اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر ریش تراش فلیپس....؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر ریش تراش فلیپس....؟

با سلام خدمت اساتید..
    من یک ماشین ریش تراش فلیپس دارم .وقتی استفاده میکنم تو یک دقیقه شارژاش تموم میشه .به نظر شما یک باطری عوض کنم مشکل حل میشه یا نه....ضمنا باطری اش از اون 1.2ولتی هستش ؟؟
    http://s8.picofile.com/file/83033783...B%B2%DB%B7.jpg اینم عکس مداری..

وکلام آخر این که ایا این ریش تراش را با یه ادابتور یا مستقیم میشه استفاده کرد یا نه .منظور همان سیمی کردن هست.

پاسخ : تعمیر ریش تراش فلیپس....؟

نوشته اصلی توسط بهمن غلامی نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید..
    من یک ماشین ریش تراش فلیپس دارم .وقتی استفاده میکنم تو یک دقیقه شارژاش تموم میشه .به نظر شما یک باطری عوض کنم مشکل حل میشه یا نه....ضمنا باطری اش از اون 1.2ولتی هستش ؟؟
    http://s8.picofile.com/file/83033783...B%B2%DB%B7.jpg اینم عکس مداری..
    وکلام آخر این که ایا این ریش تراش را با یه ادابتور یا مستقیم میشه استفاده کرد یا نه .منظور همان سیمی کردن هست.
    با سلام:
    وقتی که شارژ باتری زود تمام می شود,نشان دهنده این است که شارژر شما سالم اما باتری شما ضعیف شده است. مشکل با تعویض باتری حل می شود. اگر می خواهید با آداپتور راه اندازی کنید, آداپتور شما 1.5 ولت 2 آمپر باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

دوست عزیز،عکسی که آپلود کردید حجمش اندازه یک ویدئوی HD دو دقیقه ایه.باید حجم عکس رو کم کنید تا هم خودتون راحت باشید تو آپلود کردنش،هم بقیه تو لود کردنش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        وقتی که شارژ باتری زود تمام می شود,نشان دهنده این است که شارژر شما سالم اما باتری شما ضعیف شده است. مشکل با تعویض باتری حل می شود. اگر می خواهید با آداپتور راه اندازی کنید, آداپتور شما 1.5 ولت 2 آمپر باشد.
        با سلام وخسته نباشید خدمت آقای تحیری.
        من این ریش تراش رو با 5ولت 2آمپر یک شارژ کن امتحان کردم .خوب کار کرد ولی وقتی رو صورت گرفتم کلا از کار افتاد .میخواستم بگم که شارژکن اشتباه هستش.؟ بایداز آداپتوراستفاده کنم.
        و یه سوال آخر این که آیا با تغیری در مدار این شارژکن میشه همون 1.5ولت 2آمپر رو بدست آورد و باطری رو ازمدار خارج کنیم؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
        دوست عزیز،عکسی که آپلود کردید حجمش اندازه یک ویدئوی HD دو دقیقه ایه.باید حجم عکس رو کم کنید تا هم خودتون راحت باشید تو آپلود کردنش،هم بقیه تو لود کردنش.
        با سلام خدمت دوست عزیز .چشم حتما در پست های بعدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          [/FONT]
          با سلام:
          دوست عزیز پیام خصوصی شما را مشاهده نکردم. در صورت یافتن چنین مداری حتما در این سایت آپلود می کنم. با آرزوی موفقیت برای شما.
          میدونم جای مطرح کردنش اینجا نیست ولی ظاهرا پیام خصوصی به دست شما نمیرسه
          [/URL]
          سلام بله متاسفانه پیام خصوصی به دست بنده نرسیده
          بنده از لطف شما سپاسگزارم.

دیدگاه

با سلام وخسته نباشید خدمت آقای تحیری.
            من این ریش تراش رو با 5ولت 2آمپر یک شارژ کن امتحان کردم .خوب کار کرد ولی وقتی رو صورت گرفتم کلا از کار افتاد .میخواستم بگم که شارژکن اشتباه هستش.؟ بایداز آداپتوراستفاده کنم.
            و یه سوال آخر این که آیا با تغیری در مدار این شارژکن میشه همون 1.5ولت 2آمپر رو بدست آورد و باطری رو ازمدار خارج کنیم؟؟؟
            دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
            با سلام خدمت دوست عزیز .چشم حتما در پست های بعدی
            باسلام:
            احتمال دارد با دادن ولتاژ 5 ولت موتور آسیب دیده باشد.بعضی از موتور ها یک فیوز حرارتی دارند که با جریان زیاد باعث قطع برق موتور می شود معمولا پس از چند دقیقه با قطع جریان و سرد شدن فیوز مجددا به کار می افتند. اگر کار نکرد احتمال آسیب دیدن موتور متصور می باشد. لطفا گزارش کنید.

دیدگاه

باسلام:
              احتمال دارد با دادن ولتاژ 5 ولت موتور آسیب دیده باشد.بعضی از موتور ها یک فیوز حرارتی دارند که با جریان زیاد باعث قطع برق موتور می شود معمولا پس از چند دقیقه با قطع جریان و سرد شدن فیوز مجددا به کار می افتند. اگر کار نکرد احتمال آسیب دیدن موتور متصور می باشد. لطفا گزارش کنید.
              با سلام مجدد.
              نه موتور کار میکند. مشکلی ندارد.
              اگر در مستقیم(سیمی) کار کردنش کمک کنید ممنون میشم.البته با مدار خودش....
              منظور با مدار خودش این هست که میخوام ریخت ریش تراش عوض نشود ؟
              جدیدترین ویرایش توسط بهمن غلامی; ۲۳:۴۳ ۱۳۹۶/۰۵/۲۲.

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید..
                [...]
                با سلام و درود
                در هنگام استفاده از دستگاه هایی که از باتری های قابل شارژ nickel-cadmium و nickel-metal hydride باید بحثی به نام Memory effect را در نظر داشته باشیم. اغلب به دلیل رعایت نشدن چند نکته عمر مفید باتری به شدت کاهش می یابد.
                این موارد را بررسی نمایید:
                1- Memory effect - Wikipedia
                2- How to store a rechargeable batteries - Recharge Battery Guide
                3- BU-807: How to Restore Nickel-based Batteries – Battery University
                4- و...

با سلام مجدد.
                با سلام و درود
                می توان باتری روی مدار را با یک باتری مشابه که سالم باشد تعویض نمود.
                و یا اینکه یک منبع حدود 1.2 ولتی با جریان دهی مناسب را به موتور متصل شود به صورتی که با استفاده از کلید روی دستگاه بتوان موتور را خاموش و روشن نمود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                  با سلام و درود
                  در هنگام استفاده از دستگاه هایی که از باتری های قابل شارژ nickel-cadmium و nickel-metal hydride باید بحثی به نام Memory effect را در نظر داشته باشیم. اغلب به دلیل رعایت نشدن چند نکته عمر مفید باتری به شدت کاهش می یابد.
                  این موارد را بررسی نمایید:
                  1- Memory effect - Wikipedia
                  2- How to store a rechargeable batteries - Recharge Battery Guide
                  3- BU-807: How to Restore Nickel-based Batteries – Battery University
                  4- و...

با سلام و درود
                  می توان باتری روی مدار را با یک باتری مشابه که سالم باشد تعویض نمود.
                  و یا اینکه یک منبع حدود 1.2 ولتی با جریان دهی مناسب را به موتور متصل شود به صورتی که با استفاده از کلید روی دستگاه بتوان موتور را خاموش و روشن نمود.
                  با سلام وخسته نباشید خدمت شما(فکر)
                  ممنون از راهنمای خوبتان.....
                  ولی من میخواستم از مدار خود ریش تراش اون 1.2ولت رو بگیرم .آیا مطلبی یا راهنمای در این مورد دارید یا نه؟

دیدگاه

با سلام مجدد.
                    با سلام:
                    شما دو راه دارید, یا با تعویض باتری مشکل را حل کنید, یا با یک اداپتور 1.5 ولت 2 آمپر . برق 220 ولت را به یک ترانس1.5 ولت 2 آمپر بدهید و سپس خروجی را پل دیود یکسو کنید و با نصب یک خازن 1000 میکرو فارادی 16 ولت فیلتر کنید. و به جای سیم شارژ 220 ولت ورودی این کابل را ببرید و خروجی 1.5 ولت را توسط این کابل بریده شده به پین های بورد و صل کنید و از خروجی پین ها دو سیم بطور مستقیم با توجه به قطب برق به موتور وصل کنید و سایر قطعات را از فیبر مدارچاپی خارج کنید.

دیدگاه

با سلام:
                      شما دو راه دارید, یا با تعویض باتری مشکل را حل کنید, یا با یک اداپتور 1.5 ولت 2 آمپر . برق 220 ولت را به یک ترانس1.5 ولت 2 آمپر بدهید و سپس خروجی را پل دیود یکسو کنید و با نصب یک خازن 1000 میکرو فارادی 16 ولت فیلتر کنید. و به جای سیم شارژ 220 ولت ورودی این کابل را ببرید و خروجی 1.5 ولت را توسط این کابل بریده شده به پین های بورد و صل کنید و از خروجی پین ها دو سیم بطور مستقیم با توجه به قطب برق به موتور وصل کنید و سایر قطعات را از فیبر مدارچاپی خارج کنید.
                      با سلام و درود.
                      من با تعویض یک باطری مشکل رو حل کردم .تشکر فراوان خدمت اساتید

دیدگاه

سلام من ریش تراش فیلیپس مدل s9031 را به مدت ۳۰ ساعت شارژر کردم بنظرتون باتریش آسیب دیده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X