اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیروگاه خورشیدی در منزل ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیروگاه خورشیدی در منزل ؟

با سلام من میخوام برای خونه 5 کیلوات برق خورشیدی نصب کنم و اون رو به شبکه تزریق کنم یعنی در واقع on grid باشه ، چون خودم میخوام این کار رو انجام بدم اطلاعاتی از از بعد اینورتور و اتصال به تابلو برق و تزریق به شبکه رو ندارم نمیدونم بعد از اینورتور چه تجهیزاتی لازمه که بشه برق رو به شبکه تزریق کرد ممنون اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ..سپاس
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : نیروگاه خورشیدی در منزل ؟

دوس گرامی
    لطفا منظورتا از تزریق در شبکه روشنتر بیان کنید ....
    اگر استفاده در منزل مورد نظر شما باشد ....قاعدتا نیازمند پنل های خورشیدی .... وسایل ذخیره سازی مثل باطری .... و وسایل کنترل دارید ... که البته در مقایسه با برق شهری بسیار پرهزینه میباشند
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

خیر ، احداث نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام منزل و تزریق به شبکه برق
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

دوست عزیز اگر منظور شما تزریق به شبکه برق سراسری باشد .... این کار را فقط وزارت نیرو میتواند انجام دهد و قبل از آن نیز باید با شبکه سنکرون گردد که برای 6 کیلووات مطلقا مقرون به صرفه نمیباشد .... ظاهرا حداقل تولید نیروگاهها جهت اتصال به شبکه در کشور ما 100 مگاوات میباشد و تنها نیروگاه بخش خوصوصی نیز 1000 مگاوات تولید میکند
        اگر منظور شما استفاده خانگی باشد بهتر است اول ارزیابی از قیمت باطری و مبدل آن به 220 ولت را برای توان 6 کیلووات مورد توجه قرار دهید و در نهایت برای شارژ باطری میتوان از پنل های خورشیدی استفاده نمود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
          دوست عزیز اگر منظور شما تزریق به شبکه برق سراسری باشد .... این کار را فقط وزارت نیرو میتواند انجام دهد و قبل از آن نیز باید با شبکه سنکرون گردد که برای 6 کیلووات مطلقا مقرون به صرفه نمیباشد .... ظاهرا حداقل تولید نیروگاهها جهت اتصال به شبکه در کشور ما 100 مگاوات میباشد و تنها نیروگاه بخش خوصوصی نیز 1000 مگاوات تولید میکند
          اگر منظور شما استفاده خانگی باشد بهتر است اول ارزیابی از قیمت باطری و مبدل آن به 220 ولت را برای توان 6 کیلووات مورد توجه قرار دهید و در نهایت برای شارژ باطری میتوان از پنل های خورشیدی استفاده نمود
          متاسفانه این حرف ها صحیح نیست.
          این جدول قیمتیه که وزارت نیرو میخره: http://www.satba.gov.ir/fa/purchase/...A8%D8%B1%D9%82

ظاهرا در سال 95 قیمتا رو پایین آوردن شد این و الان کیلووات_ساعتی 800 تومن تضمینی باید بخرن:

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
          خیر ، احداث نیروگاه خورشیدی بر روی پشت بام منزل و تزریق به شبکه برق
          شما باید با شرکت توزیع منطقه خودتون هماهنگ کنید و از اونا لیست پیمانکار های مجاز رو بگیرید . فکر کنم تسهیلات 50% بلاعوض رو فقط وقتی از پیمانکار های خودشون استفاده میکردید می گرفتید ، حالا فروش برق رو مطمئن نیستم (چون باید کنتورتون رو هم عوض کنن، از ابتدای کار با نظر خودشون جلو برید که در جایی به مشکل بر نخورید. )

دو تا نکته هست:
          1_ شما اگر بخواهید برق خودتون رو به شرکت توزیع بفروشید، مشمول اون 50% کمک مالی در تهیه وسائل اولیه ( سلول و اینورتر) نمیشید
          2_ وزارت نیرو حجم عظیمی بدهی و مشکل مالی داره ( همیشه داشته، مثلا شما نگاه کن برق رو به شما میده کیلووات ساعتی 100 تومن، از شما میخواد بخره 800 تومن. هزار جای دیگه هم اینطوری عمل کرده و کلی بدهی بالا آورده) پس احتمال اینکه خیلی خوش حساب نباشه زیاده، من کسی رو نمیشناسم که برق خانگی شو به این صورت فروخته باشه، که بپرسم دریافتی هم داشته یا نه. حتما تحقیق کنید.

یک نکته ی سوم هم اضافه کنم، که سلول خورشیدی خیلی بازی داره ها، اینطور نیست که اگر ظرفیت نامی سلول 200 واته، روزی 12 ساعت مدام 200 وات بگیرید ( زاویه خورشید که هی عوض میشه، روی سلول خاک میگیره، هوا ابر میشه، تازه اون 200 وات نامی (برای سلول فرضی ای که داریم بحث میکنیم) برای یه نور خاص و استاندارده که معلوم نیست شما توی منطقه تون اصلا به اون سطح برسید (A.M 1.5 ) (البته در اکثر نواحی ایران شدت تابش راحت به این مقدار میرسه ))

دیدگاه

دوست عزیز شما خودت تا حالا در جریان این خریدها بودید ؟ یعنی شاهد بودید کسی زیر 50 مگاوات فروخته باشه ؟

دیدگاه

دوست عزیز شما خودت تا حالا در جریان این خریدها بودید ؟ یعنی شاهد بودید کسی زیر 50 مگاوات فروخته باشه ؟
              نه متاسفانه.

دیدگاه

دوستان من دررابطه با زیر 20 کیلو به اداره برق و به ساتبا زنگ زدم گفتم خریداری می کنیم،حتی حضوربه اداره برق رفتم و گفتم بله خریدار هستن.

دیدگاه

بله
                  این چیزیه که سال هاست داره در استان های گرمسیر کشور انجام میشه
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X