اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی کولر آبی با موتور برق 3کیلو واتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی کولر آبی با موتور برق 3کیلو واتی

سلام دوستان
    من نزدیک دو ساعتی توی انجمن سرچ زدم ولی متاسفانه به جوابم نرسیدم و سوالی در خصوص سوالم مطرح نشده بود که عنوان میکنم
    دوستان من یک موتور برق 3 کیلو واتی راتو دارم توی باغ و یک کولر 3500 با موتور یک سوم اسب بخار موتوژن خریداری کردم.
    حالا میخوام کولر رو روی موتور برق روشن کنم که فشار خیلی زیادی به موتور برق میاد و انگار داره تلمبه میزنه و در عین حال پروانه هم میچرخه که عملا میشه گفت جواب نمیده موتوربرق.
    میخواستم ببینم راهی داره من کولر رو بتونم روی این موتور برق روشن کنم؟قطعا دلیلش استارت اولیه با آمپر بالا هست.لازم به ذکر هم هست خازن هم نداره کولر

پاسخ : راه اندازی کولر آبی با موتور برق 3کیلو واتی

اگه موتور برق نمیتونه قدرت لازمو فراهم کنه که راهی نداره! اگه تونستی دو تا موتور برق بزار
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers نمایش پست ها
      اگه موتور برق نمیتونه قدرت لازمو فراهم کنه که راهی نداره! اگه تونستی دو تا موتور برق بزار
      توی استارت اولیه کم میاره.با گزاشتن خازن این مشکل حل میشه؟
      یا گذاشتن درایور؟چیزی که شدت جریان رو کنترل کنه و کم کم بالا ببره
      بیشتر صحبتم روی خازن هست.یک خازن 75 میکرو فاراد میتونه این مشکل رو حل منه؟

دیدگاه

با سلام
        موتور های کولر از یک سیم پیچ کمکی راه انداز استفاده میکنند که بعد از بالا رفتن دور موتور توسط سیستم گریز از مرکز از مدار خارج میگردد لذا نیازی به خازن برای راه اندازی ندارند حال اگر این بخش موتور سالم است (سیم پیچ راه انداز و سیستم گریز از مرکز) موتور برق شما نمیتواند جریان راه اندازی را تامین نماید و راهی هم برای راه اندازی موتور کولر نیست .

دیدگاه

متشکر از جوابتون
          یکی از دوستان پیشنهاد الکتروموتور الکتروژن رو داد به جای موتوژن و گفت بخاطر نداشتن سیم پیچ راه انداز و طراحی خاص احتمال راه افتادن کولر هست خواستم ببینم نظر دوستان در این خصوص چیه؟
          اگه یک الکتروموتور الکتروژن جواب میده کدوم مدلش رو بیشتر توصیه میکنن اونی که خازن داره یا نداره؟یک سوم اسب بخار نیاز من هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali3p نمایش پست ها
            متشکر از جوابتون
            یکی از دوستان پیشنهاد الکتروموتور الکتروژن رو داد به جای موتوژن و گفت بخاطر نداشتن سیم پیچ راه انداز و طراحی خاص احتمال راه افتادن کولر هست خواستم ببینم نظر دوستان در این خصوص چیه؟
            اگه یک الکتروموتور الکتروژن جواب میده کدوم مدلش رو بیشتر توصیه میکنن اونی که خازن داره یا نداره؟یک سوم اسب بخار نیاز من هست
            کسی نبود در مورد الکترو موتور الکتروژن نظر بده؟الکتروژن بهم جواب میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali3p نمایش پست ها
              توی استارت اولیه کم میاره.با گزاشتن خازن این مشکل حل میشه؟
              یا گذاشتن درایور؟چیزی که شدت جریان رو کنترل کنه و کم کم بالا ببره
              بیشتر صحبتم روی خازن هست.یک خازن 75 میکرو فاراد میتونه این مشکل رو حل منه؟
              فک کنم خازن ظرفیتش بیشتر باشه بهتره آخه 75 میکروفاراد به نظرم برا این کار کمه...!
              حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

ببینید روی بدنه کولر یه خازن 18 تا 26 میکرو نصب شدهباشد. این خازن برای اصلاح ضریب توان لازم است و اگر همزمان با موتور روی کار بیاید می تواند جریان کل را 30 تا 40 درصد کاهش دهد. این خازن معمولا به دو سیم پمپ وصل است بنابر این موتور رو در حالی راه اندازی کنید که پمپ روشن باشد.اما در مورد خازن راه انداز که با سیم پیچ استارت سری می شود و ظرفیت حدود 200 میکرو دارد برای موتوژن 1/3 نیازی نیست چون این خازن برای کمک به راه اندازی تحت بار است و در صورت استفاده جریان راه اندازی بالاتر میره و برای مشکل شما بدتر هم هست.

دیدگاه

دوستان من یک سوال داشتم در مورد همین مبحث سوالم اینه که عددی که برای کولر ابی بکار برده میشه همون واتش هست یا نه حجم هوای خروجیش هست مثلا میگن کولر 2500 و اینکه من یک موتور برق 2500 وات دارم حالا از کجا میشه فهمید ایا میتونه یک کولر 2800 رو روشن کنه یا نه؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Siavashxxxx نمایش پست ها
                    دوستان من یک سوال داشتم در مورد همین مبحث سوالم اینه که عددی که برای کولر ابی بکار برده میشه همون واتش هست یا نه حجم هوای خروجیش هست مثلا میگن کولر 2500 و اینکه من یک موتور برق 2500 وات دارم حالا از کجا میشه فهمید ایا میتونه یک کولر 2800 رو روشن کنه یا نه؟!
                    درود
                    عدد کولر ربطی به توان موتور آن ندارد کولرهای آبی 6500 و 7000 دارای موتور 1.5 اسب یا حدود 1100 وات هستند موتور 2500 وات حدود 2.5 برابر قویتر از موتور کولر های معمولی آبی است که استفاده از آن سبب مصرف بالای برق خواهد شد و اگر دور آن از دور موتورهای معمولی بالاتر باشد که سبب خرابی و استهلاک زود رس بوش ها و پروانه خواهد شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                      درود
                      عدد کولر ربطی به توان موتور آن ندارد کولرهای آبی 6500 و 7000 دارای موتور 1.5 اسب یا حدود 1100 وات هستند موتور 2500 وات حدود 2.5 برابر قویتر از موتور کولر های معمولی آبی است که استفاده از آن سبب مصرف بالای برق خواهد شد و اگر دور آن از دور موتورهای معمولی بالاتر باشد که سبب خرابی و استهلاک زود رس بوش ها و پروانه خواهد شد.

من متوجه منظورتون نشدم
                      موتور برق ینی همون ژنراتور من توان تولیدش 2500وات
                      فکر نکنم ارتباطی به خرابی موتور کولر و یا بوش ها داشته باشه چون موتور کولز با توجه به نیازش مقدار برق از ژنراتور میگیره اگه اشتباه نکنم قرار نیست تمامه اون وات تولید شده که بره برای کولر

دیدگاه

درود
                        موتور های الکتریکی تا چند برابر جریان نامی خود در راه اندازی جریان می‌کشند لذا برای راه اندازی آنها توسط یک ژنراتور باید چند برابر جریان (توان) بیشتری در نظر بگیرید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X