اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه

با سلام خدمت دوستان و اساتید . من یک شارژ کن چراغ دستی قدیمی دارم که مدار داخلی این چراغ از یک خازن پلی استر هست که ظرفیت ان 1میکروفاراد(105j)و250ولت هستش. اولا میخواستم بپرسم که آمپر خروجی این مدار چقدر هستش وآیا میشه از این مدار 5ولت 2آمپر به دست آورد یا نه .لطفا راهنمای کنید اینم تصاویر مداریشhttp://s8.picofile.com/file/83044692...DB%B2.zip.html
    جدیدترین ویرایش توسط بهمن غلامی; ۱۴:۰۷ ۱۳۹۶/۰۶/۰۲.

پاسخ : منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط بهمن غلامی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید . من یک شارژ کن چراغ دستی قدیمی دارم که مدار داخلی این چراغ از یک خازن پلی استر هست که ظرفیت ان 1میکروفاراد(105j)و250ولت هستش. اولا میخواستم بپرسم که آمپر خروجی این مدار چقدر هستش وآیا میشه از این مدار 5ولت 2آمپر به دست آورد یا نه .لطفا راهنمای کنید اینم تصاویر مداریشhttp://s8.picofile.com/file/83044692...DB%B2.zip.html
    سلام
    مدارات داخل چراغ قوه ها تغذیه خازنی هستن جریانش حدودای 100 میلی باید باشه (حالا یکم اینو و اون ور)
    تغذیه های خازنی واسه جریان پایین ساخته شده و به درد جریان بالا نمیخوره 2 امپر اصلا نمیشه ازش گرفت زور بزنه 100 میلی میده
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      مدارات داخل چراغ قوه ها تغذیه خازنی هستن جریانش حدودای 100 میلی باید باشه (حالا یکم اینو و اون ور)
      تغذیه های خازنی واسه جریان پایین ساخته شده و به درد جریان بالا نمیخوره 2 امپر اصلا نمیشه ازش گرفت زور بزنه 100 میلی میده
      موفق باشید
      خوب به نظرتون از چه مداری استفاده کنم که 2آمپر بگیرم

دیدگاه

با سلام:طبق فرمول حد اکثر جریان خروجی این مدار حدود 69 میلی آمپر است. و برای مدار 5 ولت 2 آمپر مناسب نمی باشد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

تغذیه سوییچینگ
          *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
            تغذیه سوییچینگ
            با سلام .اگه مدار اش رو دارید بزارید.

دیدگاه

چیزی نیست که شما بدون تجربه بتونید بسازید. منم مدار آماده ای ندارم. بهتره از بازار تهیه کنید.
              *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

منابع تغذیه خازنی جوابگوی درخواست شما نیست
                همونطور که دوستمون گفتن منابع سوییچینگ بهترین انتخاب هستن
                ساختش هم مطمئن باش مقرون به صرفه نیست !!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                  با سلام:طبق فرمول حد اکثر جریان خروجی این مدار حدود 69 میلی آمپر است. و برای مدار 5 ولت 2 آمپر مناسب نمی باشد.
                  با سلام .خدمت آقای تحیری
                  پس اگر اینطوری نمیشه جواب گرفت برم سراغ همان ترانس .من یک ترانس 9ولت 2آمپر دارم .البته روش این جوری نوشته .من چطوری این رو به 3ولت تبدیل کنم که اون 2آمپر کاهش پیدا نکنه .لطفا راهنمای کنید ویا در این مورد مداری دارید .بزارید

دیدگاه

با سلام .خدمت آقای تحیری
                    پس اگر اینطوری نمیشه جواب گرفت برم سراغ همان ترانس .من یک ترانس 9ولت 2آمپر دارم .البته روش این جوری نوشته .من چطوری این رو به 3ولت تبدیل کنم که اون 2آمپر کاهش پیدا نکنه .لطفا راهنمای کنید ویا در این مورد مداری دارید .بزارید
                    سلام با استفاده از رگولاتور سوئیچینگ 2576 ولتاژ رو روی 3 ولت تنظیم کنید و جریان خروجی خود رگولاتور 3 امپره که شما 2 امپر نیاز داری راحت میده 2 امپر رو البته اگر این جریان تغذیتون واقعی باشه
                    موفق باشید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                      سلام با استفاده از رگولاتور سوئیچینگ 2576 ولتاژ رو روی 3 ولت تنظیم کنید و جریان خروجی خود رگولاتور 3 امپره که شما 2 امپر نیاز داری راحت میده 2 امپر رو البته اگر این جریان تغذیتون واقعی باشه
                      موفق باشید
                      علیک....دوست عزیز من یکم مبتدی هستم تو اینکار .میخواستم بپرسم که از کجا باید آمپر دقیق این ترانس رو بدونم.البته من یک ملتی متر به یک مصرف کننده سری میبندم و از این طریق امپر میکشه. میگم ایا کار من درسته یا نه
                      جدیدترین ویرایش توسط بهمن غلامی; ۲۱:۱۱ ۱۳۹۶/۰۶/۰۴.

دیدگاه

علیک....دوست عزیز من یکم مبتدی هستم تو اینکار .میخواستم بپرسم که از کجا باید آمپر دقیق این ترانس رو بدونم.البته من یک ملتی متر به یک مصرف کننده سری میبندم و از این طریق امپر میکشه. میگم ایا کار من درسته یا نه
                        گفتین که تغذیتون 9 ولت 2 امپره
                        شما مولتی متر رو سری کن با یه مصرف کننده تعداد کصرف کننده هار. بیشتر کن (مصرف کننده هارو موازی ببند) تا جایی که ولتاژ بیاد روی 9 ولت حالا 9.2 یا 8.8 ولت هم باشه مشکلی نداره توی این ولتاژ ببین جریان که داره کشیده میشه چقدره هر چقدر بود میشه جریان واقعی تغذیه شما
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام .
                          میشه با استفاده از ایسی lm317ولتاژ رو کم کرد .وآمپر تغیر ی نیابد .

دیدگاه

با سلام .
                            میشه با استفاده از ایسی lm317ولتاژ رو کم کرد .وآمپر تغیر ی نیابد .
                            این رگولاتور خطیه هم تلفات دارهه م جریان خروجیش 1.5 امپره با شرایط شما اگر جریان بیشتر از 1.5 نباشه (که فک نمی کنم بیش باشه جریان تغذیه) به کارتون میاد حالا شاید نشه بیشتر از 1 امپر ازش کشید مگر این که قابلمه ایشو بزاری اون 3 امپر میده ولی در کل جریان تغذیتون رو باید ببینید چنده
                            موفق باشید
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام .خدمت آقای تحیریپس اگر اینطوری نمیشه جواب گرفت برم سراغ همان ترانس .من یک ترانس 9ولت 2آمپر دارم .البته روش این جوری نوشته .من چطوری این رو به 3ولت تبدیل کنم که اون 2آمپر کاهش پیدا نکنه .لطفا راهنمای کنید ویا در این مورد مداری دارید .بزارید
                              با سلام:با توجه به این که سیم پیچ ثانویه ( سیم ضخیم) روی سیم پیچ اولیه ( سیم نازک) ترانس ها پیچیده می شود, شما باید 2/3 از تعداد دورسیم پیچ ثانویه را باز کنید ( 6 ولت کم می شود) آن وقت آن سیم پیچ باقی مانده ولتاژ شما می شود 3 ولت 2 آمپر. یعنی با کم شدن ولتاژ, آمپر خروجی تغییری نمی کند
                              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X