ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2013/07/10
    2,098
    77

Question اصطلاح زمین گرم و سرد چیست؟

با سلام
    میخواستم بدونم اصطلاح زمین گرم یا سرد توی تعمیرات و هنگام ولتاژ گیری چیست؟به کدام قسمت هایی برد گفته می شود؟
    سپاس
    2016/11/15
    535
    365

پاسخ : اصطلاح زمین گرم و سرد چیست؟

یه اصطلاح باحال دیگه به دایره اصطلاحاتمون اضاف شد !! این بازاری ها و تعمیراتی ها چه چقدر خوبن !!!
    مثلا موبایلی ها به خازن میگن کپسول !!
    2013/07/10
    2,098
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirlopez

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

یه اصطلاح باحال دیگه به دایره اصطلاحاتمون اضاف شد !! این بازاری ها و تعمیراتی ها چه چقدر خوبن !!!
    دوست عزیز: من این اصطلاح را توی یک کتاب اموزش تعمیرات که نویسنده اش ژستین یانگ هست دیدم ربطی به تعمیر کار ها و بازاری ها نداره !! شاید یک اصطلاح خاص برای آنور آب باشه که فعلا اینور نیامده
    2013/04/24
    2,715
    2,661

نقل قول نوشته اصلی توسط ircaspianhero

با سلام
    میخواستم بدونم اصطلاح زمین گرم یا سرد توی تعمیرات و هنگام ولتاژ گیری چیست؟به کدام قسمت هایی برد گفته می شود؟
    سپاس
    به ولتاژ های بالای 60ولت در مدار های الکترونیکی hot گفته میشه . معمولا هم قسمت hot و cold از هم ایزوله هستن.
    بیشتر در لوازم صوتی و تصویری و مدار های سوئیچینگ کاربرد داره و جزو استاندارد های رسم pcb هست که باید روی برد نوشته بشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirlopez

امیر جان این جزو استاندار ها هست!!! راستی اعزام نشدی؟

2017/07/20
    102
    82

من اول که صحبت از تعمیرکاران و ... بود علاقه ای به بحث نداشتم ، تا اینکه گفتن :

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده

به ولتاژ های بالای 60ولت در مدار های الکترونیکی hot گفته میشه . معمولا هم قسمت hot و cold از هم ایزوله هستن.
    بیشتر در لوازم صوتی و تصویری و مدار های سوئیچینگ کاربرد داره و جزو استاندارد های رسم pcb هست که باید روی برد نوشته بشه
    سرچی زدم و دیدم این عبارت به هیچ وجه استاندارد و چیز خاصی نیست. هر چیزی رو که نمیگن استاندارد آخه، استاندارد رو IPC و جاهای معتبر تدوین میکنن نه این بابا.

این اصطلاح هم از اختراعات همین نویسنده:

نقل قول نوشته اصلی توسط ircaspianhero

کتاب اموزش تعمیرات که نویسنده اش ژستین یانگ
    هست که ظاهرا توی سایت خود نویسنده هم توضیح مسخره ای داره، و خیلی جاها دارن درباره اینکه چی میخواسته بگه بحث میکنن.
    با معنی ترین چیزی که من فهمیدم اینه که ظاهرا به زمین های ایزوله شده از هم در اولیه و ثانویه ی ترانسفورماتور اشاره می کنه.
    توضیح خود نویسنده:

بحث های مردم:

....

چیز مهمی نبود خلاصه.
    2013/04/24
    2,715
    2,661

نقل قول نوشته اصلی توسط dark star

من اول که صحبت از تعمیرکاران و ... بود علاقه ای به بحث نداشتم ، تا اینکه گفتن :

سرچی زدم و دیدم این عبارت به هیچ وجه استاندارد و چیز خاصی نیست. هر چیزی رو که نمیگن استاندارد آخه، استاندارد رو IPC و جاهای معتبر تدوین میکنن نه این بابا.

این اصطلاح هم از اختراعات همین نویسنده:

هست که ظاهرا توی سایت خود نویسنده هم توضیح مسخره ای داره، و خیلی جاها دارن درباره اینکه چی میخواسته بگه بحث میکنن.
    با معنی ترین چیزی که من فهمیدم اینه که ظاهرا به زمین های ایزوله شده از هم در اولیه و ثانویه ی ترانسفورماتور اشاره می کنه.
    توضیح خود نویسنده:

بحث های مردم:

....

چیز مهمی نبود خلاصه.
    اول از همه در مورد نحوه صحبتتون تجدید نظر کنید !

اگر دسترسی دارید رفرنس های کارخونه گروندیگ مطالعه کنید!!!
    الان مسافرتم برگشتم شیراز اسکن میکنم براتون میذارم.

2017/07/20
    102
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده

اگر شما متوجه باشید این جمله تون چه باری از نظر هزینه و زمان به یک طراح تحمیل میکنه، دلیل نیمچه عصبانیت منو می فهمید.

من الان PCB ام رو طراحی کردم، دادم شرکت X ، منتظرم تا دوشنبه که از چین قیمت بگیرن به من اعلام کنن، قبول دارم پروتوتایپ اول من همه ی تست های IPC رو شاید رد نکنه و کار به اصلاح دوم و سوم بکشه، اما با خودم میگم به خاطر نوشته نشدن HOT روی چند تا سیگنال رد شدن یه برد و اصلاح خوردن خیلی مسخره است. حالا میرم شروع میکنم تا روی برد شلوغم جای HOT ground , Cold ground رو باز کنم ، اصلا اینا رو باید کجا بزنم؟ چرا هیچکی قبلا چیزی نگفته بود؟ اینا چیزایی اند که وقتی درباره اش سرچ میکنم میفهمم اصلا چنین چیزی نیست و نداریم. میرسم به انجمن All about circuit که همه دارن میگن این مفهومش مشکل داره و چنین چیزی نیست.

حالا شاید من پیدا نکردم یا درست متوجه نشدم. ، بزار برم یه برد خراب پاور کامپیوتر و یه برد تغذیه که مال DVD Player قدیمی هست رو نگاه کنم ( این خرت و پرتایی که توی کشو داشتم) ....ده دقیقه بعد میبینم روی اینا هم از Hot و cold خبری نیست.

میام اینجا میگم چنین چیزی نیست. یکم هم ناراحت ام ،

در جواب شما طلب کار میشی و به یه کارخونه که ظاهرا هفت هشت سال پیش کاملا منحل شده و رفرنس های اون اشاره میکنید.
    من اصلا با این کارخونه آشنایی ندارم ولی موندم مگر ایشون مرجع استاندارد بوده؟

من بحثی ندارم شما بیا به سیگنال های بالای 60 بگو Hot و توصیه کن که ایزوله شون کنیم. خیلی هم توصیه خوب و به جایی هست.
    ولی اینکه می فرمایید :" جزو استاندارد های رسم pcb هست که باید روی برد نوشته بشه "، به هیچ وجه صحت نداره و اینطور نیست. و کسانی رو به مشکل جدی می اندازه.

بازم میگم، این قضیه بد زمانی به تور من خورد. باید ببخشید اگه تند شدم.
    2013/04/24
    2,715
    2,661

اگر شما متوجه باشید این جمله تون چه باری از نظر هزینه و زمان به یک طراح تحمیل میکنه، دلیل نیمچه عصبانیت منو می فهمید. من الان PCB ام رو طراحی کردم، دادم شرکت X ، منتظرم تا دوشنبه که از چین قیمت بگیرن به من اعلام کنن، قبول دارم پروتوتایپ اول من همه ی تست های IPC رو شاید رد نکنه و کار به اصلاح دوم و سوم بکشه، اما با خودم میگم به خاطر نوشته نشدن HOT روی چند تا سیگنال رد شدن یه برد و اصلاح خوردن خیلی مسخره است. حالا میرم شروع میکنم تا روی برد شلوغم جای HOT ground , Cold ground رو باز کنم ، اصلا اینا رو باید کجا بزنم؟ چرا هیچکی قبلا چیزی نگفته بود؟ اینا چیزایی اند که وقتی درباره اش سرچ میکنم میفهمم اصلا چنین چیزی نیست و نداریم. میرسم به انجمن All about circuit که همه دارن میگن این مفهومش مشکل داره و چنین چیزی نیست. حالا شاید من پیدا نکردم یا درست متوجه نشدم. ، بزار برم یه برد خراب پاور کامپیوتر و یه برد تغذیه که مال DVD Player قدیمی هست رو نگاه کنم ( این خرت و پرتایی که توی کشو داشتم) ....ده دقیقه بعد میبینم روی اینا هم از Hot و cold خبری نیست. میام اینجا میگم چنین چیزی نیست. یکم هم ناراحت ام ، در جواب شما طلب کار میشی و به یه کارخونه که ظاهرا هفت هشت سال پیش کاملا منحل شده و رفرنس های اون اشاره میکنید. من اصلا با این کارخونه آشنایی ندارم ولی موندم مگر ایشون مرجع استاندارد بوده؟ من بحثی ندارم شما بیا به سیگنال های بالای 60 بگو Hot و توصیه کن که ایزوله شون کنیم. خیلی هم توصیه خوب و به جایی هست. ولی اینکه می فرمایید :" جزو استاندارد های رسم pcb هست که باید روی برد نوشته بشه "، به هیچ وجه صحت نداره و اینطور نیست. و کسانی رو به مشکل جدی می اندازه. بازم میگم، این قضیه بد زمانی به تور من خورد. باید ببخشید اگه تند شدم.
    حرف شما قبول.... یه نکته ای که باید به اون توجه کنید الان تور هر کشوری و توی هر خونه ای یه وسیله صوتی و تصویری هست. موقعی این وسبله میره زیر دست تعمیرکار اگر تعمیرکار کمی بی تجربه باشه صرفا با خوندم عبارت های هات و کولد متوجه ماجرا میشه و جونش به خطر نمیوفته. من فقط مطالب گروندیگ رو بصورت مکتوب از دوره تعمیراتی که قبلا گذروندم داشتم که وگرنه الان شما به برد تلوزیون های قدیمی و برد های پاور تلویزیون های جدید نگاهی بندازی روی همشون قسمت های گرم و سرد مشخص شدن این یک نمونه برد پاور پاناسونیک هست که قسمت های hot, cold و live circuit وجود دارد

در مورد عبارت "ایزوله" شاید من کلمه رو اشتباه به کار برده باشم. منظور مشخص بدون قسمت ها از هم بوده در برد های نیاز به سرویس دارند رعایت این نکات حیاتی هست! من ادعایی در طراحی pcb ندارم ولی رعایت نکته هایی اینچنین با این که در نگاه اول بی اهمیت است ولی جان یک انسان با رعایت همین موارد حفظ میشود

2015/11/26
    438
    681

من اول که صحبت از تعمیرکاران و ... بود علاقه ای به بحث نداشتم ، تا اینکه گفتن :سرچی زدم و دیدم این عبارت به هیچ وجه استاندارد و چیز خاصی نیست. هر چیزی رو که نمیگن استاندارد آخه، استاندارد رو IPC و جاهای معتبر تدوین میکنن نه این بابا.این اصطلاح هم از اختراعات همین نویسنده:هست که ظاهرا توی سایت خود نویسنده هم توضیح مسخره ای داره، و خیلی جاها دارن درباره اینکه چی میخواسته بگه بحث میکنن. با معنی ترین چیزی که من فهمیدم اینه که ظاهرا به زمین های ایزوله شده از هم در اولیه و ثانویه ی ترانسفورماتور اشاره می کنه.توضیح خود نویسنده:

بحث های مردم:

....چیز مهمی نبود خلاصه.
    احسنت به آقای dark star .
    امثال شما که با این دقت مو را از ماست بکشند اگر در این فروم بیشتر بود اینجا گلستان می شد .
    امیدوارم بیشتر شاهد فعالیت شما در این فروم باشیم.
    با سپاس
    ویرایش توسط Skylake : 2017/08/27 در ساعت 08:09
    2013/07/10
    2,098
    77

دوستان و اساتید: 2 تا عکس از ان 2 صفحه کتاب میزارم !! چند قسمت اش گنگ بود !! لطفا راهنمایی کنید!! مثلا قسمت ثانویه و اولیه مدار دقیقا به کجا گفته می شوند!! با خط قرمز مشخص کردم بعضی از جاها را نسبتا گنگ بود! سپاس
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10