اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب نوع موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب نوع موتور

سلام خدمت همگی من نیاز به موتور دارم که وزنه 6 کیلو را با سرعت 3 m/s به سمت بالا جابجا کنه به نظرتون استپر بهتره یا سروو؟ وکدام مدل را پیشنهاد میکنید؟

پاسخ : انتخاب نوع موتور

سلام
    با استپ به هیچ وجه به چنین سرعتی نخواهید رسید
    با سروو هم بعید میدونم بتونید بدون یک مکانیزم مکانیکی دقیق و کم اصطکاک به این سرعت برسید
    من تو پروژهای صنعتی که کار کردم سرعتها معمولا زیر 1 متر بر ثانیه بوده تا محور بدون صدا و دقیق تونسته حرکت کنه(البته محور ها افقی بودن پس محور عمودی بدتر)
    بالای 1 متر بر ثانیه محور لرزش و صدای زیادی داشته که واسه عمر موتور و مکانیک دستگاه اصلا مطلوب نیست
    البته ممکنه از یک مکانیک دقیق و حساب شده( کمترین اصطکاک _ تراز بودن دو سر محور _انتخاب گام مناسب بال اسکرو و ... ) بهره ببرین و بتونین با کم کردن دقت و داشتن اور شوت به سرعتهای بیشتری با صدا و لرزش کم دست پیدا بکنین
    جدیدترین ویرایش توسط plc1361; ۱۵:۱۵ ۱۳۹۶/۰۵/۲۶.

دیدگاه

با سلام
      بنده به یک موتور جهت ساخت همزن مغناطیسی نیاز دارم که حداکثر دورش 300-50 rpm باشه و دور اون قابل کنترل البته صدای موتور خیلی مهم هست که صدای زیادی نداشته باشه به نظرتون از بین موتورهای تو بازار کدوم گزینه بهتر هست؟ خودم موتور دی سی مناسبی پیدا نکردم اکثرا گیربکس دار هستند که اونم به خاطر طول زیاد موتور و گیربکس برام مناسب نیست
      در مدل تجاری این همزن های مغناطیسی هم نوشته از موتور براشلس استفاده شده اما به نظرم دور اونا هم خیلی زیاده
      جدیدترین ویرایش توسط mrazzaghi; ۰۳:۵۳ ۱۳۹۷/۰۲/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrazzaghi نمایش پست ها
        با سلام
        بنده به یک موتور جهت ساخت همزن مغناطیسی نیاز دارم که حداکثر دورش 300-50 rpm باشه و دور اون قابل کنترل البته صدای موتور خیلی مهم هست که صدای زیادی نداشته باشه به نظرتون از بین موتورهای تو بازار کدوم گزینه بهتر هست؟ خودم موتور دی سی مناسبی پیدا نکردم اکثرا گیربکس دار هستند که اونم به خاطر طول زیاد موتور و گیربکس برام مناسب نیست
        در مدل تجاری این همزن های مغناطیسی هم نوشته از موتور براشلس استفاده شده اما به نظرم دور اونا هم خیلی زیاده

سلام،
        اگه دستی هم در الکترونیک داری، اصلا موتور رو فاکتور بگیر!!!
        بدون موتور و بدون دردسرهای مکانیکیش بساز!
        یعنی یه دونه استاتور زیر ظرف ایجاد کن و با هر فرکانسی که دوست داشتی میدان دوارش رو تغییر بده!!!
        ... .
        و اگر نه، برای کار شما:
        کم سرو صدا و سرعت پائین و پایدار،
        استپ موتورها بهترین گزینه اند!!
        (توی استپ موتورها یه مسئله مهم، زاویه گامشون هست، که هر چه کوچیکتر باشه، استپ موتور گرونتر و دقیقتر هست، که این مورد توی کار شما اهمیتی نداره! یعنی میتونید استپ موتور با زاویه تا 6 یا 7 هم بذاری!)
        ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

سلام به همگی دوستان،من یه ماشین شارژی برا پسرم درست کردم اما چون در زمینه الکترونیک زیاد وارد نیستم از مهندسین عزیز یه راهنمایی در انتخاب موتور،درایورش و باطری مورد نیاز اصلا چه لوازمی نیاز هست تا موتور راه بیفته؟من خودم نظرم بر اینه که موتورگیربکسdc12,ولت 10دور انتخاب کنم،آییا این خوبه؟ناگفنه نماند وزن کل ماشین به همراه بچم حداکثر 30 کیلو هست،دوستان فقط موتور های پیشنهادی رو با حسب این وزن بگن تا چه سرعتی میشه رسید؟البته قدرت مهمتره تا سرعت

دیدگاه

سرعت موتور به سرعتی که میخوای ماشینت داشته باشه و همچنین اندازه چرخ بستگی داره
            تو یه نمونه از این ماشینا دیدم از موتور اسکوتر برقی استفاده کرده بودند درایور آماده هم داره تو بازار و راندمان خوبی هم دارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X