برای مثال بازی والیبال حرفه ای ما 70 درصد درآمدش روی تبلیغات داخل بازیه، تبلیغات ویدیویی هست، 30 درصد مابقی پرداختهای درون برنامه ای برای خرید تیمها و سکه و ...
    اپلییشن گردشگری هم سیستم درآمدش روی مکانهای داخل اپ هست، مثل هتلها و رستوران ها و فروشگاه های موجوددر اپلیکیشین
    روشهای زیادی برای کسب درآمد وجود داره، نمونش برنامه اسنپ و... که سرویس کرایه کردن تاکسی بصورت آنی هست و سیستم درآمدش ازدرصد سود قرار داده شده روی مبلغ کرایه هست، که قراره ما برای عراق همچین سیستمی پیاده سازی کنیم
    بهترین سیستم پرداختی در اندروید هم درون برنامه ای هست، نه اینکه به ازای دانلود اپلیکیشن پرداخت انجام بشه! این کار واقعا اشتباهه چون راحت اپلیکیشن یا بازی کپی و پخش خواهد شد.

یک نمونه دیگه که الان در حال نوشتنش هستم نسخه اندروید برنامه ماشین حساب مقاومت که در انجمن تابلو LED قرار دادم، اپلیکیشن کاملا رایگانه اما یک سیستم تبلیغاتی ویدیویی داره، کاربر با دیدن ویدیو چیزی از دست نمیده در عوض یک درآمدی برای من داره و اپلیکیشن هم رایگان هست (در مورد حجم اینترنت هم که قراره از مرداد اینترنت حجمی حذف بشه و دیگه کاربر ها هم نگران از دست دادن حجم اینترنت با دیدن ویدیوی تبلغاتی نمیشن!)

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

جالبته من نمیدونستم بازار اندروید کارا اینقدر خوب باشه هرچند که منطقی هست ولی به ذهن من که نرسیده بود !

حرف اشکان واقعا درسته. خیلی کارها مقطعی و خوب هستند و نمیشه روشون حساب همیشگی کرد مخصوصا کارهای خدماتی. مثلا کار نصاب ها یا تابلو کارها یا ..... ولی باز اینکه از پارسال بهتر شده رو منم تا حدی قبول دارم.
    ما خودمون تو فروشگاه مشتری های عمده LED خیلی زیاد داشتیم که دیگه بیخیال شدن الان. خیلی افراد که تو کار تابلو بودن هم مشتریمون بودن و دیگه خبری ازشون نیست. ولی در عوض کلی کارگاه های جدید با درخواست قطعات های عجیب و غریب زیاد شده و نشون میده که مثل قبل مدار ها شامل قطعات ساده و ابتدایی نیستن و نوآوری توشون زیادتر شده.

منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم
    مهترین دلیلی که بازار کار تابلو سازی و دوربینههای مداربسته خوب نیست وارد شدن کسانی بدون تخصص دراین زمینه ها هست دقیقا
    تو شهر ما تابلو ساز هست وقتی ماژول تابلو روان مشتری هاش مشکل پیدا میکنه برای تعمیر میارن پیش من!
    چند نفر هستن در زمینه تابلو led فعالیت میکنند قطعات داخل فلاشر تابلو نمیدونن چیه! حتی بوده نمیدونسته کار مقاومت چیه! فقط مونتاژ کار بوده

پس این طبیعیه که بازار کار تخصصی الکترونیک مثل هوشمند سازی و اتوماسیون صنعتی خیلی بهتر باشه

پیشنهاد من برای کسانی که شغل آیندشون در تکنولوژی میبینند این هست که برن زیر چتر حمایت پارک علم و فناوری!
    چرا؟ چون شما با بعد اینکه در پارک مستقر شدید پارک ایده افراد مراجعه کننده برای پیاده سازی به شما معرفی میکنند، دغدغه اجاره و خرید لوازم و ... ندارید، و هزاران دلیل دیگه که بهترینشون اینه که معاف از مالیات میشید
    ویرایش توسط hamidelectroniic : 2017/07/17 در ساعت 21:01
    2005/12/28
    تبريز
    4,211
    1,142

نقل قول نوشته اصلی توسط ourman

سلام
    من در زمينه طراحي و ساخت دستگاههاي كنترل الكترونيك فعاليت داشتم
    ولي بعلت ارجاع پروژه ها به دانشجوها و افراد بي تجريه، هم وضعيت كاري ما بدتر شده هم كيفيت صنعت پايين اومده

من يه پيشنهاد دارم براي جلوگيري از اين موضوع، اين كه يه انجمن صنفي مهندسين الكترونيك(طراحي نر افزار و سخت افزار) راه بيوفته و هر كسي نظام مهندسي داشته باشه بتونه پرو*ه بگيره،
    اينطوري هم قيمتها واقعي ميشه و هركسي با هر قيمتي نميتونه كار بكنه، هم اينكه كيفيت صنعت الكترونيك بالا ميره
    هيچ وقت كيفيت دستگاهي كه يه مهندس با 10 سال سابقه، طراحي ميكنه با يه دستگاه طراحي شده توسط دانشجو برابر نيست، ولي اين رو مشتري نميدونه و هر دو رو به يه چشم مي بينه
    شما کدوم شهر هستید ؟
    این مشکل طراحی توسط دانشجوها یا مهندسین کم تجربه واقعا مشکلساز شده. از طرفی مهندسین با تجربه هم که تعداد کارشون کم شده قیمت رو بالا میبرند و هی این فاصله زیاد میشه.
    متاسفانه هیچ سزوکاری نمیشه برای ان مشکل ساخت چراکه نمیشه مشتری رو مجبور کرد به یک متخصص کار سفارش بده طراحی ارزون انتخاب و اشتباه خودش هست که خودشم آخرش چوبشو میخوره ولی این باعث کم شدن طراح حرفه ای تو کشور شده. من این رو کاملا قبول دارم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18