اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن محل دریافت سیگنال اف ام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن محل دریافت سیگنال اف ام

سلام خدمت اساتید خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید محل ارسال سیگنال اف ام مشخصه و میشه با اندازه گیری توانش رد یابیش کرد ( اگه درست نیست بگین ) ولی آیا میشه محل شخص دریافت کننده رو هم پیدا کرد ؟ مثلا یه سیگنال از یه جا واسه کسی فرستاده میشه محل حدودی دریافت کننده رو میشه پیدا کرد ؟! بسیار ممنون

پاسخ : پیدا کردن محل دریافت سیگنال اف ام

شدنش که میشه
    همونجور که خودتون گفتید، با اندازه گیری شدت سیگنال و زاویه میشه این کار رو انجام داد، یا به اصطلاح RDF
    این لینک می تونه براتون مفید باشه: https://en.wikipedia.org/wiki/Direction_finding

پ.ن: رشته من مخابرات نیست! این مطالب هم خیلی وقت پیش همینجوری مطلب می خوندم دیدم، اگر اشتباه بود مهندسین مخابرات تصحیح کنند

دیدگاه

پاسخ : پیدا کردن محل دریافت سیگنال اف ام

همونجور که خودتون گفتید، با اندازه گیری شدت سیگنال و زاویه میشه این کار رو انجام داد، یا به اصطلاح RDF
      خوب اگه توان سیگنال و زاویهرومحاصبه کنی که میرسی به فرستنده نه ؟!
      ولی فک کنم همون پخش کننده هم سیگنالو دوباره انتشار میده و از توان و جهتی که گفتین میشه بهش رسید از اونجا میگم که یادمه قدیما اینایی که ویدئوشونو وصل میکردن و چیزی میدیدن مثلا همسایشونم اگه گیرنده قوی داشت ویدئوشونو میدید !
      دقیقا یادمه بچه بودم خونه خالم یه کانال از تلوزیونشون هر وقت همسایه بقلی دستگاه ویدئو رو روشن میکرد برای اینا هم نمایش میداد در صورتی که ویدئو ارسال کننده رادیویی نداره ولی تلوزیون چون انتن داشت سیگنالو هم بازپخش میکرد . اگه اینطور باشه سیگنال فرستنده قویتر از گیرندس؟!
      من میخام اون گیرنده سیگنال رو ردیابی کنم ممنون میشم اطلاعات بیشتری بدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X