اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی sim900a و ارتباط با کامپیوتر از طریق سریال به یو اس بی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی sim900a و ارتباط با کامپیوتر از طریق سریال به یو اس بی

سلام .
    من یه ماژول سیم 900a دارم که برای یک بار به ترمینال بسکام ج داد و دستورات رو میگرفت و دیگه نتونستم ارتباط بگیرم. و هر ترمینالی رو باز میکنم، از ترمینال بسکام یا ترمینال ویندوز یا نرم افزار های فارسی شده ارتباط سریال به یو اس بی، تایپ قبول نمیکنه و انگار ترمینال هنگ میکنه...البته تماس به سیم کارت باعث خاموش شدن ال ای دی نزدیک به پایه ri میشه و این صحیح هست ولی در مورد دریافت پیامک و ارسال و کلیت تایپ شدن دستورات در ترمینال،مشکل دارم.
    کسی از دوستان اگر تجربه ای داره در خصوص عدم اتصالش بگه مارو نجات بده...
    مواردی که من دنبالش رفتم و بازم متوجه نشدم چکار کنم شامل اینهاست:
    پر شدن اینباکس پیام های سیم کارت
    ناسازگاری بورد با سیمکارت های جدید
    رجیستر نشدن صحیح یا آپدیت نشدن ماژول
    فرکانس یا بادریت اشتباه در ارتباط

پاسخ : راه اندازی sim900a و ارتباط با کامپیوتر از طریق سریال به یو اس بی

یه نگاه به اینجا بنداز شاید مشکلت حل شد...

دیدگاه

سلام.ممنون از توجه شما.این لینک رو خوندم . منتهی نتیجه ای نداشتم.کابل تبدیل usb به serial ی که دارم رو تست کردم و با اتصال rxوtx اش ،و تایپ در ترمینال بسکام،برگشت دستور هامو دیدم و سالم هست قطعا.
      از طرفی بنده از کابل سریال،سه پین شامل زمین و tx و rx رو به بورد ماژول متصل کردم .ولتاژِی که مدار ماژول رو بهش متصل کردم هم از یک پاور کامپیوتر گرفتم که با یک دیود به 4.5ولت رسونده شده بود .و البته یک خازن 470 میکرو فاراد هم دو سر تغذیه ماژول گذاشته بودم .فرکانس 9600 و درایور ویندوز برای سریال به یو اس بی ،rs232 نصب هست و خطایی در device manager ندارم .
      به نظرتون با این که سیم کارت آنتن دهی میشه و با تماس پایه مخصوصش صفر میشه ، و ال ای دی اون ،موقعیت پایداری رو نشون میده ، ممکنه که ماژول بخشی ازش سوخته باشه ،؟ چون توی انجمن دوستان از تقسیم مقاومتی برای اتصال پین های سریال به پین های ماژول میگفتند!؟؟؟هچنین تغذیه اگر باعث سوختن بشه...
      و البته مشکل من اینه که ترمینال بسکام هیچ چیزی در حین تایپ کامند ها نشون نمیده ...انگار هنگ کرده ماژول...و فقط یک بار، دفعه اول ج داد و توضیحاتی در خصوص آنتن دهیش ، ازش گرفتم و هنگ کرد...

دیدگاه

اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که تغذیه تون خیلی نامناسبه،

می تونید تغذیه رو عوض کنید؟
        مثلا یکی از این ماژول های LM2596 که قیمت حدود 5 تومن دارن رو روی 4 ولت تنظیم کنید. امکانشو دارید؟

من روی یه SIM800C اشتباهات وحشتناکی کردم، ولی بازم سالم مونده. ازطرفی هم ولتاژ تغذیه اش خیلی بد قلق بوده.
        شما هم امیدوار باشید، احتمالا چیزیش نشده

دیدگاه

بله ماژول تغذیه با آی سی lm2596 و همچنین یک ماژول usb به ttl سفارش دادم و منتظرم چک کنم با اون ها.ممنون.خبر درست شدن یا نشدنشو میدم طی سه چهار روز آینده.لینک شما رو بررسی کردم مجدد و با وصل پایه های دو و سه سریال ( همون TX و RX ) به ماژول SIM900A و باز کردن نرم افزار termite-3.3 هر چی دستور میدم عین خودش برمیگرده، انگار TX و RX به هم متصل هستند ، در صورتی که قسمت کابل به تنهایی ایطوری نیست و موقع اتصال به ماژول اینطوری میشه.ولتاژ تغذیه ماژول 4.3 هست .موقعی که کابل رو به یو اس بی سیستم میزنم ، و هنوز به ماژول متصل نکردم ، زمینش 5 ولت داره و تی ایکس و آر ایکس صفر هستند.طبیعیه؟کابل مورد نداره؟اصلا اتصال از سریال به ماژول نیاز به تبدیل سطح ولتاژداره ی مستقیما میشه متصل کرد؟
          جدیدترین ویرایش توسط Mostafa.poorsoltani; ۱۰:۴۲ ۱۳۹۶/۰۶/۰۲.

دیدگاه

سلام.من مشکلم حل شد.تغذیه م. تصحیح کردم با ماژول LM2596 و الان جریان مناسب دارم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X