اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اگر همین الان رزبری پای خرید کردید، تازه می خواید شروع کنید، مستقیم بیاید اینجا :)

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اگر همین الان رزبری پای خرید کردید، تازه می خواید شروع کنید، مستقیم بیاید اینجا :)

سلام به همگی
    میبینم که رزبری گرفتید و می خواید وارد دنیای قشنگ لینوکس بشید.
    خوش اومدید
    اول از همه در مورد این صحبت کنیم که این رزبری کلا چیه ، فلسفه درست کردنش چیه ، شما چرا گرفتیش و انشالله قراره چیکار کنید!
    بنیاد رزبری پای که یک بنیاد خیریه علمی هستش، در راستای ترویج علم رایانه ، لینوکس و افزایش دسترسی همه اقشار جامعه، میاد این برد رزبری پای رو برای مدارس درست می کنه تا از سنین بسیار پایین بچه ها با علوم رایانه آشنا بشند.
    قیمت بسیار پایین، امکانات زیاد، سادگی کارکردن باهاش و کلی چیز دیگه باعث شدند تا الان این برد یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین بردهای موجود در جهان بشه و الان نزدیک به چندین میلیون نفر با این برد کار می کنند و انواع و اقسام پروژه های متنوع و مختلف طراحی می کنند.
    خوب تا اینجای کار مشخص شد که رزبری، فلسفه تولیدش چیه !
    این ور قضیه، کاربرهایی هستند که این بردهارو خرید می کنند، درسته که بنیاد رزبری اومد یک برد ارزون بصورت متن باز با کلی نمونه و مثال داد، ولی اگر افرادی که با این برد کار می کردند، از این پروژه حمایت نمی کردند و پروژه های خودشون رو به اشتراک نمیگزاشتند، هیچ موقع رزبری به این محبوبیت الانش نمیرسید.
    روح و فلسفه متن باز با اون چیزی که خیلی از شماها فکر می کنید خیلی فرق می کنه! وقتی کسی وارد دنیای متن باز میشه، وارد دنیای لینوکس میشه، همونقدر که بصورت رایگان از پروژه های بقیه استفاده می کنه، باید اطلاعات خودش رو هم به اشتراک بزاره! متاسفانه در ایران عزیزمون کلا این قضیه یک طرفه شده و همه فکر می کنند اگر چیزی به کسی یاد بده، خودش عقب می مونه!
    متاسفانه اگر اطلاعاتتون رو به اشتراک نزارید از قافله عقب می مونید و آینده ، باز هم چیزی شبیه الان جامعمون میشه.
    پس وظیفه شمایی که این برد رو خرید کردید، اینه که اول از همه با کمک اطلاعات بقیه راه بیفتید و بعد از اینکه یاد گرفتید، شما هم سهم خودتون رو به عنوان یک عضو از اعضای بنیاد رزبری ادا کنید.

این تاپیک به مرور زمان تکمیل میشه، می تونید در مورد هر مطلبی که دوست داشتید پست بزنید، اگر مطلبی بود که فکر می کردید مفیده بگید تا اینجا آرشیو کنیم

منابع آموزشی>>

برای خرید محصولات رزبری اینجا کلیک کنید.

پاسخ : اگر همین الان رزبری پای خرید کردید، تازه می خواید شروع کنید، مستقیم بیاید اینجا

من تازه می خوام کار با رزبری پای رو شروع کنم و دو تا پروژه دارم که میخوام باهاش انجام بدم اما نمیدونم که بهتره برای شروع کدام نوع برد رو بخرم تا باهاش کار کنم. تصمیم دارم رزبری پای 3 بگیرم چون به وای فای هم نیاز دارم ولی بازم اینقدر تنوعش بالاست که نمیدونم کدوم مدلش برای من بهتره. ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید

دیدگاه

پاسخ : اگر همین الان رزبری پای خرید کردید، تازه می خواید شروع کنید، مستقیم بیاید اینجا

تنوعی نداره !
      کلا 3 مدل تو بازار هست
      که مدل یک و دو تقریبا کسی نمیاره
      همین مدل رزبری 3 می مونه !
      برای خرید محصولات رزبری اینجا کلیک کنید.

دیدگاه

سلام، بنده هم 3 روز هست رزبری پای 3 رو خریداری کردم، بجز بحث لینوکس، واسه بچه های نرم افزار که میخواهند با سخت افزار ارتباط برقرار بکنند عالی هست، همه چی کامل و ساده است ، مخصوصا با ترکیب Cli لینوکس و سخت افزار واقعا یک چیزی رویایی در میاد.

اما چون خودم برنامه نویس و رشته ام نرم افزار هست و تازه وارد دنیای سخت افزار شدم تصیمیم گرفتم فعلا رزبری پای را کنار بزارم و برد هایی مثل Arduino کار کنم تا درک بهتری از سخت افزار داشته باشم.

دیدگاه

سلام
          یه سوال دارم
          من تا حالا با رزبری کار نکردم
          این مدل هایی که هست تفاوتشون توی سخت افزار هست یا نه برنامه نویسی اونا هم با هم فرق میکنه ؟؟؟ منظورم نحوه برنامه نویسی و کد نوشتن هست
          ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

بهتره از نسخه 3 رزبری پای استفاده کنید و هیچ فرقی در برنامه نویسی نسخه های مختلف نیست می توانید هم به زبان پایتون و هم به زبان C برای رزبری پای خود کد بنویسید هرکجا موندید من و دیگر دوستان انجمن کمک میکنیم

دیدگاه

سلام
              یه سوال مهم.....یه تلوییزیون LED دارم از این جدیدا.. چطور میشه تصویر دسکتاپ رزپبری رو روی اون نمایش داد.. با HDMI , وصل کردم هیچی نشون نداد....
              جدیدترین ویرایش توسط meysam2929; ۰۸:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵. دلیل: املا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam2929 نمایش پست ها
                سلام
                یه سوال مهم.....یه تلوییزیون LED دارم از این جدیدا.. چطور میشه تصویر دسکتاپ رزپبری رو روی اون نمایش داد.. با HDMI , وصل کردم هیچی نشون نداد....
                مموری دار داخل کامپیوتر باز کرده و فایل config.txt رو با نوت پد باز کنید
                علامت # را ازجلوی عبارت hdmi_force_hotplug=1 پاک کنید تا از حالت کامند خارج شود
                تغییرات را سیو کرده و مموری را داخل رسپبری قرار داده و آن را روشن کنید و به تلوزیون متصل کنید

دیدگاه

انجام دادم نشد. ورژن رزپبری پای بنده 2 هست. راه دیگه ای نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam2929 نمایش پست ها
                    انجام دادم نشد. ورژن رزپبری پای بنده 2 هست. راه دیگه ای نیست
                    از مراحل نصب سیستم عامل مطمئن هستید ؟
                    اگر جواب بلی هست با خروجی av تصویر را تست کنید

دیدگاه

من همین الان نخریدم. تقریبا سه هفته میشه که دستم رسیده و در این مدت یک مقدار با بردم بازی کردم. یکی دوتا لینوکس مختلف نصب کردم. ویدیوهای مختلف دیدم. یک مقدار کتاب و متنهای دیگه از اینترنت خوندم. دوربین 8 مگاپیکسل ورژن 2.1 هم خریدمکه دیروز به دستم رسید و دیشب وصل کردم و چندتا عکس هم گرفتم.
                      مساله ای که در محتوای بسته دوربین وجود داره برام عجیب بود. من یک کلیپ راه اندازی دوربین از یوتیوب دیده بودم که اونجا پکیج دوربین ُ پایه هم داشت. درواقع شما وقتی دوربین را استفاده می کردید روی یک پایه دوتکه پلاستیکی مستقر می شد. اما پکیجی که من از فروشگاه خریدم چیزی نداشت و دوربین ول بود. باید خودم براش پایه درست کنم.
                      مساله ای که هست الان خودم یک مقدار سردرگم هستم که از کجا شروع کنم. چندین ماژول دارم مثل GSM و GPRS و ..... که ماژول های بیشتری هم در فروشگاه هست که دوست دارم راه اندازی کنم. از طرفی هدف اصلی من از اومدن به سمت رسپبری اینترنت اشیا و کنترل بود. واقعا الان نمیدونم قدم بعدی چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ZMXSoft نمایش پست ها
                        من همین الان نخریدم. تقریبا سه هفته میشه که دستم رسیده و در این مدت یک مقدار با بردم بازی کردم. یکی دوتا لینوکس مختلف نصب کردم. ویدیوهای مختلف دیدم. یک مقدار کتاب و متنهای دیگه از اینترنت خوندم. دوربین 8 مگاپیکسل ورژن 2.1 هم خریدمکه دیروز به دستم رسید و دیشب وصل کردم و چندتا عکس هم گرفتم.
                        مساله ای که در محتوای بسته دوربین وجود داره برام عجیب بود. من یک کلیپ راه اندازی دوربین از یوتیوب دیده بودم که اونجا پکیج دوربین ُ پایه هم داشت. درواقع شما وقتی دوربین را استفاده می کردید روی یک پایه دوتکه پلاستیکی مستقر می شد. اما پکیجی که من از فروشگاه خریدم چیزی نداشت و دوربین ول بود. باید خودم براش پایه درست کنم.
                        مساله ای که هست الان خودم یک مقدار سردرگم هستم که از کجا شروع کنم. چندین ماژول دارم مثل GSM و GPRS و ..... که ماژول های بیشتری هم در فروشگاه هست که دوست دارم راه اندازی کنم. از طرفی هدف اصلی من از اومدن به سمت رسپبری اینترنت اشیا و کنترل بود. واقعا الان نمیدونم قدم بعدی چیه
                        تاپیک زیر رو دنبال کنید.
                        سلام برد دوستان این روز ها اسم raspberrypi و orangepi و ... خیلی به گوش میرسه . عده ای از افراد یادگیری و کار با این برد ها رو از محالات میدونن!!! توی این تاپیک قصد دارم آموزش این برد ها رو به صورت فیلم آموزشی برای شما قرار بدم. یادگیری این برد ها از اون چیزی هم که تصور میکنید راحت تر هست. روال آموزش به صورت پروژه محور هست و

دارم روی سری جدید آموزشها هم کار میکنم تا یه مدت دیگه توی انجمن میذارمشون.

دیدگاه

سلام به تمام اعضای انجمن. من چند وقت پیش رزبری پای 3B رو گرفتم و اقدام به راه اندازیش کردم.
                          اون رو با یک مبدل HDMI به VGA وصل کردم به مانیتورم. اما بعد ازنصبش متوجه یه مشکل جالبی شدم. وقتی وافای رو فعال میکنم صفحه نمایش مونیتورم شروع به خاموش روشن شدن میکنه.
                          منبع تغزیه من 2.5 آمپر هست و میخوام 3 آمپر بگیرم. چون وقتی به یه منبع 2 آمپری میزنم علامت جرقه زرد رو صفحه میبینم که به اندازه کافی پاور دریافت نمیکنه و صفحه نمایشم خاموش روشن میشه.
                          که منو به شک انداخته که رزبری پای چرا اون موقع جرقه زرد رو نشون نمیده (وقتی 2.5 آمپر وصل میکنم با مبدل میبینم روشن خاموش میشه ولی هیچ علامتی نشون نمیده).
                          2 آمپر واسه رزبری پای 3B میگن کافیه ولی عجیبه که من باز پاور کم میارم.
                          هعی. من خیلی تو الکترونیک تخصصی ندارم و نمیدونم که مشکل از کجاست.

با این حساب ولی وقتی به یه مونیتور HDMI میزنم کار میکنه بدون مشکل.
                          چیزایی که به پورت USB رزبریم وصل کردم یه کیبرد معمولی و یه موس بی سیم هست.

در ضمن. تبدیلم هم یه بخش microUSB داره که میتونم وصل کنم (که به یه آداپتور دیگه وصل کردم) ولی چیزی تغییر نکرد.
                          من اتفاقا یه شیلد LCD گرفتم و وقتی وصلش میکنم خیلی عجیب بود که رسبری بار جرقه زرد رو روش نشون میداد. خود LCD هه رو هم microUSB داره که میتونم به یه تغزیه دیگه وصل کنم.

به نظرتون چیکار کنم؟؟ تغزیه رزبری پای رو ارتقا بدم به 3 آمپر؟؟ یا برم مبدلم رو عوض کنم؟؟ یا مشکل از خود رزبری پای هست؟

دیدگاه

سلام.
                            من یه برد رزبری مدل +B دارم و ورژن پایتونش ۲.۷

پایه های GPIO برد، ولتاژ دیفالت دارن. بعضی ۲.۸ و خب یه سری ۰.۴۰ و چنتایی هم صفر ولت.
                            و بدتر از اون اینه که کد رو که اجرا می کنم هیچ تاثیری روی پین ها نمی ذاره.
                            لطفا راهنماییم کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام.
                            من یه برد رزبری مدل +B دارم و ورژن پایتونش ۲.۷

پایه های GPIO برد، ولتاژ دیفالت دارن. بعضی ۲.۸ و خب یه سری ۰.۴۰ و چنتایی هم صفر ولت.
                            و بدتر از اون اینه که کد رو که اجرا می کنم هیچ تاثیری روی پین ها نمی ذاره.
                            لطفا راهنماییم کنید.

دیدگاه

سلام
                              من یه برد رزبری 3B به دستم رسیده که قبلا هم باهاش یه پروژه انجام شده بود و کار میکرد ولی الان هرکار کردم بوت نشد. فلش رو برداشتم خواستم سیستم عامل رو مجددا نصب کنم اما فلشش هیچ جوره نه قابل نوشتن هست نه خوندن نه حتی فرمت کردن!!! تا الان 4-5 تا نرم افزار فرمت فلش و SD هم نصب کردم و تست کردم. وقتی فلش رو به لپ تاپ وصل میکنم یا نرم افزار های فرمت بالا نمیان یا هنگ میکنن!
                              موندم چیکارش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
                              یا علی(ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X