اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به ولتاژ 2 ولت ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به ولتاژ 2 ولت ثابت

سلام دوستان
    نیاز به ی ولتاژ رفرنس ثابت 2 ولت دارم برای یکی از ورودی ها اپ امپ
    خب رگلاتور 2 ولت نداریم
    زنر 2 ولت هم نداریم یا من پیدا نکردم
    تقسیم مقاومتی هم نمیشه زد چون تلورانس مقاومت جوریه ک دقیق 2 ولت رو نمیشه به دست اورد
    ((اگه کسی از دوستان رگلاتور یا زنر 2 ولت سراغ داره راهنمایی کنه))
    حالا ساده ترین مداری ک میشه باهاش ی 2 ولت ثابت با جریان خیلی ناچیز داشته باشیم جیه؟؟

پاسخ : نیاز به ولتاژ 2 ولت ثابت

خب برای اینکه زیاد هزینه نکنی با یه مولتی ترن تقسیم مقاومتی بزار
    اینجوری دقیق بدست میاری
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

خیلی راه هست. مثلا از رگولاتور متغیر مثل LM317 ...این رگولاتو.ر ولتاژ ثابت متغیر از 1.25 ولت تا 32 ولت رو میده شما اینو رو 2 ولت تنظیم میکنی و میزاری میمونه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
        خب برای اینکه زیاد هزینه نکنی با یه مولتی ترن تقسیم مقاومتی بزار
        اینجوری دقیق بدست میاری
        سلام از مولتی ترن استفاده میکنم ولی رفته رفته ولتاژ خروجی تغییر میکنه دلیلشو نمیدونم چرا

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        خیلی راه هست. مثلا از رگولاتور متغیر مثل LM317 ...این رگولاتو.ر ولتاژ ثابت متغیر از 1.25 ولت تا 32 ولت رو میده شما اینو رو 2 ولت تنظیم میکنی و میزاری میمونه...
        من شاید این مدار رو بخوام تعداد بالا بزنم برا همین اگه جوری باشه ک فقط منتاژ کنم خیلی بهتره ینی بعدا نیاز ب تنشیم نداشته باشه
        اگه میشه دوست عزیز راجب تنظیم این رگلاتور توضیح بدید
        جدیدترین ویرایش توسط AMIR_N; ۰۹:۳۲ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷.

دیدگاه

مهندس این مداری که شما میخوای قیمتش تو سایت هست 3500 تومن کافیه رو 2 ولت تنظیم کنی اگه میخوای خودت هم بسازی کافیه دیتاشیت قطعه lm2596 رو دانلود کنی مدارش اونجا با توضیحات کامل هست. لینکشم براتون میفرستم:

خرید ماژول LM2596 تغذیه دی سی DC-DC مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC باک BUCK کاهنده ولتاژ 30 ولت جریان 3 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب فروشگاه ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kinortechla نمایش پست ها
            مهندس این مداری که شما میخوای قیمتش تو سایت هست 3500 تومن کافیه رو 2 ولت تنظیم کنی اگه میخوای خودت هم بسازی کافیه دیتاشیت قطعه lm2596 رو دانلود کنی مدارش اونجا با توضیحات کامل هست. لینکشم براتون میفرستم:

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...3v-30v-3a.html
            ممنون
            ولی نگا این 3 امپر میده من خیلی نیاز داشته باشم 1 میکرو امپر هست این ی مسئله
            مسئله بعد اینه ک هزینش زیاد میشه و اگه خودم هم بخوام روی برد پیاده کنم حجمش زیاد میشه

دیدگاه

سلام.این رگولاتور 317 میشه فقط با یه مقاومت ثابت و بدون پتانسیومتر روییه ولتاژ تنظیمکرد..البته یه سری محاسباتداره..مندقیقا اطلاعی ندارم ولی تو دیتاشیت هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
                سلام از مولتی ترن استفاده میکنم ولی رفته رفته ولتاژ خروجی تغییر میکنه دلیلشو نمیدونم چرا
                مطمئنی؟؟ به همین راحتی تغییر میکنه؟؟
                من استفاده میکنم با مولتی متر تا دو رقم اعشار تنظیم میکنم ولی کم و زیاد نمیشه...
                ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
                  مطمئنی؟؟ به همین راحتی تغییر میکنه؟؟
                  من استفاده میکنم با مولتی متر تا دو رقم اعشار تنظیم میکنم ولی کم و زیاد نمیشه...
                  اره من حتی 2 تا مقاومت هم با هم سری میکنم و با اون 2 تا مقاومت سری ی مولتی ترن موازی میکنم ک دقتش خیلی زیاد میشه ولی نمیدونم چرا باز به هم میریزه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

http://uupload.ir/files/fpaf_new_bitmap_image.jpg
                  این مدلی منظورم هست
                  مقاومت R1 و R2 رو جوزی انتخواب میکنم ک نزدیک به ولتاژی ک میخوام باشه بعد با پتانسیو متر دقیق تنظیم میکنم ولی باز به هم میریزه بعد ی مدت

دیدگاه

دوست گرامی

هر روشی مبتنی بر مقاومت و حتی زینر با تغییر دما و ..... باعث تغییر جزئی ولتاژ رفرنس میگردد .... البته با مدارهای مفصل میتوان ولتاژ 2 ولت را به دست آورد ولی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمیباشد .... پیشنهاد میشود با تغییر مدار خود از رفرنس 2.5 ولتی که تراشه های متعدد آن در بازار به قیمت ارزان موجود میباشند استفاده فرمایید ...
                    نمونه :

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
                      ممنون
                      ولی نگا این 3 امپر میده من خیلی نیاز داشته باشم 1 میکرو امپر هست این ی مسئله
                      مسئله بعد اینه ک هزینش زیاد میشه و اگه خودم هم بخوام روی برد پیاده کنم حجمش زیاد میشه
                      در مورد آمپر خب وقتی مقدار ظرفیت آمپریش بالا باشه مسلما برای همچین مقدار آمپر کمی تغییرات ولتاژ تقریبا صفر خواهد بود.
                      مدار بسیار کوچک هستش از اندازه قطعاتی که روش قرار گرفته متوجه میشوید و بدلیل اینکه سیستم فیدبک براش پیاده شده مقدار ولتاژتون تغییر نمی کند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kinortechla نمایش پست ها
                        در مورد آمپر خب وقتی مقدار ظرفیت آمپریش بالا باشه مسلما برای همچین مقدار آمپر کمی تغییرات ولتاژ تقریبا صفر خواهد بود.
                        مدار بسیار کوچک هستش از اندازه قطعاتی که روش قرار گرفته متوجه میشوید و بدلیل اینکه سیستم فیدبک براش پیاده شده مقدار ولتاژتون تغییر نمی کند.
                        نه داداش این مدار کویچک نیست خسابشو بکن وقتی این مدار اندازه کل برد من هست این مدار بزرگ به نظر میاد
                        یا اینو مثلا با ی زنر مقایسه کن
                        یا مثلا با ی رگولاتور توی پکسج TO92
                        گفتم چون من مخوام از این مدار تعداد بزنم باعث میشه هزینه بره بالا

دیدگاه

مهندس رگلاتور 2 ولت تو فروشگاه هست که ! پکیج smd قیمت دونه ای 80 تک تومن:

دیدگاه

تشکر مهندس
                            دقیقا دنبلا همین بودم

دیدگاه

سلام حالا که حرف رگلاتور lm317 زده شده من توضیح میدم که این چجوری کار میکنه (البته من lm317t توضیح میدم) این رگلاتور در پکیج TO-220 قرار داره این رگلاتور یه رگلاتور متغیره که ظرفیت ورودی 4.2 تا 40 ولت رو داره و میتونه خروجی تثبیت شده بین 1.2 تا 37 ولت رو به ما بده(من خودم از این رگلاتور موقعی استفاده کردم که میخواستم ولتاژ 6 رو به 5 ولت تثبیت کنم و برام انتخاب خوبی بود)اما حالا چجوری کار میکنه مثل بقیه رگلاتور ها 3 تا پایه داره اما بجای پایه COM که به زمین متصل میشه این رگلاتور پایه Adjust رو داره حداقل نیاز به 2 مقاومت داره مثل شکل زیر هم بسته میشه(ببخشید کوچیکه )اما میرسیم به طرز محاسبه این رگلاتور از فرمول زیر محاسبه میکند
                              (VOUT = 1.25 * ( 1 + R2/R1
                              پس برای گرفتن ولتاژ خروجی باید مقدار مقاومت R2 را بر حسب اهم تقسیم بر مقدار R1 برحسب اهم بکنید سپس به حاصل 1 واحد بیفزایید و بعد آن را در عدد 1.25 ضرب کنید.اگر برعکس میخواهید عمل کنید (یعنی با داشتن ولتاژ بخواهید مقدار مقاومت ها را بدست بیارید) باید برعکس معادله پیش بروید.یعنی مثلا اگر بخواهید ولتاژ 2 ولت را بدست بیاورید باید اینگونه عمل کنید2 را تقسیم بر 1.25 کنید که میشود 1.6از 1.6 یک واحد کم کنید که میشود 0.6حالا ببینید چه عددی تقسیم بر عددی دیگر میشود 0.6مثلا 60 تقسیم بر 100 میشود 0.6پس میتوان از دو مقاومت سری شده 30 اهمی و یک مقاومت 100 اهمی استفاده کرد(چون مقاومت 60 اهمی در سری E24 نداریم(E24 همان مقاومت هایی هستند که رنگ آخرشان طلایی است و تلورانس 5% دارن ) پس باید دو تا 30 اهمی سری کنیم)این چنین ولتاژ 2 ولت تثبیت شده داریم اما اگر محاسباتش برایتان سخت است میتوانید با این سایت محاسبه کنید.http://www.reuk.co.uk/wordpress/elec...ge-calculator/ممنون از همگی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X