اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر محافظ یخچال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر محافظ یخچال

با سلام
    یک مدار محتفظ یخچال دارم که زمانیکه به برق وصل میشه چراغ قرمز نزدیک 10 دقیقه فقط چشمک میزند و بعد اش نزدیک 3 ثانیه سوئیچ میشه به چراغ سبز و دوباره به همان حالت قبلی بر می گردد!!
    لطفا راهنمایی کنید مشکل از کدام قطعات می تواند باشد؟؟

سپاس

پاسخ : تعمیر محافظ یخچال

سلام
    ایسی رو عوض کن درست میشه شمارش هم 324 هست تو بازار هم فراوونه قیمتش 5000 تومانه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
      با سلام
      یک مدار محتفظ یخچال دارم که زمانیکه به برق وصل میشه چراغ قرمز نزدیک 10 دقیقه فقط چشمک میزند و بعد اش نزدیک 3 ثانیه سوئیچ میشه به چراغ سبز و دوباره به همان حالت قبلی بر می گردد!!
      سلام دوست عزیز.
      مشکل به طور حتم از خازن پلی استر(همون خازن قرمز سمت چپ ) میباشد.
      من تا حالا تعداد بی شماری از محافظ رو که همین مشکل داشت درست کردم..
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام یه محافظ دارم که وقتی به بخاری برقی وصل کردم فیوزش سوخت فیوزش رو عوض کردم از اون موقع روی چراغ زرد یا همون تاخیر میمونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein 1999 نمایش پست ها
          سلام یه محافظ دارم که وقتی به بخاری برقی وصل کردم فیوزش سوخت فیوزش رو عوض کردم از اون موقع روی چراغ زرد یا همون تاخیر میمونه
          سلام توی محافظ یک آی سی هست معمولا اون که خراب بشه این
          اتفاق می افته محافظ ما که خراب شده بود همون آی سی بود
          قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

لوازم گرماساز (بخاری برقی، اتو، هویه، کتری برقی، و ...) مطلقا نیاز به محافظ ندارند

دیدگاه

سلام.میدونم برا محافظت وصل نکردم

دیدگاه

سلام.میدونم برا محافظت وصل نکردم
                سلام از تعویض آی سی به نتیجه رسیدید
                قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
                  با سلام

سپاس
                  با سلام:
                  اول باید از ولتاژ تغذیه برق مطمئن شود. با ولت متر ولتاژ تغذیه روی آی سی lm324 را اندازه گیری کنید . پین 4 ولتاژ مثبت حداگثر تا 15 ولت (و بصورت معمول بین 9 الی 12 ولت). و پین شماره 11 آی سی گراند یا صفر ولت. ( سیم مشکی ولت متر روی پایه 11 و سیم قرمز ولت متر روی پین شماره 4 باشد). اگر ولتاژ را روی آی سی داشتید و کار نکرد احتمال خرابی آی سی می باشد اما اگر ولتاژ روی ای سی نداشتید تغذیه شما مشکل دارد.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام اکثر جاهایی که خوندم و دیدم مشکل از خازنها هست. یه بارم خراب شده بود با عوض کردن آی سی هم حل نشد ولی وقتی خازن ها رو عوض کردم درست شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                      با سلام:
                      اول باید از ولتاژ تغذیه برق مطمئن شود. با ولت متر ولتاژ تغذیه روی آی سی lm324 را اندازه گیری کنید . پین 4 ولتاژ مثبت حداگثر تا 15 ولت (و بصورت معمول بین 9 الی 12 ولت). و پین شماره 11 آی سی گراند یا صفر ولت. ( سیم مشکی ولت متر روی پایه 11 و سیم قرمز ولت متر روی پین شماره 4 باشد). اگر ولتاژ را روی آی سی داشتید و کار نکرد احتمال خرابی آی سی می باشد اما اگر ولتاژ روی ای سی نداشتید تغذیه شما مشکل دارد.

سلام منم یه محافظ رو دارم تعمیر میکنم ولتاژی ک روی تغذیه آیسی است حدود ۱۸ ولته و مدار در حالت قرمز ثابت میمونه و رله نمیکنه..مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام اول یه چیزی بهش وصل کن بعدش بزنش به برق یکم صبر کن احتمالا درست میشه

دیدگاه

سلام من یه دونه از همین محافظ ها دارم که وقتی led سبز روشن میشه وبه تبع اون رله به کار میفته ولتاژ خروجی dc (ولتاژ خازن الکترولیتی 470 میکرو فاراد نزدیک پل دیود یا 4 تا دیود) افت میکنه و میفته به led زرد و دوباره بعد 7 ثانیه این پروسه تکرار میشه که ظاهرا این خازن ظرفیتش رو از دست داده.دیگه حوصله تعویض این آیسی رو نداشتم یه خازن 470 میکرو باهاش موازی کردم و مشکل حل شد.
                          دقت کردین تو مهمونیا یه کیوی رو وقتی با پوست میخورین چه جور نگاتون میکنن.!!!!

هيچگاه چيزي را خوب نمي فهمي، مگر اينكه بتواني آن را براي مادربزرگت شرح دهي!((آلبرت انيشتين))

دیدگاه

مشکل از آی سی است. همونطور که دوستان گفتن باید عوضشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X