اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پاور کامپیوتر با چند پاور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پاور کامپیوتر با چند پاور

با سلام
    بنده یه مشکلی دارم که به یک پاور 1500 وات کامپیوتر احتیاج دارم
    بنده 4 عدد پاور 580 وات دارم که هر 4 عدد پاور از یک مدل هستن
    میشه خروجی هاشو به هم وصل کرد تا جریان بیشتری بگیرم ؟
    مورد بعدی نوسان هست که خیلی مهمه توی این قطعات اگه سوال بالا جوابش بله هست آچطور میشه هر کدوم از ریل های پاور را به کمترین میزارن
    Ripple یا نوسان برسونم ؟
    هر نظری برای این مورد دارید اعلام کنید
    جدیدترین ویرایش توسط kingfary; ۱۵:۲۸ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶.

پاسخ : ساخت پاور کامپیوتر با چند پاور

هرکدوم از دوستان توان راهنمایی دارن توی خصوصی اعلام کنند هزینه پرداخت میشه

دیدگاه

کسی نیست ؟

دیدگاه

خروجی منابع سویچینگ رو نباید باهم موازی کنی (( البته با یک سری روش ها میشه ))-- میتونی زمین پاورها ((سیم مشکی)) رو یکی کنی و به هر قسمت کامپوتر از یک پاور برق بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          خروجی منابع سویچینگ رو نباید باهم موازی کنی (( البته با یک سری روش ها میشه ))-- میتونی زمین پاورها ((سیم مشکی)) رو یکی کنی و به هر قسمت کامپوتر از یک پاور برق بدی
          دوست عزیز بنده نیاز شدید به این کار دارم میدونم اگه یکی از منابع سویچینگ ولتاژش کمتر باشه فشار از روش برداشته میشه و فشار رو اونی که یکم ولتاژش بیشتره میوفته و ....
          این چند پاور را برای یک سرور میخوام که فقط خروجی 12 ولتشو نیاز دارم
          میشه یه مدار طراحی کرد که خروجی چند پاور را بهش بدیم و از اون مدار خروجی بگیریم ؟
          اگه این مدار بتونه لود روی منابع تقسیم کنه و یه جورایی امنیت بیشتری فراهم کنه برای کار خیلی عالی میشه
          -------------
          در نظر دارم این چند پاور را کامل باز کنم و توی یه باکس آلمینیومی قرار بدم
          تمام ورودی هارو به یک کانکتور وصل کنم (احتمال میدم داغ کنه اگه داغ کرد مستقیم به کلید و سپس مستقیم به سیم داخل پریز وصلش میکنم )
          سیم اتصال بدنه تمام پاور هارو به هم متصل کنم و به بدنه وصل کنم
          به جای کلید هم از یک فیوز 16 آمپر استفاده کنم که اگر اتصالی هم بود قطع بکنه

لطفا نظرتون را در مورد این طرح بگید و اینکه مداری که میخوام یه نمونه یا یه طرحشو نشونم بدید من چیزی پیدا نکردم
          ممنونم

دیدگاه

طرح خوبیه
            برای قسمت خروجی شما میتونی برای هر یک از پاورها یک مدار محدود کننه جریان قرار بدی تا جریان کشیده شده از هر پاور از یه مقدار مشخص نتونه بالاتر بره
            حالا اگه حدود حداکثر جریان مصرف کننده را بدونی میتونی مقدار جریان خروجی پاورها رو تنظیم کنی تا جمعش برابر بشه با حداکثر جریان سیستم ((البته 10 در صد بیشتر))

دیدگاه

طرح خوبیه
              برای قسمت خروجی شما میتونی برای هر یک از پاورها یک مدار محدود کننه جریان قرار بدی تا جریان کشیده شده از هر پاور از یه مقدار مشخص نتونه بالاتر بره
              حالا اگه حدود حداکثر جریان مصرف کننده را بدونی میتونی مقدار جریان خروجی پاورها رو تنظیم کنی تا جمعش برابر بشه با حداکثر جریان سیستم ((البته 10 در صد بیشتر))
              ممنون از جوابتون
              این مدار که گفتین به چه صورته نمونه ای دارید ببینم ؟
              هر پاور 45 آمپر محدود بشه خوبه

دیدگاه

فکر نمیکنم پاور 500 وات بتونه 45 آمپر رو تو 12 ولت بده ... اون توان نوشته شده مربوط به جمع تمام توان ها هستش ... مقدار مصرف کننده چقدره؟؟
                اینطور که میگی 45 آمپر یعنی 150 امپر مصرف میکنه در حالت عادی؟؟؟

دیدگاه

پاور کامپیوتر ؛ 12 ولت دقیق بهت نمیده بعنی 12 ولت دوتا پاور با هم همخونی نداره که هیچ در اثر کشیدن جریان یک تا 1.5 ولت تغییرات داره .
                  در نهایت اگر هم بخواهی موازی کنی بهتره از پاور سویچینگ 12 ولت تک اشتفاده کنی

دیدگاه

فکر نمیکنم پاور 500 وات بتونه 45 آمپر رو تو 12 ولت بده ... اون توان نوشته شده مربوط به جمع تمام توان ها هستش ... مقدار مصرف کننده چقدره؟؟
                    اینطور که میگی 45 آمپر یعنی 150 امپر مصرف میکنه در حالت عادی؟؟؟
                    تمام سیم های زردشو بهم وصل کردم و با سیم های مشکی اندازه گرفتم نزدیک 40 امپر خروجی داره عقربه ای بود نشد دقیق بخونم از روی اهم مهتر دود بلند شد وقتی خواستم اندازه بگیرم
                    مصرف کننده برق مصرفیش 1600 وات توی 12 ولت هست ولی پاور سورس های 1800 و 2200 وات پیشنهاد داده که خیلی گرونه میخوام این کارو بکنم بهتر تموم شه برام

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                    پاور کامپیوتر ؛ 12 ولت دقیق بهت نمیده بعنی 12 ولت دوتا پاور با هم همخونی نداره که هیچ در اثر کشیدن جریان یک تا 1.5 ولت تغییرات داره .
                    در نهایت اگر هم بخواهی موازی کنی بهتره از پاور سویچینگ 12 ولت تک اشتفاده کنی
                    ممنون از شما
                    پاور ها استاندارد های مختلفی دارند مثل Over Current - Overvoltage - و اینکه نویز یا ریپل پایینی دارند
                    الان بنده پاور هامو به صورت تکی وصل کنم خود پاور خاموش میشه
                    ولتاژ نهایتش 50 میلی امپر تغییر داره

دیدگاه

من توصبه نمیکنم موازی کنی اما:
                      برای موازی کردن باید روی مثبت پاورها یک دیود و یک مقاومت سری با دیود بزاری که بستگی به امپر هر واحد داره . دیود هم شاتکی باشه. بعنی مثبت پاورها را با هم or کنی
                      ولی بهتره هر واحد را جدا جدا تغذیه کنی . اگر امپر 12 ولت بره بالا روی سیم تغذیه افت ولتاژ داری انتخاب فیوز سخته و پروتکت ولتاژ سخته
                      یه نقشه نمادین از مصرف کننده و پاورها که در ذهن داری بفرصت ممکنه راه بهتری باشه

دیدگاه

تمام سیم های زردشو بهم وصل کردم و با سیم های مشکی اندازه گرفتم نزدیک 40 امپر خروجی داره عقربه ای بود نشد دقیق بخونم از روی اهم مهتر دود بلند شد وقتی خواستم اندازه بگیرم
                        برای اندازه گیری جریان نباید اهم متر رو مستقیم به سیم های خروجی وصل کنید.در اینصورت اتصال کوتاه میشه.باید اهم متر رو در مسیر مصرف کننده قرار بدید.
                        در ضمن پاور ها هم بسته به برندشون ریپل دارند.چون احتمالا جنس چینی و استوک هستند
                        بنده دقیقا متوجه نشدم.شما چند پاور رو با هم موازی کردید و جواب گرفتید؟!!!
                        این روش از نظر تئوری کاملا غیر منطقی هست.چون ولتاژ های خروجی دقیقا برابر نیستند و بخصوص زمانی که پاورها گرم میشه.بنابر این موازی کردن پاورها کاملا اشتباهه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal نمایش پست ها
                          برای اندازه گیری جریان نباید اهم متر رو مستقیم به سیم های خروجی وصل کنید.در اینصورت اتصال کوتاه میشه.باید اهم متر رو در مسیر مصرف کننده قرار بدید.
                          در ضمن پاور ها هم بسته به برندشون ریپل دارند.چون احتمالا جنس چینی و استوک هستند
                          بنده دقیقا متوجه نشدم.شما چند پاور رو با هم موازی کردید و جواب گرفتید؟!!!
                          این روش از نظر تئوری کاملا غیر منطقی هست.چون ولتاژ های خروجی دقیقا برابر نیستند و بخصوص زمانی که پاورها گرم میشه.بنابر این موازی کردن پاورها کاملا اشتباهه
                          اگر سر راه همهشون دیود بزاره میشه

دیدگاه

با دیود که افت ولتاژ خواهد داشت حتی تا ۰.۸ ولت بسته به آمپر عبوری از اون
                            برای کاهش ریپل از چند تا خازن الکترولیت ظرفیت بالا استفاده کن و سعی کن وقتی دستگاه مثرف کننده روشن هست و جریان میکشه پاور ها هم روشن باشند و پاور ها در حالت استندبای مصرف کننده خاموش باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X