اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فعال سازی رله به صورت بیسیم - بدون میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فعال سازی رله به صورت بیسیم - بدون میکرو

سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من می خواستم یه رله رو با امواج رادیویی یا مادون قرمز روشن و خاموش کنم. البته بدون میکرو.
    اگه با RF برد 20 متری با مانع می خوام و اگه با IR برد 10 متری بدون مانع کافیه.
    می دونم ماژول های این کار آماده تو بازار هست ولی خودم می خوام با کمترین هزینه بسازمشون...
    به نظر شما راه اصولی تر کدام است و مدار آن را در صورت امکان تحلیل کنید...
    ممنون می شم.
    ارادت داریم!

پاسخ : فعال سازی رله به صورت بیسیم - بدون میکرو

سلام به شما

بعید میدونم که با ir بتونید به برد 10 متری دست پیدا کنید
    من حتی با فرستنده های پرتوان بیشتر از 3 متر نتونستم کد ارسال کنم
    شما با فرستنده گیرنده های با مدولاسیون FM میتونید این کارو بدون میکرو انجام بدید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      مگه میشه؟؟؟ IR خیلی راحت 10 متر و جواب میده
      البته ماژول های آمادهقیمتش از اونکه خودتون بسازید کمتر درمیاد..

دیدگاه

از آیسی های سری PT استفاده کن راحت بدون پردازنده کارت راه میوفته
        اگه آشنایی نداری یه سرچ کوچولو بزنی متوجه میشی
        خرجت هم کمتر میشه
        PT2262
        PT2272
        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
          سلام خدمت اساتید بزرگوار
          من می خواستم یه رله رو با امواج رادیویی یا مادون قرمز روشن و خاموش کنم. البته بدون میکرو.
          اگه با RF برد 20 متری با مانع می خوام و اگه با IR برد 10 متری بدون مانع کافیه.
          می دونم ماژول های این کار آماده تو بازار هست ولی خودم می خوام با کمترین هزینه بسازمشون...
          به نظر شما راه اصولی تر کدام است و مدار آن را در صورت امکان تحلیل کنید...
          ممنون می شم.
          با سلام خدمت شما
          اگر دنبال راهی هستی بدون میکرو باشه و ساده باشه
          بهترین راه استفاده از اپ امپ و سنسور IR هستش که 10 متر رو به راحتی جواب میده اگر میخوای به صورت لحظه ای باشه میتونی فقط با ی ه اپ امپ lm358 مدارو بسازی ولی اگه میخوای لچ باشه یه فلیپ فلاپ D توی خروجی اپ امپ باید بزاری
          فلیپ فلاپ با ای سی4013 میشه ساخت با ای سی 555 هم میشه ساخت من 555 رو پیشنهاد می کنم یه خازن هم داره که خازنش رو 4.7 میکرو بزاری(کار لرزش گیر رو می کنه یعنی سرعت سوئیچ میاد پایین)این به درد این میخوره که شما وقتی با فرستنده سیگنال می فرستی شاید دوبار دریافت بشه یعنی سریع رله روشن و خاموش بشه که با این کار این مشکل هم رفع میشه فقط یه بدی داره اونم اینه که با هر کنترلی و...میشه باهاش کار کرد اگر این واستون مهم نباشه مشکلی نیست
          موفق باشید در پناه حق
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام به شما

شما با فرستنده گیرنده های با مدولاسیون FM میتونید این کارو بدون میکرو انجام بدید
            سلام
            ببخشید! از گفته خودتون اطمینان دارید؟؟؟؟؟
            پس ریموت تلویزیون چطوری کار می کنه؟

خوب اگه IR رو بی خیال بشیم....
            این کار با فرستنده گیرنده FM بدون میکرو چگونه امکان پذیره؟

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
            خرجت هم کمتر میشه
            PT2262
            PT2272

سلام.
            بله من چند تا سایت رو مطالعه کردم و دیتاشیت رو هم خوندم. ازش خوشم اومد ولی ...
            قسمت فرستندش خوب بود. اما قسمت گیرندش یخورده دردسر داره...
            راستی باید این آی سی ها رو به ماژول فرستنده گیرنده RFمتصل کنم؟؟؟؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
            با سلام خدمت شما
            بهترین راه استفاده از اپ امپ و سنسور IR هستش که 10 متر رو به راحتی جواب میده اگر میخوای به صورت لحظه ای باشه میتونی فقط با ی ه اپ امپ lm358 مدارو بسازی ولی اگه میخوای لچ باشه یه فلیپ فلاپ D توی خروجی اپ امپ باید بزاری
            فلیپ فلاپ با ای سی4013 میشه ساخت با ای سی 555 هم میشه ساخت من 555 رو پیشنهاد می کنم یه خازن هم داره که خازنش رو 4.7 میکرو بزاری(کار لرزش گیر رو می کنه یعنی سرعت سوئیچ میاد پایین)این به درد این میخوره که شما وقتی با فرستنده سیگنال می فرستی شاید دوبار دریافت بشه یعنی سریع رله روشن و خاموش بشه که با این کار این مشکل هم رفع میشه فقط یه بدی داره اونم اینه که با هر کنترلی و...میشه باهاش کار کرد اگر این واستون مهم نباشه مشکلی نیست
            موفق باشید در پناه حق

سلام جناب مهندس.
            من به فلیپ فلاپ (لچ) و اپ امپ آشنا هستم اما در مورد سنسور IR: سنسور گیرنده باید چی باشه؟ چشمی پارس TSOP سنسور گیرنده معمولی یا ... باشه؟؟؟
            از این گذشته مدارمو چطوری طراحی کنم که دو تا سیگنال رو ارسال کنه یعنی یه سیگنال رله رو لچ می کنه و یه سیگنال اونو خاموش کنه؟
            این را هم در نظر داشته باشید که ضریب امنیتی در این پروژه الزامی نیست.

ممنون از همه دوستان خوبم در انجمن.
            ارادت داریم!

دیدگاه

سلام
              ببخشید! از گفته خودتون اطمینان دارید؟؟؟؟؟
              پس ریموت تلویزیون چطوری کار می کنه؟
              فرستنده های مادون قرمزی که تو بازار هست مثل فرستنده مادون قرمز ریموت کنترل نیست
              دقیقا نمیدونم مشکل اصلیش کجاست اما شما اگه یه فرستنده از بازار بخری و جایگزین فرستنده ریموت کنترل کنی میبینی که از فقط از فاصله نزدیک جواب میده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام خدمت شما
              بهترین راه استفاده از اپ امپ و سنسور IR هستش که 10 متر رو به راحتی جواب میده
              سلام آقای احمدی

در مورد برد فرستنده های مادون قرمز تو بازار من هر کاری کردم بردش بیشتر از 3 متر بشه نشد که نشد
              شما تا چند متر ازشون برد گرفتید ؟
              آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

فرستنده های مادون قرمزی که تو بازار هست مثل فرستنده مادون قرمز ریموت کنترل نیست
                دقیقا نمیدونم مشکل اصلیش کجاست اما شما اگه یه فرستنده از بازار بخری و جایگزین فرستنده ریموت کنترل کنی میبینی که از فقط از فاصله نزدیک جواب میده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام آقای احمدی

در مورد برد فرستنده های مادون قرمز تو بازار من هر کاری کردم بردش بیشتر از 3 متر بشه نشد که نشد
                شما تا چند متر ازشون برد گرفتید ؟

من اطلاعات کافی ندارم اما فکر کنم از این گیرنده های معمولی (سیاه رنگ) نباید استفاده کرد چون برد آن ها خیلی کم است شاید کم تر از یک متر...
                اما فکر کنم استفاده از TSOP یا چشمی پارس برد رو بیش تر می کنه تا ۱۰ متر.
                نظر شما چیست؟
                ارادت داریم!

دیدگاه

بله من چند تا سایت رو مطالعه کردم و دیتاشیت رو هم خوندم. ازش خوشم اومد ولی ...
                  قسمت فرستندش خوب بود. اما قسمت گیرندش یخورده دردسر داره...
                  راستی باید این آی سی ها رو به ماژول فرستنده گیرنده RFمتصل کنم؟؟؟؟؟؟؟
                  بله همین فرستنده گیرنده هایی که توی همین سایت هست کارت راه میندازه _ من استفاده کردم
                  گیرنده چه دردسری داره ؟؟ اتفاقا خیلی هم راحته..

دیدگاه

بله همین فرستنده گیرنده هایی که توی همین سایت هست کارت راه میندازه _ من استفاده کردم
                    گیرنده چه دردسری داره ؟؟ اتفاقا خیلی هم راحته..
                    من قسمت گیرنده آی سی رو خوندم ولی چیزی حالیم نشد...
                    بعدشم منظورم این بود آیا می شه این دو تا فرستنده و گیرنده رو بدون ماژول های RF راه اندازی کرد؟
                    اگه آره, ممنون می شم نقشه مدار شو برام شرح بدین.
                    ارادت داریم!

دیدگاه

اتفاقا خیلی هم راحته..

سلام به شما

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                      مگه میشه؟؟؟ IR خیلی راحت 10 متر و جواب میده

با سلام خدمت شما
                      بهترین راه استفاده از اپ امپ و سنسور IR هستش که 10 متر رو به راحتی جواب میده

دوستان کجا رفتید یهویی؟؟؟
                      من منتظرم...
                      لطف کنید منو راهنمایی بفرمایید.

:various_024::various_024::various_024:
                      جدیدترین ویرایش توسط S.A.T; ۰۵:۵۷ ۱۳۹۶/۰۵/۲۰.
                      ارادت داریم!

دیدگاه

خرجت هم کمتر میشه
                        PT2262
                        PT2272
                        سلام
                        توی عکس پایین یه قطعه رو کشیده که نمی دونم چیه روش نوشته RF به نظر می رسه یه نوع ماژول باشه.
                        خوب دوست عزیز سوال من اینه که استفاده از این ماژول ضروریه؟؟؟؟ اگه آره لطف بفرمایید بگید این ماژول یا گیرنده چی هست؟؟؟

ارادت داریم!

دیدگاه

دوستان کجا رفتید یهویی؟؟؟
                          من منتظرم...
                          لطف کنید منو راهنمایی بفرمایید.

:various_024::various_024::various_024:
                          سلام مجدد
                          از سنسور معمولی میتونی استفاده کنی از سنسور تلوزیون پارس هم میتونس استفاده کنی
                          دوستانی که میگن ما بیشتر از 1 متر ازش چواب نگرفتیم توجه کنید حتما باید اپ امپ بزارید و اونو در حالت مقایسه گر ببندیدتا بشه از فاصله مثلا 10 متری سیگنال رو دریافت کرد من تا 7 متر رو با اپ امپ 358 تست کردم به راحتی جواب داد

جناب S.A.T شما از یه فلیپ فلاپ دی با ای سی 4013 بساز و یه مدار اپ امپ در حالت مقایسه گرد
                          خروجی اپ امپ رو بده به ورودی فلیپ فلاپ
                          اون مورد هم ک گفتی واسه خاموش و روشن دوتا سیگنال بفرستم اصلا نسازی نیست
                          شما وقتی خروجی اپ امپ رو بدی به ورودی فلیپ فلاپ چون فلیپ فلاپ با هر بار 0 شدن ورودیش خروجیش تغییر می کنه پس کارمون راحته یعنی شما واسه بار اول که بزنی خروجی فلیپ فلاپ 1 میشه دوباره که بزنی خروجیش صفر میشه
                          فقط یکم باید روش کار کنید تا سرعتشو بیارید پایین اون خازن توی مدار فلیپ فلاپ رو زیاد کنید و ازمون و خطا کنید تا درست بشه من سر همین قضیه و یه سری چیز های دیگه بیخیالش شدم وگرنه روش کار کنی میشه درست کرد من خودم قصد ساخت همچین مداری رو داشتم خیلی راحت میه ساختش فقط باید روش کار کنی من چون روی بورد زده بودم حالمو گرفت چون اول باید روی برد بورد تست کنی بعد روی بورد پیادش کنی شما هم اول روی برد بورد تست کن و بعدش روی بورد پیاده کن
                          موفق باشید
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خوب دوست عزیز سوال من اینه که استفاده از این ماژول ضروریه؟؟؟؟ اگه آره لطف بفرمایید بگید این ماژول یا گیرنده چی هست؟؟؟
                            آره پس با چی دیتا باید ارسال بشه!!
                            ایجا رو ببین
                            خرید انواع ماژول ها و ریموت کنترلرهای رادیویی RF در طرح ها، تعداد کانال ها و فرکانس های مختلف 315 و 443 مگاهرتز با قیمت های مناسب

دیدگاه

سلام مجدد
                              از سنسور معمولی میتونی استفاده کنی از سنسور تلوزیون پارس هم میتونس استفاده کنی
                              دوستانی که میگن ما بیشتر از 1 متر ازش چواب نگرفتیم توجه کنید حتما باید اپ امپ بزارید و اونو در حالت مقایسه گر ببندیدتا بشه از فاصله مثلا 10 متری سیگنال رو دریافت کرد من تا 7 متر رو با اپ امپ 358 تست کردم به راحتی جواب داد

جناب S.A.T شما از یه فلیپ فلاپ دی با ای سی 4013 بساز و یه مدار اپ امپ در حالت مقایسه گرد
                              خروجی اپ امپ رو بده به ورودی فلیپ فلاپ
                              اون مورد هم ک گفتی واسه خاموش و روشن دوتا سیگنال بفرستم اصلا نسازی نیست
                              شما وقتی خروجی اپ امپ رو بدی به ورودی فلیپ فلاپ چون فلیپ فلاپ با هر بار 0 شدن ورودیش خروجیش تغییر می کنه پس کارمون راحته یعنی شما واسه بار اول که بزنی خروجی فلیپ فلاپ 1 میشه دوباره که بزنی خروجیش صفر میشه
                              فقط یکم باید روش کار کنید تا سرعتشو بیارید پایین اون خازن توی مدار فلیپ فلاپ رو زیاد کنید و ازمون و خطا کنید تا درست بشه من سر همین قضیه و یه سری چیز های دیگه بیخیالش شدم وگرنه روش کار کنی میشه درست کرد من خودم قصد ساخت همچین مداری رو داشتم خیلی راحت میه ساختش فقط باید روش کار کنی من چون روی بورد زده بودم حالمو گرفت چون اول باید روی برد بورد تست کنی بعد روی بورد پیادش کنی شما هم اول روی برد بورد تست کن و بعدش روی بورد پیاده کن
                              موفق باشید
                              سلام بر شما دوست عزیز
                              خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.
                              چه جالب اصلا فکر نمی کردم با سنسور فرستنده گیرنده ۵ میلی متری می شه به برد ۷ متری دست یافت.

خوب با توجه به تجربه شما به نظر شما بهتره از در قسمت گیرنده از فتوترانزیستور ۵ میل استفاده کنم یا از گیرنده ۳ پایه یا از چشمی پارس؟؟؟
                              خوب همینطور که می دونید قیمت اونا به ترتیب ۱۸۰ - ۵۰۰ - ۱۳۰۰ تومان هست. خب با توجه به قیمتشون لابد چشمی پارس بهتر باشه. نظر شما چیه؟؟؟ بهتره از کدوم استفاده کرد یا کدوم برد بیش تری داره؟؟؟

آقای احمدی. من راجب به فلیپ فلاپ با اون آی سی هر چی سرچ کردم تو اینترنت چیزی گیرم نیومد. نه از اون آی سی و نه از اون مدار و خازن توش!!! اگه لطف کنی مدارشو برام بزاری ممنون می شم .
                              راستی آی سی ۵۵۵ یه حالت داره به نام بای استابل که همون لچ خودمونه. ولی تنها مشکلش اینه که یه اتصال در تریگر حالت رو ست می کنه و یه اتصال در پایه ریست حالت رو ریست می کنه. اینطوری نمیشه با پالس های متوالی در یک پایه دو عمل ست و ریست رو انجام داد.

اگه این طوری نباشه و فلیپ فلاپ دی قابل ساخته شدن با ۵۵۵ است مرا در جریان بگذارید.
                              ممنون از لطفتان.
                              منتظرم.
                              ارادت داریم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X