اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی مدار مبدل DC به DC توسط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی مدار مبدل DC به DC توسط میکرو

سلام دوستان من برای ساخت یک پروژه نیاز دارم که بتونم از طریق یک مگا8 ولتاژ 5 ولت تغذیه را در خروجی افزایش بدم تا 90 ولت البته با جریان 20 میلی آمپر . یعنی بتونم با تغییر pwm این ولتاژ رو تنظیم کنم . حالا کلیتش رو میدونم که باید از ماسفت استفاده کنم ولی مدارش رو نمیتونم طراحی کنم . توی اینترنت هم گشتم ولی مدار مفیدی نیافتم. خواهشمندم اگه کسی مداری میشناسه یا میتونه طراحی کنه واسم بزاره ممنون میشم.
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

پاسخ : کمک برای طراحی مدار مبدل DC به DC توسط میکرو

سلام
    شما به یک مدار Boost converter نیاز دارید. در لینک زیر محاسبات این مدار رو ببینید.

دیدگاه

بله درست میفرماید ولی این مداری که ارائه شده فقط اصول کلی کار رو نشون میده و فکر نکنم قابل استفاده باشه.حداقل در پروتئوس که تا 80 ولت بیشتر نتونستم ازش خروجی بگیرم.
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اندوکتانس سللف و یا فرکانس پالستون رو بیشتر کنید. در عمل هم از دیود شاتکی استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadalian نمایش پست ها
          شما به یک مدار Boost converter نیاز دارید.
          به دلیل عدم ایزوله بودن ولتاژ ورودی و خروجی در مبدل بوست عملا این کار باعث سوختن میکرو و یا مشکلات مشابه می شود توصیه می کنم از مبدل هایی که اولیه و ثانویه ان ها ایزوله هست مانند مبدل پوش - پول یا فلای بک استفاده کنید یا حداقل خروجی میکرو رو با اپتوکوپلر وصل کنید به مبدل بوست.
          البته فکر کنم بشه با استفاده از تکنیک boot strap اپ امپ هم به این ولتاژ دست یافت البته مطمن نیستم و نیازمند تحقیق کافی است اینو گوگل کنید (فیل تر شکن ON باشه)
          "How to bootstrap an Op-amp"
          جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۱۴:۱۷ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴.
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X