اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سرعت موتور های براشلس ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سرعت موتور های براشلس ؟

سلام،

نحوه ایجاد فاز برای راه اندازی موتور های براشلس رو بلدم فقط نمیدونم چطوری دورشو کنترول می کنن. لطفا دوستان راهنمایی بفرمایید.

پاسخ : کنترل سرعت موتور های براشلس ؟

کسی بلد نیست؟

دیدگاه

اگر موتور براشلس هست با کم و زیاد کردن پهنای پالس pwm مثل موتور dc میتونید کنترل سرعت رو براش انجام بدید

دیدگاه

اما طبق ساختارشون فکر نمی کنم با کنترل ولتاژ سیم پیچشون بشه سرعت رو کم کرد. البته من زیاد اطلاعات ندارم و مشتاق یادگیری هستم اما فکر کنم سرعتش برمی گرده به لحظات گذر از صفر و تشخیص اون.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

مهندس گذر از صفر که شما میفرمایید مربوط به بحث موتورهای بدون سنسور هست. ولتاژ back emf اندازه گیری میشه و زمانی که این ولتاژ صفر شد به اندازه 30 درجه جلوتر، فاز مربوطه سوئیچ میشه. البته در مبحث بدون سنسور این یکی از روش های پیشنهادی هست. ولی در حالت کلی این موتورها هم با تغییر ولتاژ لینک dc و هم با تغییر فرکانس در هر دو حالت sensor base و یا sensorless میشه کنترل سرعت کرد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در مورد کنترل سرعت با تغییر فرکانس بیشتر در حالت های DTC و FOC استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed hj نمایش پست ها
            مهندس گذر از صفر که شما میفرمایید مربوط به بحث موتورهای بدون سنسور هست. ولتاژ back emf اندازه گیری میشه و زمانی که این ولتاژ صفر شد به اندازه 30 درجه جلوتر، فاز مربوطه سوئیچ میشه. البته در مبحث بدون سنسور این یکی از روش های پیشنهادی هست. ولی در حالت کلی این موتورها هم با تغییر ولتاژ لینک dc و هم با تغییر فرکانس در هر دو حالت sensor base و یا sensorless میشه کنترل سرعت کرد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در مورد کنترل سرعت با تغییر فرکانس بیشتر در حالت های DTC و FOC استفاده میشه
            مهندس ممنونم بابت مطالبتون. من در مورد این موتورها(منظور بدون سنسور هست) مطالب زیادی رو خوندن اما واقعا درک صحیحی هنوز ازش ندارم تا براساس اون بیام کدنویسیش کنم. می تونید در مورد همین bemf بیشتر توضیح بدین؟
            چرا ناراحتی پاتریک!
            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
            محصولات

دیدگاه

سلام ببخشید منم یک موتور براشلس از نوع کمپرسور یخچال دارم 24 ولته دارم براش درایور درست میکنم با avr الان تا جایی پیش رفته که موتور با دور کم به صورت کوبش دار روشن میشه واضحه پالس ها سر زاویه مناسب نمیخوره اما موتور دور داره میشه به زبان ساده برای منم بگین چجوری با adc برای اون شش مرحله تغییر فاز برنامه تعیین کنم؟ سیمپیچ از نوع ستاره و بدون سنسوره
              جدیدترین ویرایش توسط ezraeell; ۰۰:۵۰ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹.

دیدگاه

سلام ما یه داکت فن ۸۰ میلی متر fms با موتور predator 3720 داریم
                میخواستیم این موتور رو تو اب بزاریم با پروانه 3blade 55mm
                اسپید کنترلمون هم emax hv 100A هست
                حالا میخواستم بدونم که با این کار به موتور و اسپید آسیب میرسه یا نه

دیدگاه

سلام دوست عزیز .. داخل آب خب معلومه دیگه اسپید کنترلر خیس میشه و به مدارش آسیب میرسه ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
                    سلام دوست عزیز .. داخل آب خب معلومه دیگه اسپید کنترلر خیس میشه و به مدارش آسیب میرسه ..
                    منظورم این نبود. ایپید کنترل و موتور با اب تماس ندارن. منظورم از نظر فشار موتور و تمپری که از اسپید میگذره هست

دیدگاه

فکر نکنم مشکلی داشته باشه ..

دیدگاه

دوستان یه سوالی داشتم.ایا میشه با اردینو سرعت براشلس رو کنترل کرد؟اگه میشه چرا از اسپید کنترل استفاده میکنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matrix_turbo نمایش پست ها
                          دوستان یه سوالی داشتم.ایا میشه با اردینو سرعت براشلس رو کنترل کرد؟اگه میشه چرا از اسپید کنترل استفاده میکنن؟
                          درود دوست عزیز
                          موتور براشلس رو به تنهایی نمیشه با میکرو یا اردینو و... کنترل کرد در واقع اسپید کنترلر یه درایور هست
                          که علاوه بر تقویت جریان (موتور های براشلش مصرف جریان بالایی دارن که میکرئو به تنهایی قادر به ارایه این جریان نیست و باید از یه مدار بافر استفاده بشه) و کنترل سرعت حتما باید از اسپید کنترلر استفاده بشه
                          برای تغییر جهت چرخش هم که همونطور که میدونید باید به صورت دستی جای دو فاز موتور رو تغییر داد
                          موفق و پایدار باشید
                          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                          امروز رو کامل زندگی کن...
                          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X