اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل سیگنالac به سیگنالdc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل سیگنالac به سیگنالdc

با سلام
    من سیگنال جریانی ac با مشخصات زیر دارم
    1- دامنه جریان ...200میکرو آمپر تا 300 میکرو آمپر
    2- دامنه ولتاژ ... 10 ولت
    3- فرکانس ...200khz تا 300khz
    لطفا برای لیست قطعات و همچنین نقشه مدار راهنامییم کنید.. ممنون میشم.. ی چیزی میخوام که نویز نگیره

پاسخ : تبدیل سیگنالac به سیگنالdc

سلام به شما

بهتره بگید برای چی میخواید این کارو انجام بدید ( یکم بیشتر توضیح بدید بهتره )

اما در کل با توجه به این که جریانتون خیلی ضعیف هستش بهتره اول بافر بشه تا جریانش کمی تقویت شه
    بعد اگه بخواید سیگنال رو به dc تبدیل کنید باید از دیود رد شه که با توجه به فرکانس بالایی که داره بهتره از دیود های شاتکی یا دیود 1n4148 استفاده بشه و بعد از دیود هم یه خازن برای صاف کردن ولتاژ قرار داده بشه

لیست قطعات :
    از نقشه مشخصه اما آپ آمپ مدار رو lm324 بگیر ورودی های آپ آمپ رو هم براساس + و - در نظر بگیر ( کاری به شماره پایه ها تو نقشه نداشته باش )

ناگفته نماند این مدار برای سیگنال های ورودی + طراحی شده ( یعنی سیگنال نباید منفی باشه )

جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۱:۵۷ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

با سلام و عرض ادب
      من رشته ام قدرت هستش و متاسفانه در زمینه الکترونیک ضعف دارم ....این سیگنال از مقدار 0 تا 200 میکرو آمپر تغییر میکنه و مقدار فرکانسش ثابت و عددی بین 200khz تا 300khz هستش.... و یک سیگنال ac هستش... در نقشه بالا منظور از گراند چیه؟ چطور باید این گراند رو ایجاد کرد... لطفا خیلی ابتدایی توضیح بدید .. ممنون میشم.. ولتاژ خازن باید چند ولت باشه؟آیا نیاز به رگولاتور هست؟

دیدگاه

این نقشه رو استفاده کنید بهتره
        آی سی استفاده شده lm741

جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۱:۵۰ ۱۳۹۶/۰۵/۰۸.

دیدگاه

بسیلر ممنونم... اگه اجازه بدید در صورت داشتن سوال مجدد مزاحمتون بشم.... فقط ی سوال خیلی ناشیانه دارم... این گراند و زمین رو چطور ایجاد کنم؟ آیا همه گراند ها به هم وصل میشن؟ یا اینکه گراندdc با گراند ac فرق دارد؟ باز هم ممنون که با صبر جوابگو هستید
          جدیدترین ویرایش توسط plc-s7; ۱۲:۱۱ ۱۳۹۶/۰۵/۰۸.

دیدگاه

میتونید با ترانس یه ولتاژ 30 ولت درست کنید
            بعد دو عدد خازن 100 میکروفاراد 25 ولت رو باهم سری کنید و این مجموعه رو به ولتاژ 30 ولت اتصال دهید ( مطابق شکل زیر )
            حالا بین این دو خازن پتانسیل 15 ولت بوجود میاد که ما این پتانسیل رو 0 ( گراند یا زمین ) در نظر میگیریم
            بنابراین پتانسیل 30 ولت نسبت به 15 ولت +15 و پتانسیل 0 ولت ( گراند یا زمین ) نسبت به 15 ولت -15 در نظر گرفته میشه
            به این ترتیب شما سه سطح پتانسیل +15 و 0 و -15 رو بوجود میارید .

دیدگاه

با سلام مجدد
              مهندس جان منظورم گراندهای موجود در نقشه مدار هستش... موضوعی که وجود داره اینه که این گراندها هم در قسمت dc مدار و هم در قسمت ac l مدار هستن... آیا همه باید به هم وصل بشن؟ و همه این گراندها یکی هستن؟ سوال بعدی اینکه ولتاژ خازن c1 چقدر باید باشه؟ 10 ولت کافیه ؟ یا ولتاژ دیگری؟ ممنون

دیدگاه

دوست گرامی
                برای این مدار شما باید از مدار تغذیه ای مشابه این مدار استفاده فرمایید که اصطلاحا متقارن گفته میشود
                کلیه نقاطی را که در شکل مشخص کرده اید و زمین یا GND نامیده میشوند به نقطه ولتاژ صفر تغذیه که با همان علامتها مشخص شده است ، متصل میگردد

جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۸:۲۰ ۱۳۹۶/۰۵/۰۸.
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

داش گرند گرنده دیگه! حالا من دقیقا نمیدونم گرند ac چیه ولی ت الکترونیک (تا اونجا که من میدونم) ولتاژ 0 یا ولتاژ پایین تر منبع معمولا گرنده. اصن ولش همون قطب منفیه باتریه!
                  اساتید اگه زیاد جالب نرسوندم شرمنده...
                  حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                    دوست گرامی
                    برای این مدار شما باید از مدار تغذیه ای مشابه این مدار استفاده فرمایید که اصطلاحا متقارن گفته میشود
                    سلام به دوست گرامی emitor
                    به نظر بنده مدار تغذیه ای که معرفی کردید یه خورده تجملاتی هستش و برای زمانی استفاده میشه که ما جریان کشی از منبع داشته باشیم
                    اما برای مداری که در پست 4 رسم کردم با توجه به جریان خیلی کمی که مصرف میکنه یه تغذیه ی ساده جواب گو هستش که در پست 6 رسم کردم .

اما در پاسخ به دوست گرامی plc-s7 باید بگم همه گراند ها یکی هستند و باید به هم وصل بشن ولتاژ خازن هم بهتره بالاتر از 10 ولت باشه مثلا 16 یا 25 ولت .
                    در ضمن ولتاژ dc خروجی به دلیل گذر جریان از پل دیود حدود 0.6 ولت از مقدار واقعی خودش کمتر هستش بنابراین خروجی هر چقدر بود 0.6 ولت بهش اضافه کنید تا به مقدار واقعی برسید .

سوالی بود در خدمتم .

دیدگاه

با سلام مجدد..لازمه که باز هم از شما تشکر کنم بابت راهنمایی ارزشمند شما.. فقط ی سوال داشتم... راجب دیود... پل دیودی آماده با این نوع دیود وجود نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                        در پست 6 رسم کردم .
                        دوستان اگر تصاویرتان در picofile.com آپلود کنید فقط وقتتان را هدر دادید چون برای اکثر کاربران دیده نخواهد شد (بصورت تصویر زیر فقط یک صفحه ی سیاه دیده خواهد شد) احتمالا خودتان تصویر را می بینید. چون در کش مرورگرتان ذخیره شده
                        در پرشن گیگ یا uplod.ir و ... قرار دهید.

دیدگاه

با سلام مجدد
                          دوستان من با این مدار مشکل بخوردم...اولا من سیگنالم چریانی هستش .... و از نوع ac .... الان تو این مدار مشخص نیست که سرهای منبع ورودی رو باید به کجا بدم ... اگه امکانش هست تو مدار محل اتصال منبع تغذیه رو مشخص کنید؟ و دوم اینکه خروجی باید جریان dc باشه در صورتی که در این مدار خروجی ولتاژ dc هستش... ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
                            با سلام
                            من سیگنال جریانی ac با مشخصات زیر دارم
                            1- دامنه جریان ...200میکرو آمپر تا 300 میکرو آمپر
                            2- دامنه ولتاژ ... 10 ولت
                            3- فرکانس ...200khz تا 300khz
                            لطفا برای لیست قطعات و همچنین نقشه مدار راهنامییم کنید.. ممنون میشم.. ی چیزی میخوام که نویز نگیره
                            با سلام

ببینید من پست اول شما رو بارها خوندم، ولی این پست به من نمیگه مشکل چیه و شما میخواهید به چی برسید؟

چند تا نکته رو جواب بدید، بعد با هم یه مدار که مشکلتونو حل کنه می بندیم.
                            1- شما می فرمائید شکل موج ورودی تون AC هست، ایا این شکل موج سینوسی خالصه؟ مربعیه؟ دندان اره ایه، و یا اینکه واقعا اطلاعات روش سواره؟ وقتی میگید سیگنال، معنی اش اینه که اطلاعات توشه.
                            پس اول بفرمایید شکل موجش به چه صورته و آیا اطلاعات داره یا نه؟

2- اصلا بیاید بفرمایید این سیگنال چیه؟ خروجی یه اوسیلاتوره؟ از روی یه آنتن گرفتیدش؟ و ....

3- آخرش هم بگید میخواید چه کارش بکنید؟ ادبیات فنی من و شما با هم فرق داره، پس لطفا خیلی توضیح بدید اگر ممکنه. DC بشه که چی بشه؟ بدیدش مثلا به یه ولتمتر؟ اگر سیگنال واقعا اطلاعات داره، DC کردن از نظر شما چه معنایی داره؟ میخوایید اطلاعات رو بریزید دور؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dark star نمایش پست ها
                              با سلام

ببینید من پست اول شما رو بارها خوندم، ولی این پست به من نمیگه مشکل چیه و شما میخواهید به چی برسید؟

چند تا نکته رو جواب بدید، بعد با هم یه مدار که مشکلتونو حل کنه می بندیم.
                              1- شما می فرمائید شکل موج ورودی تون AC هست، ایا این شکل موج سینوسی خالصه؟ مربعیه؟ دندان اره ایه، و یا اینکه واقعا اطلاعات روش سواره؟ وقتی میگید سیگنال، معنی اش اینه که اطلاعات توشه.
                              پس اول بفرمایید شکل موجش به چه صورته و آیا اطلاعات داره یا نه؟

2- اصلا بیاید بفرمایید این سیگنال چیه؟ خروجی یه اوسیلاتوره؟ از روی یه آنتن گرفتیدش؟ و ....

3- آخرش هم بگید میخواید چه کارش بکنید؟ ادبیات فنی من و شما با هم فرق داره، پس لطفا خیلی توضیح بدید اگر ممکنه. DC بشه که چی بشه؟ بدیدش مثلا به یه ولتمتر؟ اگر سیگنال واقعا اطلاعات داره، DC کردن از نظر شما چه معنایی داره؟ میخوایید اطلاعات رو بریزید دور؟
                              با سلام و عرض ادب
                              بله سیگنالم سینوسی خالصه... که به ی خازن با دی الکتریک متغییر داده میشه و در نهایت ما جریان خروجی میگیریم که فرکانس این جریان دقیقا مثل فرکانس منبع تغذیه( منبع تغذیه ما ی فانکشن ژنراتور هستش) هستش... این جریان خروجی در انتها به یک کنترولر داده میشه تا پردازش بشه... اما قبل از این باید ما بتونیم که این سیگنال رو بسنجیم که چون فرکانسش بالاس ( 200khz...300khz)... عملا امکانش نیست که با مولتی مترها اندازه گیری بشه... پس بهترین کار اینه که سیگنال مورد نظر رو dc کرد... راستش اینجا بهتر از این نمیشه توضیح داد چون متن نوشتن ی مقدار سخته... اگه امکان داره بهم ی شماره تماس بدید تماس بگیرم... ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X