ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2016/06/20
    30
    3

انتخاب نوع موتور

سلام خدمت همگی من نیاز به موتور دارم که وزنه 6 کیلو را با سرعت 3 m/s به سمت بالا جابجا کنه به نظرتون استپر بهتره یا سروو؟ وکدام مدل را پیشنهاد میکنید؟
    2013/03/05
    109
    45

پاسخ : انتخاب نوع موتور

سلام
    با استپ به هیچ وجه به چنین سرعتی نخواهید رسید
    با سروو هم بعید میدونم بتونید بدون یک مکانیزم مکانیکی دقیق و کم اصطکاک به این سرعت برسید
    من تو پروژهای صنعتی که کار کردم سرعتها معمولا زیر 1 متر بر ثانیه بوده تا محور بدون صدا و دقیق تونسته حرکت کنه(البته محور ها افقی بودن پس محور عمودی بدتر)
    بالای 1 متر بر ثانیه محور لرزش و صدای زیادی داشته که واسه عمر موتور و مکانیک دستگاه اصلا مطلوب نیست
    البته ممکنه از یک مکانیک دقیق و حساب شده( کمترین اصطکاک _ تراز بودن دو سر محور _انتخاب گام مناسب بال اسکرو و ... ) بهره ببرین و بتونین با کم کردن دقت و داشتن اور شوت به سرعتهای بیشتری با صدا و لرزش کم دست پیدا بکنین
    ویرایش توسط plc1361 : 2017/08/17 در ساعت 15:15
    2018/05/15
    1
    0

با سلام
    بنده به يك موتور جهت ساخت همزن مغناطيسي نياز دارم كه حداكثر دورش 300-50 rpm باشه و دور اون قابل كنترل البته صداي موتور خيلي مهم هست كه صداي زيادي نداشته باشه به نظرتون از بين موتورهاي تو بازار كدوم گزينه بهتر هست؟ خودم موتور دي سي مناسبي پيدا نكردم اكثرا گيربكس دار هستند كه اونم به خاطر طول زياد موتور و گيربكس برام مناسب نيست
    در مدل تجاري اين همزن هاي مغناطيسي هم نوشته از موتور براشلس استفاده شده اما به نظرم دور اونا هم خيلي زياده
    ویرایش توسط mrazzaghi : 2018/05/15 در ساعت 03:53
    2008/11/04
    426
    423

نقل قول نوشته اصلی توسط mrazzaghi

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    بنده به يك موتور جهت ساخت همزن مغناطيسي نياز دارم كه حداكثر دورش 300-50 rpm باشه و دور اون قابل كنترل البته صداي موتور خيلي مهم هست كه صداي زيادي نداشته باشه به نظرتون از بين موتورهاي تو بازار كدوم گزينه بهتر هست؟ خودم موتور دي سي مناسبي پيدا نكردم اكثرا گيربكس دار هستند كه اونم به خاطر طول زياد موتور و گيربكس برام مناسب نيست
    در مدل تجاري اين همزن هاي مغناطيسي هم نوشته از موتور براشلس استفاده شده اما به نظرم دور اونا هم خيلي زياده

سلام،
    اگه دستی هم در الکترونیک داری، اصلا موتور رو فاکتور بگیر!!!
    بدون موتور و بدون دردسرهای مکانیکیش بساز!
    یعنی یه دونه استاتور زیر ظرف ایجاد کن و با هر فرکانسی که دوست داشتی میدان دوارش رو تغییر بده!!!
    ... .
    و اگر نه، برای کار شما:
    کم سرو صدا و سرعت پائین و پایدار،
    استپ موتورها بهترین گزینه اند!!
    (توی استپ موتورها یه مسئله مهم، زاویه گامشون هست، که هر چه کوچیکتر باشه، استپ موتور گرونتر و دقیقتر هست، که این مورد توی کار شما اهمیتی نداره! یعنی میتونید استپ موتور با زاویه تا 6 یا 7 هم بذاری!)
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙
    2018/12/02
    1
    0

سلام به همگی دوستان،من یه ماشین شارژی برا پسرم درست کردم اما چون در زمینه الکترونیک زیاد وارد نیستم از مهندسین عزیز یه راهنمایی در انتخاب موتور،درایورش و باطری مورد نیاز اصلا چه لوازمی نیاز هست تا موتور راه بیفته؟من خودم نظرم بر اینه که موتورگیربکسdc12,ولت 10دور انتخاب کنم،آییا این خوبه؟ناگفنه نماند وزن کل ماشین به همراه بچم حداکثر 30 کیلو هست،دوستان فقط موتور های پیشنهادی رو با حسب این وزن بگن تا چه سرعتی میشه رسید؟البته قدرت مهمتره تا سرعت
    2011/08/08
    اصفهان
    967
    60

سرعت موتور به سرعتی که میخوای ماشینت داشته باشه و همچنین اندازه چرخ بستگی داره
    تو یه نمونه از این ماشینا دیدم از موتور اسکوتر برقی استفاده کرده بودند درایور آماده هم داره تو بازار و راندمان خوبی هم دارند
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6