اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال : رله 5 ولت در برد 3.3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال : رله 5 ولت در برد 3.3 ولت

باسلام و خسته نباشید،

استاید یک سوال داشتم، بنده برد nodemcu esp-12 دارم که همانطور که اطلاع دارید 3 تا 3.3 ولت خروجی میده.

میخواستم ببینم چگونه برق این رله رو از برد تامین کنم؟

باتشکر

پاسخ : سوال : رله 5 ولت در برد 3.3 ولت

سلام
    خوب باید ولتاژ رله رو از یک منبع 5 ولت تامین کنید و کنترل رله رو با یه ترانزیستور که به خروجی برد وصل میشه انجام بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadalian نمایش پست ها
      سلام
      خوب باید ولتاژ رله رو از یک منبع 5 ولت تامین کنید و کنترل رله رو با یه ترانزیستور که به خروجی برد وصل میشه انجام بدید.
      با تشکر پس یک آداپتور تهیه میکنم، فقط آداپتورم باید چند آمپر باشه ؟ (رله یک کاناله)

دیدگاه

مقاومت رله رو با اهم متر اندازه بگیریدو از قانون اهم جریانش رو حساب کنید I=V/R

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadalian نمایش پست ها
          مقاومت رله رو با اهم متر اندازه بگیریدو از قانون اهم جریانش رو حساب کنید I=V/R
          اگر رله 8 کاناله بود، باید جریان هر 8 تا رله رو لحاظ کنم ؟ چون مثلا ممکنه هر 8 تا رله همزمان روشن باشند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arefemami نمایش پست ها
            با تشکر پس یک آداپتور تهیه میکنم، فقط آداپتورم باید چند آمپر باشه ؟ (رله یک کاناله)
            اداپتور 2 امپر تهیه کنید.
            چون رله در واقع یک کویل هست جریان لحظه ای داره و اگر امپر اداپتور کم باشه باعث میشه رله مدام کنتاکت کنه. (البته با خازن 100n روی کویل میتونید این مشکل را حل کنید)

دیدگاه

جریان رله از همون روشی که گفتم حساب میشه و ربطی هم به تعداد کانال های اون نداره چون تمام کانال ها با یک بوبین وصل میشن و مقاومت بوبین و تعداد کانال های رله از هم مستقل هسند. (توجه کنید منظور از مقاومت رله که قبلا گفتم، مقاومت بوبین آن می باشد)
              جدیدترین ویرایش توسط mohammadalian; ۲۰:۵۷ ۱۳۹۶/۰۵/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X