اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم پایین آمدن توان خروجی دیمر جاروبرقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم پایین آمدن توان خروجی دیمر جاروبرقی

سلام دوستان...یه جاروبرقی هست که باز شد و دیمرش یه مشکل داره...
    مشکل اینه که شما فرض کنید الآن دیمر رو کمترین حدشه..ما اینو مثلا تا 50 درصد میبریم و اگه بخوایم کمش کنیم کم میشه ولی جالب اینجاش که دیمر روتا 100 درصد ببریم یعنی کل جریانو به نهایت برسونیم دیگه پایین نمیاد هر چه قدر پتانسیومتر روکم و زیاد کنیم دیگه پایین نمیاد و رو جد صد در صد میمونه وبرای اینکه بخوایم پایینش بیاریم باید یه بارکل جاروبرقی رو خاموش و روشن کنیم
    خواهشا کمک کنید...اکثر قطعات برد رو هم تست کردم سالم بودن...در ضمن پتانسیومتر این برد یه ولوم کشویی روی دسته جاروبرقیه....ممنون میشم کمک کنید...

پاسخ : عدم پایین آمدن توان خروجی دیمر جاروبرقی

سلام
    یه عکسی از برد دیمر بزارین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
      سلام دوستان...یه جاروبرقی هست که باز شد و دیمرش یه مشکل داره...مشکل اینه که شما فرض کنید الآن دیمر رو کمترین حدشه..ما اینو مثلا تا 50 درصد میبریم و اگه بخوایم کمش کنیم کم میشه ولی جالب اینجاش که دیمر روتا 100 درصد ببریم یعنی کل جریانو به نهایت برسونیم دیگه پایین نمیاد هر چه قدر پتانسیومتر روکم و زیاد کنیم دیگه پایین نمیاد و رو جد صد در صد میمونه وبرای اینکه بخوایم پایینش بیاریم باید یه بارکل جاروبرقی رو خاموش و روشن کنیمخواهشا کمک کنید...اکثر قطعات برد رو هم تست کردم سالم بودن...در ضمن پتانسیومتر این برد یه ولوم کشویی روی دسته جاروبرقیه....ممنون میشم کمک کنید...
      خود پتانسیومتر سالم و تمیز است ؟ اگر لازم است با اسپری تمیز کننده بداخل آن تزریق کنید
      گرچه با توجه به اینکه با خاموش کردنش مشکل برطرف می شود اگر خازنها سالمند احتمالا ایراد می تواند در ترایاک و یا دیاک باشد
      جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۹:۳۰ ۱۳۹۶/۰۵/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
        خود پتانسیومتر سالم و تمیز است ؟ اگر لازم است با اسپری تمیز کننده بداخل آن تزریق کنید
        گرچه با توجه به اینکه با خاموش کردنش مشکل برطرف می شود اگر خازنها سالمند احتمالا ایراد می تواند در ترایاک و یا دیاک باشد
        درود...خازن ها سالمن...ترایاک رو همینالآنعوض کردم..ولی همون مشکل هست...دیاک نداره مدار...پتانسیومتر رو نگاه نکردم..نگاه کنم ببینم..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X