اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای کنترل 6 فن 3 اسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای کنترل 6 فن 3 اسب

سلام

دوستان 6 تا موتور 3 اسب دارم اینارو باید کنترل کنم واسه تهویه که خنک سازی میکنه
    3 تا هم سنسور sht دارم یه سالن بزرگه
    نمیتونم از اینورتر استفاده کنم به خاطر قیمت که میشه یه 15 کیلو وات
    3 تا راه دارم اما مطمئن نیست کدوم جواب میده
    1- بیام با PID و SSR سیستم رو روشن خاموش کنم . هر سایکل 30 دقیقه طول میکشه و 256 قسمت میگیرم و این کار راحته
    یعنی عملا pwm بهش میدم که هر سیکلش 30 دقیقه هست.
    اما یکی از دوستان گفته که خاموش روشن شدن 6 تا موتور 3 اسب تو هر نیم ساعت چون جریان استارت بالایی داره ممکنه پول برق رو زیاد کنه . ایا این موضوع درسته ؟من خودم فکر میکنم زیاد تاثییری نداره چون تایم خاموشی داره اگه تایم خاموشی بالای 5 دقیقه باشه به راحتی چند برابر استارت رو پوشش میده . درسته که جریان میکشه اما فقط برای چند لحظه هستش
    این خروجیش pwm هست اما چون فرکانس بالا ssr نمیکشه منم نمیخوام به موتور فشار بیاد و اینورتر هم ندارم واسه همین فرکانس pwm رو جوری گذاشتم که هر 30 دقیقه یه یه سیکل تولید میکنه
    اما خود عرض پالس رو به 256 قسمت تقسم کردم مثلا :
    0=کاملاخاموش
    63=7 دقیقه روشن و 23 دقیقه خاموش
    128= 15 دقیقه روشن 15 دقیقه خاموش
    192=23 دقیقه روشن 7 دقیقه خاموش
    255=کاملا روشن

2- این که بیام هر موتور رو به یه ssr بدم و این جوری کل سیستم سرمایش رو 6 بخش کنم
    که به میزان گرما تعداد موتورهای که روشن میشن رو اوکی میکنه
    اینجوری 1 دونه موتور روشن خاموش میشه و زیاد جریان کشی نداره اما میزان دما همیشه یکم با میزان ست پوینت تفاوت داره
    3- اینکه از مخلوط اینا استفاده کنم
    اول بیام و بین 6 تا موتور اینقدر سوییچ کنم تا دما دور یه دمای مناسب شروع به بالا پایین رفتن کنه بعد برای تثبیتش بیام و همون اخرین موتور رو که روشن شده روش pid اجرا کنم . مثلا : 3تا موتور روشن همیشه. 2 تا موتور خاموش . یه موتورم از 0 تا 255 با pid تو بازه 30 دقیقه بالا پایین میره .

میخوام بدونم نطر شما چیه ؟ مشکلای اصلی که دارم اینکه
    یک- عمر موتورا کم نشه .
    دو- دما کمترین میزان تغییر و بالاترین میزان ثبات رو داشته باشه
    سه- مصرف برق اگه پایین نیاد حداقل بالا نره

موتورا کنار هم هستن
    چه پیشنهاداتی دارین دوستان ؟ از PLC استفاده نمیکنم !
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : درخواست راهنمایی برای کنترل 6 فن 3 اسب

سلام
    1 هیچ تا حالا فکر کردی که هم خرما رو می خوای و هم خدارو ؟؟؟؟؟!!!!!
    2 خارجی ها قبل ما فکر همین چیز ها رو کردن و اومدن موتور درایور رو برای همین مواقع ساختن (حتی اگه قیمت زیاد بشه )
    3 نمیتونی از یه موتور درایور به صورت مشترک برای چند موتور استفاده کنی و باید در صورتی که بخوای از موتور درایور استفاده کنی .برای هر موتور یک درایور بزاری
    4 اون سیستم زمانبدی که اون بالا هم اسمش رو گذاشتی pwm اولا هزینش برقش طی یک سال از موتور درایور هم بیشتر میشه .دوما درست جواب نمیده .سوما ماهی یک بار موتور عوض میکنی
    5 حالا چرا ssr
    6 در مورد فضایی که این موتور ها در اون کار میکنن چیزی نگفتی .مثلا اگه همه این موتور ها در داخل یک فضای مشترک هستن فکر میکنم بشه با روشن و خاموش شدن ترتیبی موتور ها تا حدی به چیزی که میخای برسی
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X