اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رزوناتور یا کریستال - این نوع رزوناتور تو بازار پیدا میشه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رزوناتور یا کریستال - این نوع رزوناتور تو بازار پیدا میشه ؟

سلام

تو بردهای آردوینو اکثرا از رزوناتور به جای کریستال و خازن استفاده شده ، در حال ساخت مگا 2560 هستم ولی مثل اینکه تو بازار (لااقل تو فروشگاههای آنلاین و علی الخصوص ECA خودمون) قطعه استفاده شده تو برد های آردوینو که شامل رزوناتور و خازن تو یه پکیج هست موجود نیست :

SMD ceramic resonator 16.0MHz | CSTCE16MOV53-R0

اگه محلی برای پیدا کردن این قطعه سراغ دارین لطفا راهنمایی بفرمائید ، در غیر اینصورت میشه از کریستال و دو خازن طبق شماتیک Atmega 2560 استفاده کرد؟ تغییری در عملکرد بوجود نمیاد؟

پاسخ : رزوناتور یا کریستال - این نوع رزوناتور تو بازار پیدا میشه ؟

با سلام
    متاسفانه جایی برای خرید این قطعات شما سراغ ندارم ولی درباره سوالتون:

تغییر در عملکر که بوجود نمیاد و کریستال های بازار خیلی از چیزی که مدل مد نظر شماست دقت بیشتری دارند.
    ولی Fuse Bit های مربوط به این دوتا یکم متفاومته. (تا جایی که اطلاعت دارم برای ATmega16// ATmega32 //ATtiny2313 )

دیدگاه

خیلی ممنون ، یعنی ممکنه بوت لودر آردوینو بعد از استفاده از کریستال و خازن روش جواب نده؟ کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای دارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliMech نمایش پست ها
        خیلی ممنون ، یعنی ممکنه بوت لودر آردوینو بعد از استفاده از کریستال و خازن روش جواب نده؟ کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای دارن؟
        من تجربه ی آردوینو رو ندارم و ممکنه بخوای صبر کنی تا کسی با تجربه آردوینو جواب بده.

ولی در فرم های انگلیسی زبان یه چک کردم، مشکلی نبوده. خیلی ها تصمیم گرفتن با اوسیلاتور داخلیشون آردوینو رو راه بندازن و ظاهرا مشکلی نبوده.

بازم میگم شاید تجربه ی دیگران خلافشو بگه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X