ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2017/05/25
    20
    12

کمک در کانفیگ و اتصال دو ماژول زیگبی cc2530 - خیلی مهمه

درود دوستان
    دو تا ماژول دارم ماژول zigbee cc2530
    ایناس :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

میخوام ببینم با چه نرم افزاری یا اصلا چطوری این دو تا رو با هم بشناسونم و مچ کنم چون ارتباط سریال من توی اردیونو میخوام راه بندازم دادم رو میگم مثلا سریال دات رایت اونور دات رید میکنم مثل nrf نیست که برای شناسایی هم دیگه بیای پایپ تعریف کنی
    لطفا بگید چطوری بهم بشناسونمشون خیلی خیلی کارم گیره
    مرسی
    2016/11/15
    531
    354

پاسخ : کمک در کانفیگ و اتصال دو ماژول زیگبی cc2530 - خیلی مهمه

نقل قول نوشته اصلی توسط kouroshez

میخوام ببینم با چه نرم افزاری یا اصلا چطوری این دو تا رو با هم بشناسونم و مچ کنم چون ارتباط سریال من توی اردیونو میخوام راه بندازم دادم رو میگم مثلا سریال دات رایت اونور دات رید میکنم مثل nrf نیست که برای شناسایی هم دیگه بیای پایپ تعریف کنی
    لطفا بگید چطوری بهم بشناسونمشون خیلی خیلی کارم گیره
    مرسی
    سلام خوبی
    اول تمام فایل های ضمیمه که این سایت گذاشته رو دانلود کن و بخون تا متوجه نحوه کارکردش بشی _ ساده هست
    فایل آخری همون نرم افزار برای کانفیگ کردن هست به نام DTK ;که باید با اون کانفیگش کنی
    ترتیب پایه های ارتباط سریال رو پیدا کن _ منظورم TXD و RXD هست _ و با یه رابط سریال مثل ماژول PL2303 به سیستم متصل شو تا نرم افزار شناساییش کنه
    توی همین فایل ها که برای دانلود گذاشته باید نحوه اتصال و برقراری و کانفیگ رو دقیق گفته باشه
    زاستی به ولتاژ تغذیه هم دقت کن یادمه که حساس بود ...
    ویرایش توسط Blue Ice : 2017/08/17 در ساعت 17:07
    2017/05/25
    20
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirlopez

سلام خوبی
    اول تمام فایل های ضمیمه که این سایت گذاشته رو دانلود کن و بخون تا متوجه نحوه کارکردش بشی _ ساده هست
    فایل آخری همون نرم افزار برای کانفیگ کردن هست به نام DTK ;که باید با اون کانفیگش کنی
    ترتیب پایه های ارتباط سریال رو پیدا کن _ منظورم TXD و RXD هست _ و با یه رابط سریال مثل ماژول PL2303 به سیستم متصل شو تا نرم افزار شناساییش کنه
    توی همین فایل ها که برای دانلود گذاشته باید نحوه اتصال و برقراری و کانفیگ رو دقیق گفته باشه

همه این کارا رو کردم نرم افزارش رو باز کردم نهایت کاری که میتونی بکنی اینه که
    ریتش رو دستکاری کنی که دیفات ۳۴۶۰۰ هست فکر میکنم
    مک ادرس رو ببینی و یکی دو تا کار دیگه
    همین!
    چطوری با هم مچشون کنم اینو پیدا نمیکنم :(
    2016/11/15
    531
    354

همه این کارا رو کردم نرم افزارش رو باز کردم نهایت کاری که میتونی بکنی اینه که
    ریتش رو دستکاری کنی که دیفات ۳۴۶۰۰ هست فکر میکنم
    مک ادرس رو ببینی و یکی دو تا کار دیگه
    همین!
    چطوری با هم مچشون کنم اینو پیدا نمیکنم :(
    اول اینکه یکی در حالت فرستنده و دیگری در حالت گیرنده باید کانفیگ کنی _ یه اصطلاح دقیقی داشتن یادم نیست ...
    دوم اینکه فرکانس رادیویی هردو باید یکسان باشه
    سوم اینکه نرخ بیت ها هم برابر باشه
    چطوری تستش میکنی ؟؟
    2017/05/25
    20
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirlopez

اول اینکه یکی در حالت فرستنده و دیگری در حالت گیرنده باید کانفیگ کنی _ یه اصطلاح دقیقی داشتن یادم نیست ...
    دوم اینکه فرکانس رادیویی هردو باید یکسان باشه
    سوم اینکه نرخ بیت ها هم برابر باشه
    چطوری تستش میکنی ؟؟
    ببین یه نرم افزار هست بازش میکنم اینا رو میده

باند ریت هر دو ۵۷۶۰۰ گذاشتم
    مابقیشم که میبینی جایی برای تایین شناختوندن یا پایپ نیست
    فقط یه چیزی هست نمیدونم چیه دو تا حالت روتر و کوردیناتو
    این نرم افزار توی همون فایل های سایت جهان کیت بود

تست هم هر کدومو به یه اردوینو نانو وصل کردم یه سافت ور سریال ساختم و دیتا رو رایت کردم اونور هم رید کردم ولی ماژول ها هم رو نمیشناسن

خود زیبگ رو هم با یو اس بی به تی تی ال وصل کردم به لپ تاپ و با نرم افزار کانکت شدم بهش
    ویرایش توسط kouroshez : 2017/08/17 در ساعت 17:49
    2017/07/20
    102
    79

PAN ID رو برای هر دو یکی کن.

یکی coordinator باشه، اون یکی router

ببین چی میشه
    2017/05/25
    20
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط dark star

PAN ID رو برای هر دو یکی کن.

یکی coordinator باشه، اون یکی router

ببین چی میشه
    به صورت دیفالت این پن ای دی جفتشون یکی بود وقتی که خریدم
    اون رو هم تست میکنم ببینم چی میشه

کسی نمیشناسین کار کرده باشه ؟ واقعا بد کارم گیره
    2017/05/25
    20
    12

در مورد کوردیناتو و روتر اینو نوشته

Zigbee network node has three network forms: Coordinator, Router, End Device.
    Coordinator: used to create a Zigbee network, when a node joins, the assigned
    address to the child node, Coordinator usually defined as a device does not power down, no low-power state for the module DRF1605, DRF1605H, DRF2617A, DRF2618A, DRF2619A. Each Zigbee network needs and only needs a Coordinator, different networks PAN ID (network ID) should not, if there is room for two in the same Coordinator, PAN ID if they are the same as the original, and the latter on the power of the Coordinator of PAN ID will automatically add one to avoid PAN ID conflict.
    Router: responsible for forwarding data packets to find the most suitable routing path,
    when a node is added, the node can assign an address; Router is usually defined as a power supply device, not a low power state for the module DRF1605, DRF1605H, DRF2617A, DRF2618A, DRF2619A. Each Zigbee network may require more than one Router, Router can each send and receive data can also forward data when a network all by the Coordinator (1 unit) and Router (more) form, this network is the real MESH network (network like network), each node sends all the data is automatically routed to reach the target node.
    2017/07/20
    102
    79

Zigbee network node has three network forms: Coordinator, Router, End Device.
    Coordinator: used to create a Zigbee network, when a node joins, the assigned
    address to the child node, Coordinator usually defined as a device does not power down, no low-power state for the module DRF1605, DRF1605H, DRF2617A, DRF2618A, DRF2619A. Each Zigbee network needs and only needs a Coordinator, different networks PAN ID (network ID) should not, if there is room for two in the same Coordinator, PAN ID if they are the same as the original, and the latter on the power of the Coordinator of PAN ID will automatically add one to avoid PAN ID conflict.
    Router: responsible for forwarding data packets to find the most suitable routing path,
    when a node is added, the node can assign an address; Router is usually defined as a power supply device, not a low power state for the module DRF1605, DRF1605H, DRF2617A, DRF2618A, DRF2619A. Each Zigbee network may require more than one Router, Router can each send and receive data can also forward data when a network all by the Coordinator (1 unit) and Router (more) form, this network is the real MESH network (network like network), each node sends all the data is automatically routed to reach the target node
    پایین ترش هم ترتیب رو نوشته که حتما باید اول Coordinator رو روشن کنید، اینکار هم اتجام میدید؟
    دوما که چطور امتحان می کنید؟ همین Zigbee sensor monitor که توی manual استفاده کرده؟
    2017/05/25
    20
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط dark star

پایین ترش هم ترتیب رو نوشته که حتما باید اول Coordinator رو روشن کنید، اینکار هم اتجام میدید؟
    دوما که چطور امتحان می کنید؟ همین Zigbee sensor monitor که توی manual استفاده کرده؟
    همه کار کردم دیگه مخم قد نمیده ولی همین کوردیناتو رو دست نزدم
    میگی قدم به قدم چیکار کنم ؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19