اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای مهارت پیدا کردن در الکترونیک و ورود به بازار کار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای مهارت پیدا کردن در الکترونیک و ورود به بازار کار

سلام من لیسانس الکترونیک و ارشد مخابرات دارم و چند ماه دیگه فارغ التحصیل میشممیخوام تو زمینه الکترونیک کار پیدا کنم مشکلم اینه که هیچ چیز عملی بلد نیستم که به درد کار بخوره و میخوام توی یه قسمتی از الکترونیک وارد بشم طوری که بتونم وارد بازار کار بشم.حالا نمیدونم چطور میشه این مهارتها رو یاد گرفت : با خوندن کتاب، شرکت تو دوره هایی که برگزار میشن مثل مجتمع فنی یا دوره هایی که بعضی شرکتها برگزار میکنن و.....ممنون میشم راهنمایی کنید که اولا چه مهارتی الان خیلی کاربرد داره مثلا fpga یا arm یا dsp یا..... دوما اینکه چطوری میشه این مهارتها را یاد گرفت به طوریکه بعدش بتونم وارد بازار کار بشم.اگر کسی تجربه ای تو این زمینه داره مثلا با خوندن کتاب یا چیزای دیگه مهارتی پیدا کرده و تونسته وارد بازار کار بشه ممنون میشم اینجا راهنمایی کنه و از تجربش بگه .

پاسخ : راهنمایی برای مهارت پیدا کردن در الکترونیک و ورود به بازار کار

کار خاصی نیست که انجام بدید
    اول از همه باید برنامه نویسی یاد بگیرید
    زبان c++ بهترین گزینه هستش
    بعد یک برد آموزشی بگیرید و با اون کار کنید
    اگر می خواید وارد بازار کار بشید، فقط باید تجربه کسب کنید!
    که اونم با کار و وقت گزاشتن و .... میشه بهش رسید
    بهترین گزینه کارآموزی و حتی کار رایگان در مجموعه هایی هستش که واحد r&d و طراحی دارند
    بازار کار الکترونیک خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر می کنید گسترده هستش و تازه بعد از مدتی کار کردن، مسیر خودتون رو می تونید پیدا کنید

دیدگاه

به نظر من به کار دولتی پیدا کن چون مهندسان شاغل دولتی هم مثل شما هستن ولی قول بده که اگر رفتی سرکار باز هم چیزی یاد نگیری مگرنه اخراجی .
      اگر میخوای بیرون کار کنی یابد خیلی زحمت بکشی ولی اول باید بدونی میخوای چی کار کنی و بعد بری مطلب یاد بگیری. الان یه تعداد شرکتها هستن که کار مخابراته همون مهندسان نابلد دولتی که خدمتان عرض کردم را بعهد گرفتن. اگر میتونی برو تو یکی از اون شرکتها شاگردی کن قول میدم با نحصیلاتی که داری ظرف یه سال اوستای شرکت میشی و از اون شرکت میای بیرون و دنبال یه شرکت با حقوق بالا تر میگردی. ولی یواشکی بهت میگم به کسی نگو . برو تو شرکت خرید فروش محصولات مخابراتی حتی واسه جارو کشی.
      جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۱:۲۷ ۱۳۹۶/۰۶/۰۶. دلیل: حتی واسه جارو کشی از قلم افتاده بود

دیدگاه

سلام
        به نظر من اول نگاه کنین ببینین علاقه ای به برنامه نویسی و ... دارین یا نه ؟
        راحت بگم 90 درصد دانشجوهامون متاسفانه حالا به هر دلیلی از رشته ای که میخونن خبر ندارن هیچ به زور هم میخوان وخ بذارن برا چیزی که تو ذاتشون نیست و به نظرم وقت تلف کردنه !!!
        حالا علاقه اگه اوک شد شرایط فراهمه و به راحتی میتونین با همین برد های آموزشی شروع کنین کارتون رو و قدم به قدم جلو برید تازه این میشه تئوری و عملی که خودتون یاد گرفتین بعد میتونین برین تو شرکت های طراحی وr&d به عنوان کار اموز مدتی مشغول بشین تا دیدتون کامل بشه و راهتونو پیدا کنین ....
        موفق باشید

دیدگاه

ممنون از راهنماییهای همه دوستان
          من میخواستم بعد از فارغ التحصیلی توی دوره هایی که برگزار میشن شرکت کنم ولی طبق راهنمایی های شما کاراموزی در یک شرکت مناسب بهتره.
          علاقه بیشتر من به الکترونیک انالوگ است البته از دیجیتال بدم نمیاد ولی اگه قرار باشه انتخاب کنم تو چه زمینه ای کار کنم ترجیح میدم انالوگ باشه. میخواستم بدونم تو زمینه انالوگ بیشتر چه چیزایی کاربردی تره و به درد کار میخوره ؟
          و یه سوال دیگه ای هم داشتم دوستان گفتن که قبل از کاراموزی با بردهای اموزشی کار کنم، مثلا اگه بخوام با برد اموزشی fpga کار کنم باید به این موضوع و برنامه نویسیش مسلط باشم .مطالعه کتاب و مطالب اموزشی که وجود داره کافیه و اینطوری میشه راحت با برد اموزشی کار کرد؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
          به نظر من به کار دولتی پیدا کن چون مهندسان شاغل دولتی هم مثل شما هستن ولی قول بده که اگر رفتی سرکار باز هم چیزی یاد نگیری مگرنه اخراجی .
          اگر میخوای بیرون کار کنی یابد خیلی زحمت بکشی ولی اول باید بدونی میخوای چی کار کنی و بعد بری مطلب یاد بگیری. الان یه تعداد شرکتها هستن که کار مخابراته همون مهندسان نابلد دولتی که خدمتان عرض کردم را بعهد گرفتن. اگر میتونی برو تو یکی از اون شرکتها شاگردی کن قول میدم با نحصیلاتی که داری ظرف یه سال اوستای شرکت میشی و از اون شرکت میای بیرون و دنبال یه شرکت با حقوق بالا تر میگردی. ولی یواشکی بهت میگم به کسی نگو . برو تو شرکت خرید فروش محصولات مخابراتی حتی واسه جارو کشی.
          ممنون از جوابتون
          من به خاطر علاقه ی بیشتری که به الکترونیک دارم گفتم میخوام تو این زمینه کار کنم .چرا به نظر شما کار مخابرات بهتر از الکترونیکه ؟

دیدگاه

من به خاطر علاقه ی بیشتری که به الکترونیک دارم گفتم میخوام تو این زمینه کار کنم .چرا به نظر شما کار مخابرات بهتر از الکترونیکه ؟[/QUOTE
            من یه جواب میدم کلی سوال میپرسم
            چون شما فوق مخابرات داری و کارشناسی الکترونیک . منم که دیروز نیومدم ایران که ندونم فرق کارشناس با ارشد چیه
            علاقه داشتن یک داستانه ار گرسنگی نمردن یه داستان دیگه
            الان شما اف پی جی ای یاد بگیری کجا میخوای به کار ببندی؟ این اف پی جی ای یک وسیله است شما سیگنال پروسسینگ میدونی ؟ میخوای پردازش صوت کنی یا تصویر؟ یا میخوای مثلا فیلتر کالمن ببندی؟ یا دنبال شبکه عصبی هستی؟ به هر حال باید یک علمی پشت این ابزار بزاری . اگر هم بدانید این جور چیزها یا در محیط اکادمیک یا در لابراتوار شرکتهای مطرح (فعلا در ایران میشه صنایع نظامی) محقق میشه.
            رشته مخابرات در ایران نو پاست و هنور خیلی جا برای مانور داره . و اصلا هم کسی به فکر ساخت و ساز نیست فقط فروش و نصب . صنابع مخابرات بعد صنایع نطامی تنها منبع پر سود و دانش در ایرانه. حالا شما یک مرکز الکترونیک فعال در ابران معرفی کن که بتونی در انجا ارزوهایت را بر اورده کنی؟
            نجربه من : بهتره اول نیاز بازار را سنجید وبعد اقدام به فراگیری کرد. وقتی هم که فرا گرفتی میری داخل یک شرکت متوجه میشی واسه کار اونها بی سوادی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X