اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرمایش القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرمایش القایی

راهنمایی برای تکمیل گرمایش القاییhttp://www.aparat.com/v/h9jVnسلام.کسی به این مشکل برخورد کرده .این مداری که من ساختم منبع تغذیه emerson 53v 1800a وقتیکه که میله های فلزی کوچیک رو وسط کویل قرارمیدم سرخ میشه ولی وقتی که فلز ضخیم تر اونم سریع قرار میدمازمنبع صدای دادن بار بالا میاد بعد به شدت وحشتناک ماسفت گرم میشه که اگه خاموش نکنم ماسفته میترکه. کسی میتونه راهنمایی کنه.در ضمن گیت ماسفت چقدر بار میکشه چون مقاومت ماسفت 5w جوری گرم میشه که نمیشه بهش دست زد اونم درحالت عادی ولی ماسفت گرم نمیشه.
    جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۱۱:۰۲ ۱۳۹۶/۰۶/۱۴.

پاسخ : گرمایش القایی

کسی میتونه منو راهنمایی کنه.

در ضمن چطوری میشه این igbt رو جایگزین این ماسفت ها کرد.

منظورم پایه هاشه تو هر بازو قدرت دو تا پایه E هستش .بعد هم اینکه E بالایی تازه میشه C پایینی حالا چطوری میشه تو مداری که من ساختم جایگزین کنم.
    جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۰۸/۱۸.

دیدگاه

جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۱۵:۰۴ ۱۳۹۶/۰۸/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
        کسی نیست منو راهنمایی کنه؟
        اون که دو پایه امیتر داره. پایه ها از داخل بهم وصل هستن. از این یونیت ای جی بی تی هم نمیتونی تو مدارت استفاده کنی این یک یونیت برای مدار هالف بریجه مدار شما پوش پوله

دیدگاه

اگه اولین باره مدار القایی درست میکنی که خوب در قدم اول خوبه .اما اگه میخوای توسعه اش بدی باید خیلی چیزای مختلفو در نظر بگیری . کوره های القایی داستان زیاد دارن . اماسعی کن در قدم اول با یه ای سی 494 یه فرکانس 20 تا 30 کیلو هرتزی درست کنی . بعد بیا هر چندتا ماسفت دوست داری البته بر اساس توان کوره با هم دیگه ریل کن . خود سیم لوله کوره هم کلی داستان داره . اینجوریم که شما رفتی سر این آجریا باید از لوله کولر گازی استفاده کنی که از توش آب رد بشه یا روغن تا خودش اون وسط ذوب نشه .

دیدگاه

بله ممنون از راهنمایی شما.این مداری که من طراحی کردم.کپی از یک مدار هست که از چین خرید کردم.البته که درون کویل اب گردش میکنه. اونم از نوع مسی هستش از چین روی بسته اومده.من حتی یک ترانس پیچیدم که 45 ولت 4کیلو وات هستش عکشو میدم.حالا مشکل من اینه که ماسفت با قدرت بالا نیست که من بتونم به کویل با قطر بالا و استفاده کنم و از قدرت ترانسم استفاده کنم.تجربه میدانی من اینه که خروجی این مدار ولتاژ ac 58 ,ولته که اوردن فلز ولتاژ تولیدیac بالا میره و از اون طرف امپر میکشه.وقتی ولتاژ تولیدی به 100 ac به بالا میرسه ماسفت طوری داغ میکنه که نمیشه بهش دست زد.حالا من خواستم از hitachi pm50502c استفاده کنم.از نظر راندمان یکی هستن ولی راستش تفاوت بین این بلوکی با irfp260n رو نمیدونم اون از نظر ظاهرخیلی بزرگه و این خیلی کوچک ولی با ولت و امپر یکسان.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من در مورد مدار پالس حداقل به نظر خودم مشکلی نیست من یک مدار با avr با کریستال خارجی و کالیبره شده با اسیلوسکوپ دقیق و راه اندازی پوش پول و منبع ایزوله.

نظرتون راجب به این igbt چیه .

1200v 150a

اینم مداری که از چین خریدم.

با این من تونستم نقرا ذوب کنم ولی ماسفته که irfp260n بود گرم شد ترکید بعد من خودم چند تا هم مثل اون ساختم ولی اون توانی که اون داشت رو مال من نداشت.
            فک کنم ماسفت های من خیلی اصل بودن

دیدگاه

چند ماسفت irp260را با هم موازی کن . برای هرکدام مقاومت 470 اهم و 10 کیلو اهم و دیود سریع بگذار.
              شما ایرانی هستی؟ به نظرم نوشته های شما ترجمه شده توسط گوگل باشه.
              جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۱:۰۹ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.

دیدگاه

نه.نوشته من ترجمه گوگل نیست.یا خدا.اگه تعریفه مرصی جهش ژنی دادم و شدم ژن خوب
                ,میشه بگید تفاوت بین irfp260n 20 گرمی با pm50502c نیم کیلویی
                نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                چند ماسفت irp260را با هم موازی کن . برای هرکدام مقاومت 470 اهم و 10 کیلو اهم و دیود سریع بگذار. شما ایرانی هستی؟ به نظرم نوشته های شما ترجمه شده توسط گوگل باشه.
                جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۱۵:۰۴ ۱۳۹۶/۰۸/۱۸.

دیدگاه

نمیدونم pm50502c از کجا گیر اوردی من دوتاشو دارم از قدیم دیتا شیتش دم دستته پخ کن بیاد
                  من خودم اون کوچیکرو دانلود میکنم
                  این نقشه هم که موازی کردی خوبه معلومه واردی

دیدگاه

تقربیا به دانلود واردم

دیتا شتشو میخوای.

دیدگاه

دیتا شتشو میخوای.
                      خودشو که نمیتونی بفرستی دیتا شیتشو برفست

دیدگاه

از نظر راندمان یکی هستن ولی راستش تفاوت بین این بلوکی با irfp260n رو نمیدونم اون از نظر ظاهرخیلی بزرگه و این خیلی کوچک ولی با ولت و امپر یکسان.
                        اساس کار جفتشون که یکیه .حالا این آجریه بصورت جفتیه .اون یکی هم همینطورکه جفتشون با توپولوژی نیم پل بسته میشن . حالا چرا نیم پل آره ؟ چرا پوش پل نه؟ خودش کلی داستان داره. حالا اگه فکر میکنی این یکی رو میتونی مثل مدار اون فسقلیه ببندی سخت در اشتباهی

دیدگاه

اوکیhttps://www.google.com/url?sa=t&rct=...8PaIbFGWZIfB7Qراستی چند خریدی به من گفته نوشو 135یعنی من اصلا نمیتونم از اون اجری به جای اینا استفاده کنم اگه استفاده کنم چی میشه.راجب مقاومت درونی Rds بین پایه توضیح بدین.اگه زیاد باشه چی میشه یا کم باشه چی میشه.
                          جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۰۱:۳۸ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.

دیدگاه

راستی چند خریدی به من گفته نوشو 135
                            بگم ناراحت نمیشی؟
                            من تو شوش یه تابلو برق خارجی استوک اوراقی قد یخچال 12 فوت خریدم 350 تومن 5 یا هفت سال پیش؛ اگر میخواستم اجناسش تک تک بخرم باید 3 تومن پول میدادم تازه بدون بدنه تابلو دوتا از این موسفتها هم مونده برام
                            کوچیکه رو موازی کنی بهتره البته اگر اصل باشه . بزرگه تحمل ولتاژ بیشتری داره و انتقال حرارتی خوبی داره به رادیاتور؛ ولی مقاومت درین به سورس بیشتری داره که خوب نیست

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                            اساس کار جفتشون که یکیه .حالا این آجریه بصورت جفتیه .اون یکی هم همینطورکه جفتشون با توپولوژی نیم پل بسته میشن . حالا چرا نیم پل آره ؟ چرا پوش پل نه؟ خودش کلی داستان داره. حالا اگه فکر میکنی این یکی رو میتونی مثل مدار اون فسقلیه ببندی سخت در اشتباهی
                            موسفت نیم پل بسته نشده دوتا موسفت کاملا جدا در یک پکیجه

دیدگاه

اوکیhttps://www.google.com/url?sa=t&rct=...8PaIbFGWZIfB7Qراستی چند خریدی به من گفته نوشو 135یعنی من اصلا نمیتونم از اون اجری به جای اینا استفاده کنم اگه استفاده کنم چی میشه.راجب مقاومت درونی Rds بین پایه توضیح بدین.اگه زیاد باشه چی میشه یا کم باشه چی میشه.
                              هیتاچی ژاپن 135 تومن؟ خودت خندت نمیگیره ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X