اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل شارژر باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل شارژر باتری

سلام , نمیدونم سوالم به این بخش ربط داره یا نه چون تازه عضو انجمن شدم ,
    راستش من ۳ ساله که برای شارژ باتری های لیتیومی ۱۸۶۵۰ از شارژری مشابه به این استفاده میکنم .
    دیروز وقتی باتری شارژشد دیگه از خودم ندیدم باتری رو از شارژر خارج کنم و شارژر را فقط از پریز برق قطع کردم و تا ۵ ساعت باتری داخل شارژر موند , امروز اومدم باتری رو شارژ بزنم به مشکل عجیبی برخوردم , مثل همیشه قبل از شارژ کردن باتری با مولتی متر اومدم ولتاژ خروجی و شدت جریان رو اندازه گیری کردم ,, اما در کمال تعجب دیدم مولتی متر داره عدد منفی نشون میده(معمولا وقتی مثبت رو به قرمز و منفی رو به سیاه وصل کنی مثبت نشون میده ولی اگر بر عکس یعنی قرمز به منفی و سیاه به مثبت وصل کنی منفی نشون میده)
    اول فکر کردم مولتی متر مشکل پیدا کرده اما مولتی متر سالم بود و پارب ها هم درست وصل شده بودن , سریع رفتم ولتاژ یه شارژر دیگه رو که آمپراژش بالاتر بود و برای شارژ باتری های ظرفیت بالاتر استفاده میکردم رو نگاه کردم دیدم مولتی متر مشکل نداره
    بعدش به شارژری که مشکل پیدا کرده پراب های مولتی متر رو برعکس وصل کردم به شارژر یعنی قرمز به منفی و سیاه به مثبت و ولتاژ ۴.۲۵ رو نشون داد , لامپ led هم وصل کردم باید جای مثبت و منفی رو برعکس می زدی به شارژر تا روشن شه
    الان سوالم اینه دقیقا چه بلایی سر شارژر اومده؟
    اگر برای شارژ باتری هم مثل لامپه عمل کنم مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر
لطفا صبر کنید...
X