اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چنین چیزی چگونه ممکن است(مخابراتی ها پاسخ دهند)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چنین چیزی چگونه ممکن است(مخابراتی ها پاسخ دهند)

سیم تلفن ثابت ازمحلی وارد خانه شده بود. که به دلایلی جاش را عوض کردیم(سمت همسایه) بعد از تعویض جای ورودی سیم مودم adsl چراغ adsl مطلقا ثابت نمیشد و همش چشمک میزد احتمال دادم شاید بخاطر وجود کابل برق در نزدیکی سیم تلفن عامل مشکل هست کلا برق ساختمان را قطع کرده و با یک سیم سیار از کنتور به مودم دوباره امتهان کردم باز مشکل حل نشد بعبارتی هنوز چراغadsl مودم چشمک میزد. بعد از چند روز مسول فنی مخابرات آمد و تا ظهر هرکاری کردیم نتیجه نداد.خلاصه دقیقا دو روز هرچی میدونستیم و بکار بستیم نتیجه نداد که نداد. مشکل این بود که مودم در خارج ساختمان درست کار میکرد ولی در داخل ساختمان چراغadsl چشمک میزد و لذا چراغ اینترنتش هم روشن نمیشد تا اینکه به یه چیزی شک کردم: (در محل ورودی سیم به داخل ساختمان یه دونه میله فلزی 4 متری بعنوان پایه نگه دارنده آنتن تلویزون هست) سیم تلفن را از پنجره آوردم داخل درست شد ولی وقتی از پشت بام از اون لوله پلاستیکی که کنارش میله بلند فلزی نصب شده بود سیم را وارد ساختمان میکردم کار نمیکرد دقیقا از محل ورودی سیم در پشت بام به داخل ساختمان کنارش یه دونه میله 4 متری فلزی بعنوان نگه دارنده آنتن تلویزیون به اسکلت فلزی ساختمان جوش خورده.اومدم این میله را از کف بریدم و مشکل مودم حل شد.!!!!!! میخواستم بدونم چنین چیزی بلحاظ ایجاد نویز یا میدان یا هرچی چگونه ممکن است؟ یعنی چگونه یه میله 4 متری که سیم تلفن از کنارش رد بشه و بره داخل خونه و این میله باعث اختلال در کارکرد مودم اونم از نوع سیمی بشه؟

پاسخ : چنین چیزی چگونه ممکن است(مخابراتی ها پاسخ دهند)

قطعا برای اظهار نظر بایستی شرایط آن محل خاص رو دقیق تر بررسی کرد، مثلا مسائلی مثل وجود نشتی الکتریکی به زمین اطراف میله، اتصال نیمه کوتاه میله به شبکه ی برق، وجود کرونا در تیرهای انتقال برق محله، وجود فرستنده ی پر قدرت با مچینگ نامناسب در طبقه ی آخر در آن نزدیکی ها، وجود تابلو برق فشار متوسط با ترمینال های غیر استاندارد در آن حوالی، فرمت دیوارهای اطراف میله که ممکن است مجموعا به عنوان نوعی کلکتور برای آنتن ( میله) عمل کنند و ... می تواند مد نظر قرار گیرد.
    به عنوان یک تجربه برای خودم، سالها پیش یک روز احساس کردم پوسته ی عایق کابل تلویزیون که از پشت بام وارد سقف شده و سپس از کنار یک کمد فلزی رد می شد، جرقه هائی به بدنه ی کمد وارد می کند و متوجه شدم که در نتیجه ی آن، کمد حتی به دست انسان هم شوک های الکترواستاتیک نسبتا قوی وارد می کند. پس از وارسی بیشتر متوجه شدم که ابرهای خاکستری تیره و ارتفاع پائینی که روی شهر آمده اند، شدیدا باردار هستند (احتمالا بار منفی، چون هر چه الکترون آزاد داخل کابل و روکش آن بود، شدیدا به انتهای کابل رانده شده بودند).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X