اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تصفیه ترانس دوبل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تصفیه ترانس دوبل

سلام

این مدار تصفیه برا تبدیل برق ac ب dc. ک من استفاده میکنم برا ی کارم .فقط سوالم اینه این خازنا اینجا چی کار میکنن؟؟؟
    وقتی توسط پل برق dc شده و خط 0 ولت جدا داریم دیگه چ نیازی ب این خازنا میتونیم داشته باشیم
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...
    راسی ی سوال ترانز دوبل 65 ولت ک جریان 10 امپر بتونم ازش بگیرم چقد برام هزینش تموم میشه؟؟؟
    کجا میتونم برم ک ارزون واسم تموم ش؟؟
    سویچینگ ارزون تر تموم میشه یا خطی؟؟؟
    هرکی جواب بده واقعا ممنونم ازش

پاسخ : تصفیه ترانس دوبل

سلام داداش این مدار واسه آمپلیفایره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dhhzm نمایش پست ها
      سلام

این مدار تصفیه برا تبدیل برق ac ب dc. ک من استفاده میکنم برا ی کارم .فقط سوالم اینه این خازنا اینجا چی کار میکنن؟؟؟
      وقتی توسط پل برق dc شده و خط 0 ولت جدا داریم دیگه چ نیازی ب این خازنا میتونیم داشته باشیم
      .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...
      راسی ی سوال ترانز دوبل 65 ولت ک جریان 10 امپر بتونم ازش بگیرم چقد برام هزینش تموم میشه؟؟؟
      کجا میتونم برم ک ارزون واسم تموم ش؟؟
      سویچینگ ارزون تر تموم میشه یا خطی؟؟؟
      هرکی جواب بده واقعا ممنونم ازش
      با سلام:
      شما برای فیلتر کردن هر ولتاژ یکسو شده چه نیم موج و تمام موج احتیاج به خازن فیلتر جهت صاف شدن از بین رفتن ریپیل دارید. مقدار ظرفیت این خازن ها دقیقا با شدت جریان مصرفی ارتباط مستقیم دارد. خط صفر ولت هر دو مدار بریج بهم وصل می باشد و ایزوله نیست . اگر در تهران تشریف دارید آدرس ترانس پیچ ها میدان امام خمینی ( توپخانه) پاساژ فتوت طبقه سوم. قیمت نمی دانم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط rasul9080 نمایش پست ها
      سلام داداش این مدار واسه آمپلیفایره؟
      با سلام:معمولا ولتاژ های مثبت و منفی در این حد ولتاژ مربوط به مدار آمپلی فایرهای قدرت می باشد.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام عرض ادب
        بنده دو تا بردآمپلی فایر مونو دارم منتهی در تغذیه مشکل دارم
        تغذیه بردها دوبل 55 ولت 7 امپره منتهی من ترانسی که گذاشتم 55 ولت دوبل 14 امپره ولی وقتی واسه دو تا برد همزمان وصل میکنم نویز هوم دار میده
        در حالت مونو هیچکدام از برد ها مشکلی ندارد چه قدرت چه کیفیت ولی وقتی استریو استفاده میشه نویز هوم دار شنیده میشه که برامون مشکل سازه
        وقتی مدار هارو با دو تا ترانس مجزا راه اندازی میکنم مشکلی نیست
        ولی در ترانس مشترک ایراد بروز میده
        از اونجایی که امکان نصب ترانس مجزا وجود نداره و بابت ترانس اصلی کلی هزینه کردیم
        اساتید لطف کنن راهنمناییمون کنن

دیدگاه

شایان ذکر است تمامی موارد ورودی و خروجی بردها از هر لحاظ تست شده و سیم بندی سالم هست پل دیود وخازن ها در روی بردها بصورت مجزا طراحی شده همچنین وقتی ورودی هر دو برد رو بهم وصل میکنیم این نویز هوم دار دوباره ظاهر میشه بنظر تون با اعمال ولتاژ دوبل تصفیه شده مثل مدار بالا مشکل حل میشه یا نه

دیدگاه

سلام عرض ادببنده دو تا بردآمپلی فایر مونو دارم منتهی در تغذیه مشکل دارمتغذیه بردها دوبل 55 ولت 7 امپره منتهی من ترانسی که گذاشتم 55 ولت دوبل 14 امپره ولی وقتی واسه دو تا برد همزمان وصل میکنم نویز هوم دار میدهدر حالت مونو هیچکدام از برد ها مشکلی ندارد چه قدرت چه کیفیت ولی وقتی استریو استفاده میشه نویز هوم دار شنیده میشه که برامون مشکل سازهوقتی مدار هارو با دو تا ترانس مجزا راه اندازی میکنم مشکلی نیستولی در ترانس مشترک ایراد بروز میدهاز اونجایی که امکان نصب ترانس مجزا وجود نداره و بابت ترانس اصلی کلی هزینه کردیماساتید لطف کنن راهنمناییمون کنن
            با سلام:اگر ترانس شما دوبل 55 ولت 14 آمپر است ( ترانس 3 سر ) سیم پیچ خروجی ترانس دوب 55 ولت را که معمولا روی سیم پیچ نازک اولیه پیچیده می شوند از یک سر سیم پیچ رویی باز کنید تا به محل نصب سیم 3 سر وسط برسید ( معمولا در این نقطه یک سیم با سیم دیگر پیچیده یا بحالت لحیم بیرون می آید ) سیم پیچ را در این نقطه جدا کنید ( میشود یک سیم پیچ 2 سر ) حلا تمام سیم پیچ باز شده رویی را مجددا در همان جهت روی قرقره ترانس ببندید) حلا شما صاحب یک ترانس ایزوله دو سر55 ولت شده اید امید وارم مشکلتان حل شود.

دیدگاه

سلام عرض ادب
              تغذیه بردها دوبل 55 ولت 7 امپره منتهی من ترانسی که گذاشتم 55 ولت دوبل 14 امپره ولی وقتی واسه دو تا برد همزمان وصل میکنم نویز هوم دار میده
              در حالت مونو هیچکدام از برد ها مشکلی ندارد چه قدرت چه کیفیت ولی وقتی استریو استفاده میشه نویز هوم دار شنیده میشه که برامون مشکل سازه
              مشکل باید از فیلترهای EMI ,باشه که نویز منبع تغذیه رو نمیگیرن البته اگه مدارتون EMI داشته باشه اگرم نداره که خازنهای یکسوسازی مورد دارن یا اینکه مقدارشون کمه . EMI خودتم میتونی درست کنی که خیلی تاثیر داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                مشکل باید از فیلترهای EMI ,باشه که نویز منبع تغذیه رو نمیگیرن البته اگه مدارتون EMI داشته باشه اگرم نداره که خازنهای یکسوسازی مورد دارن یا اینکه مقدارشون کمه . EMI خودتم میتونی درست کنی که خیلی تاثیر داره.
                مطمئنید؟ صدای هوم معروفه ها،

سلام عرض ادب
                تا جایی که من اطلاع دارم، صدای هوم ترانس ناشی از حرکت مکانیکی اش با فرکانس دوبرابر فرکانس پایه است (100 هرتز، البته چون مشخصه هسته ها غیر خطیه، هارمونیک های بالاتر هم هستن )
                بهش میگن Magnetostriction و چیزیه که کم و بیش وجود داره و نمیشه کاریش کرد.

راه حل کاهش این مسئله اینه که شار مغناطیسی در هسته رو پایین نگه داشت، زمانی که شما یک مدار رو به ترانس می بندید و جریان x رو می کشید شار مغناطیسی پایینه و این پدیده کمتر دیده میشه، زمانی که دوتا برد رو میبندید، جریان بیشتری میکشید، شار مغناطیسی در هسته زیاد میشه و صدا آزار دهنده میشه.

;کار خاصی نمیشه برای اون ترانس کرد. من بیشتر قصدم این بود که دوستان رو متوجه این بکنم که مدارتون مشکلی نداره و ترانس ها کلا صدا رو دارن.
                حالا باز شاید دوستان بهتر بدونن.

اینجاها این پدیده ها رو توضیح داده:

دیدگاه

استاد تغذیه دوبل لازم دارم نه تکی آمپ ها تغذیه شون متقارنه

در حالت مونو هیچ نویزی نداره فقط در استریو هست اونم موقع وصل برد نیست موقع وصل ورودی فقط نویز داره امیدوارم منظورمو رسونده باشم

ایراد از ترانس نیست چون 1500 ولت امپر قدرت داره و تست شده هستش ایراد از اینه که تراس مشترکه ودنبال راه حل واسه اینیم که از دو ترانس استفاده نکنیم و فقط از اینی که موجوده استفاده بشه جون در حالت مونو که بدون نقصه حدود 250 وات رو ازش کشیدیم که مشکلی نداشت ولی در حالت استریو که برد ها هنوز ولوم ندارن و مصرف خیلی نا چیزه باز نویز هوم دار اضافه میشه اونم فقط موقعی که ورودی دوم رو وصل میکنیم
                  نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟؟؟؟
                  ببینید مهندسای عزیزم
                  وقتی یه برد رو وصل ترانس میکنم هیچ مشکلی نیست چه راست چه چپ حالا وقتی برد دوم میاد زیر بار و هنوز ورودیش وصل نشده بازم مشکلی نیست
                  حالا وقتی ورودی کانال جدید آمپ رو به پری وصل میکنم نویز شروع میشه این مسله چه برای راست چه چپ فرقی نمیکنع و تکرار میشه
                  اینو هم بگم پری و ورودی ها هیچ مشکلی ندارن چون با آمپ دیگه ای تست شده هستش
                  بنظر من مشکل اینه که ما از ترانس مشترک برای دو آمپ استفاده میکنیم نمیدونم چیکار کنم
                  مممون از دوستای گلم

دیدگاه

استاد تغذیه دوبل لازم دارم نه تکی آمپ ها تغذیه شون متقارنهدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمدر حالت مونو هیچ نویزی نداره فقط در استریو هست اونم موقع وصل برد نیست موقع وصل ورودی فقط نویز داره امیدوارم منظورمو رسونده باشمدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمایراد از ترانس نیست چون 1500 ولت امپر قدرت داره و تست شده هستش ایراد از اینه که تراس مشترکه ودنبال راه حل واسه اینیم که از دو ترانس استفاده نکنیم و فقط از اینی که موجوده استفاده بشه جون در حالت مونو که بدون نقصه حدود 250 وات رو ازش کشیدیم که مشکلی نداشت ولی در حالت استریو که برد ها هنوز ولوم ندارن و مصرف خیلی نا چیزه باز نویز هوم دار اضافه میشه اونم فقط موقعی که ورودی دوم رو وصل میکنیمنمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟؟؟؟ببینید مهندسای عزیزموقتی یه برد رو وصل ترانس میکنم هیچ مشکلی نیست چه راست چه چپ حالا وقتی برد دوم میاد زیر بار و هنوز ورودیش وصل نشده بازم مشکلی نیستحالا وقتی ورودی کانال جدید آمپ رو به پری وصل میکنم نویز شروع میشه این مسله چه برای راست چه چپ فرقی نمیکنع و تکرار میشه اینو هم بگم پری و ورودی ها هیچ مشکلی ندارن چون با آمپ دیگه ای تست شده هستشبنظر من مشکل اینه که ما از ترانس مشترک برای دو آمپ استفاده میکنیم نمیدونم چیکار کنممممون از دوستای گلم
                    با سلام:وقتی که شما از دو ترانس ایزوله استفاده می کنید بدون مشکل کارتان انجام می شود, پس شما باید ترانس 55 ولت 14 آمپر را که در حال حاضر دارای خروجی جفت 55 ولت 14 آمپر است یعنی 3 سر یا سنتر تپ می باشد طبق روشی که در پست های قبلی عرض کردم تبدیل به جفت 55 ولت 14 آمپر ایزوله کنید تا مشکلتان حل شود.

دیدگاه

متاسفانه امکان نصب دو ترانس وجود نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dark star نمایش پست ها
                        مطمئنید؟ صدای هوم معروفه ها،
                        تا جایی که من اطلاع دارم، صدای هوم ترانس ناشی از حرکت مکانیکی اش با فرکانس دوبرابر فرکانس پایه است (100 هرتز، البته چون مشخصه هسته ها غیر خطیه، هارمونیک های بالاتر هم هستن )
                        بهش میگن Magnetostriction و چیزیه که کم و بیش وجود داره و نمیشه کاریش کرد.
                        خوب برای این معروف شده که هیچکس جرات گذاشتن یه سلف کله گنده با خازنهای درست و حسابیو به خاطر گرون بودنشون نداشته .چرا توی امپلی فایر های خارجی صدای هوم نمیاد و فقط مال اکوهای ایرانی ایتطوریه؟ شما یه سلف پدر و مادر دار بالای 5 میلی هانری 15 آمپری درست کن و بعدش چهارتا خازن 10000 میکرو فاراد ببند اونوقت با فرکانس متر خروجی مدارو نگاه کن اگه غیر از صفر چیز دیگه ای دیدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                          خوب برای این معروف شده که هیچکس جرات گذاشتن یه سلف کله گنده با خازنهای درست و حسابیو به خاطر گرون بودنشون نداشته .چرا توی امپلی فایر های خارجی صدای هوم نمیاد و فقط مال اکوهای ایرانی ایتطوریه؟ شما یه سلف پدر و مادر دار بالای 5 میلی هانری 15 آمپری درست کن و بعدش چهارتا خازن 10000 میکرو فاراد ببند اونوقت با فرکانس متر خروجی مدارو نگاه کن اگه غیر از صفر چیز دیگه ای دیدی
                          والا من اصلا از مدارات صوتی چه ایرانی و چه خارجی اطلاعی ندارم .

ولی صدای هوم ترانس، داستانش به این مدارات و اینکه اکوی ایرانی باشه یا خارجی باشه محدود نیست.
                          تولید این صدا برای ترانس یه طبیعته، یه اثر ثانویه است که وجود داره و نتیجه ی مستقیم عملکرد خود ترانس.

تغییر شار مغناطیسی توی هسته ی ترانس نسبت به زمانه که باعث میشه شما در خروجی تون EMF داشته باشید (قانون القای فارادی صاف اینو میگه ) همین تغییر شار باعث تغییر اندازه ی فیزیکی هسته هم میشه و باعث میشه صدای هاممممم بشنوید، اگز شار ثابت باشه و صدا نیاد، ترانس تبدیل سطح ولتاژ رو هم انجام نمیده خب.
                          اگر صدا زیاده یعنی ماکزیمم شار درون هسته زیاده، و در نتیجه اش تغییر اندازه ترانس زیاده.

مثل صدای تق تق کنتاکتور میمونه، دیگه خوب و بد با هم میان.

دیدگاه

دو سر ورودی یکی از بریج ها را جابجا کن و سیم گراند هر دو پاور را جدا جدا از بیخ ترانس بگیر. اگر درست شد یا نشد یه خبری یده

دیدگاه

واقعا که مهندس تمام عیاری داداش خیلی فرق کردیعنی کم شد

میتونم بگم نویز رسد به یک دهم ولی کاملا حذف نشد واقعا کارت حرف نداشت احسنت
                              یه نویز خیلی کم دارم الان اینو چطور میشه کامل حذف کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X