اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل برق خروجی ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل برق خروجی ترانس

سلام عزیزان
    ببخشید من به مشکل عجیب دارم میخواستم راهنماییم کنید
    من تا بحال 3 بار سیستم رایانه خونه رو بطور کامل عوض کردم ولی همیشه یه مشکل ثابت داشتم اونم اینکه توی تمام سیستم ها با ارور Timeout Detection and Recovery

مواجه بودم به طوری که تصویر برای چند ثانیه از کارت گرافیک به مانیتور نمیرسیه و صفحه سیاه میشه و دوباره یا کارت گرافیک ریکاوری میشه و تصویر میاد یا سیستم ریست میشه(با صفحه آبی مرگ)
    خلاصه همچی رو عوض کردم از پاور تا مانیتور و کابل تصویر ... فقط مونده برق خونمون که حس کردم شاید مشکل از اونه و یه مشکلی در برق هست ،ما از ترانس برای تقویت برق استفاده می کنیم فکر کردم شاید اون باعث این مشکل شده چون دیگه قطعه ای نمونده که بخوام تعویضش کنم بر اثر این ارور و ریست ها یه هاردم سوخت میخواستم بپرسم چه عاملی میتونه روی پردازش تصویر( بجز نوسان ولتاژ) تاثیر گذار باشه؟ چون اصلا افت ولتاژ نداریم و بارها ولتاژ پاور و برق خونرو تست کردم،یه مشکل دیگه هم هست اینه که گاهی گیرنده دیجیتال خونه (2 مدل متفاوت تست شده) وقتی روشنه بطور خودکار خاموش میشه و خودش دوباره روشن میشه،برای همه دستگاهها محافظ جدا هم استفاده میکنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : مشکل برق خروجی ترانس

با درود
    مدل ترانسی که برای تثبیت ولتاژ استفاده میکنید چه میباشد ؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دادا ترانس ماها 8kw

دیدگاه

لطفاً مشخصات کامپیوتر خود را بگویید و خصوصاً از چه پاورهایی برای کامپیوترتان استفاده کرده اید؟؟؟
        اگر ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک فاراتل شما سالم باشد احتیاج به محافظ متفرقه برای استفاده وسایلتان نمیباشد....
        ولی احتمال دارد که ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک شما دارای اشکال شده باشدو یک لحظه ولتاژ زیادی تحویل میدهد چون محافظی که به گیرنده دیجیتالتان متصل شده عمل میکند ........
        و بهتر است ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک را اگر گارانتی دارد به گارانتی و یا اگر ندارد به یک تعمیرکار مجرب نشان بدهید تا با اسیلوسکوپ ولتاژ خروجی را چک بکند...

دیدگاه

باشه ممنونم

دیدگاه

توجه: محافظ برق برای دستگاه های الکترونیک و کلا هر دستگاهی که برق را دی سی میکند ضرر دارد . محافظ فقط به درد یخچال میخوره . اگر خواستین با دلیل همینجا نوضیح میدم یا فکر کنم بهتره براش یک مبحث جدا باز کنیم. اگر مبحث باز شد شرکت میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
              توجه: محافظ برق برای دستگاه های الکترونیک و کلا هر دستگاهی که برق را دی سی میکند ضرر دارد . محافظ فقط به درد یخچال میخوره . اگر خواستین با دلیل همینجا نوضیح میدم یا فکر کنم بهتره براش یک مبحث جدا باز کنیم. اگر مبحث باز شد شرکت میکنم
              سلام.
              اگه هنوز به انجمن سر میزنید، لطفا این بحث رو توضیح بدین، ممنون
              توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
              همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
              https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
                سلام.
                اگه هنوز به انجمن سر میزنید، لطفا این بحث رو توضیح بدین، ممنون
                سلام بر شما،
                فکر کنم منظور ایشون بخاطر وجود رله در درون محافظ هست که چون برق رو
                ناگهانی وصل میکنه به خازن آسیب می رسونه.
                برای جلو گیری از این امر دو راه وجود داره یا اینکه با ورودی دستگاه یه مقاومت
                10اهم سری کنیم.
                یا اینکه از ntcدر درون دستگاه استفاده کنیم.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                  سلام بر شما،
                  فکر کنم منظور ایشون بخاطر وجود رله در درون محافظ هست که چون برق رو
                  ناگهانی وصل میکنه به خازن آسیب می رسونه.
                  برای جلو گیری از این امر دو راه وجود داره یا اینکه با ورودی دستگاه یه مقاومت
                  10اهم سری کنیم.
                  یا اینکه از ntcدر درون دستگاه استفاده کنیم.
                  سلام، من موافق نیستم این چیزی که شما میگی به طراحی اون رکتی فایر بستگی داره اما این دوستمون انگار منظورش یه چیز دیگه ایه چون گفته: "
                  محافظ برق برای دستگاه های الکترونیک و کلا هر دستگاهی که برق را دی سی میکند ضرر دارد " پس یعنی یه چیز کلی هست و ربطی به اون inrush current limiter که شما میگی نداره
                  توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
                  همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
                  https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
                    سلام، من موافق نیستم این چیزی که شما میگی به طراحی اون رکتی فایر بستگی داره اما این دوستمون انگار منظورش یه چیز دیگه ایه چون گفته: "
                    محافظ برق برای دستگاه های الکترونیک و کلا هر دستگاهی که برق را دی سی میکند ضرر دارد " پس یعنی یه چیز کلی هست و ربطی به اون inrush current limiter که شما میگی نداره
                    خب اگه منظور ایشون این نبوده پس چیه؟؟؟
                    من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X