اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در مورد کم و زیاد کردن ولتاژ DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در مورد کم و زیاد کردن ولتاژ DC

سلام دوستان
    بنده توی یک مدار به مشکل برخوردم که پیش خودم گفتم بیام اینجا پیش اساتید بپرسم
    من روی بردم به یک عدد ولتاژ 3.7 ولت تا 4 ولت نیاز دارم ، منبع تغذیه من فقط ولتاژهای 12 و 5.5 ولت را دارد آیا قطعه ای وجود داره که با این دو ولتاژ تغذیه من به ولتاژ 3.7 ولت برسم فرقی نمیکنه که 12 ولت استفاده کنم یا از 5.5 ولت ، امپر مورد نیاز روی ولتاژ 3.7 زیر 500 میلی آمپر هست .

سوال دومم این هست که من یه اسپیکر دارم که با برق 12 ولت DV کار میکنه یا اینکه 6 عدد باطری قلمی 1.5 ولت برای تغذیه نیاز داره ، از این بابت که از باطری خریدن ه=خسته شدم اما به اسپیکر وابسته هستم میخواستمببینم باطری قابل شارژ (Rechargeable ) وجود داره که مثل باطری موبایل لیتومی باشه و سلولی نباشه به این دلیل که من محدودیت حجم دارم

پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس گذارم .

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد کم و زیاد کردن ولتاژ DC

نوشته اصلی توسط mo4sa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من روی بردم به یک عدد ولتاژ 3.7 ولت تا 4 ولت نیاز دارم ، منبع تغذیه من فقط ولتاژهای 12 و 5.5 ولت را دارد آیا قطعه ای وجود داره که با این دو ولتاژ تغذیه من به ولتاژ 3.7 ولت برسم فرقی نمیکنه که 12 ولت استفاده کنم یا از 5.5 ولت ، امپر مورد نیاز روی ولتاژ 3.7 زیر 500 میلی آمپر هست .
    سوال دومم این هست که من یه اسپیکر دارم که با برق 12 ولت DV کار میکنه یا اینکه 6 عدد باطری قلمی 1.5 ولت برای تغذیه نیاز داره ، از این بابت که از باطری خریدن ه=خسته شدم اما به اسپیکر وابسته هستم میخواستمببینم باطری قابل شارژ (Rechargeable ) وجود داره که مثل باطری موبایل لیتومی باشه و سلولی نباشه به این دلیل که من محدودیت حجم دارم
    با سلام:
    1- برای تبدیل ولتاژ از 12 ولت به 3.7 ولت از رگولاتور متغیر LM317 استفاده کنید قابل تغیر از 1.2 ولت الی 12 ولت و شما ولوم را روس3.7 ولت میزان کنید و براحتی با آمپر 500 میلی آمپر کار می گند.
    2- برای آمپلی فایر سعی کنید از یک آداپتور بین 9 یا 12 ولت استفاده کنید.باتری های قابل شارژ موبایلی بسیار گران می باشند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوستان

سلام
      جهت تبدیل ولتاژتون میتونین از ماژول های کاهنده هم استفاده کنین که تا 1.5 ولت میتونه ولتاژتونو پایین بیاره
      این ماژول تحمل جریان تا3 آمپر رو داره :

دیدگاه

سلام
        واسه اسپیکرتون میتونید از باتری های لیتیوم ایونی استفاده کنید ولی خوب گرون هستش باتری موبایل هم میتونید با هم سری کنید چند تاشو تا ولتاژ مورد نظر به دست بیاد ولی بازم گرون میشه
        باتری قلمی شارژی هم هست ولی خوب هیچی مثل لیتیوم ایون نمیشه
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام مجدد
          میخواستم بپرسم که ایا مقاومتی نیست که از ولتاژ 1 تا 2 ولت کم کنه من با ولتاژ USB به ولتاژ 3.7 ولت برسم ؟ همانجور که گفتم مصرف کننده زیر 500 میلی آمپر مصرف داره اخه این مدل ایسی را که گفتین گرم میکنه و نیاز به رادیاتور داره ، داخل اسپیکر من اینقدر جا نیست که بتونم اینو با هدسینک بزارم
          بازم تشکر بابت پاسخ دوستان .

دیدگاه

سلام مجدد
            میخواستم بپرسم که ایا مقاومتی نیست که از ولتاژ 1 تا 2 ولت کم کنه من با ولتاژ USB به ولتاژ 3.7 ولت برسم ؟ همانجور که گفتم مصرف کننده زیر 500 میلی آمپر مصرف داره اخه این مدل ایسی را که گفتین گرم میکنه و نیاز به رادیاتور داره ، داخل اسپیکر من اینقدر جا نیست که بتونم اینو با هدسینک بزارم
            بازم تشکر بابت پاسخ دوستان .
            اگه مشکل فضا دارید میتونید از چند تا دیود سری استفاده کنید 3 تا دیود سری 4007 به اندازه 2.1 ولت ولتاژو کم می کنه
            موفق باشید
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
              اگه مشکل فضا دارید میتونید از چند تا دیود سری استفاده کنید 3 تا دیود سری 4007 به اندازه 2.1 ولت ولتاژو کم می کنه
              موفق باشید
              با تایید تمام فرمایشات دوست گرامی جناب مهندس احمدی
              بهترین روش برای رنج ولتاژ کم همینه
              هدر رفتگی نداره فقط برش ولتاژ هست
              باتری هم که -به نظر بنده باتری لیتیوم پلیمر تبلت استفاده بکنی (باتری تبلت) حدودا" 4 آمپر ساعت جریان میده و تازه مدار شارژرش هم روی خودشه(این خیلی مهمه) با شارژر موبایل شارژ میشه
              قیمتش حدودا" 15 تومن برای یوزر هست -البته پیشرفته ترین نوع باتری بازار در حال حاضر هم همینه
              البته روی شکم باتری فشار بدی راحت کج نشه یعنی کیفیتش خراب نیست حالا برای تست جریان باید استفاده کنی تا متوجه بشی ولی از این روش متوجه میشی که حداقل جنس بدی نیست
              جدیدترین ویرایش توسط s0or; ۱۱:۴۳ ۱۳۹۶/۰۵/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X