اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل وقفه در avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل وقفه در avr

با سلام خدمت مهندسان عزیز.
    من یک مدار طراحی کردم که سه عددpush button و به سه تا اینتراپت atmega32 متصل کردم.(برای تنظیم ساعت)
    اینتراپت بالا رونده و با مقاومت 10 کیلوpull down شدن.
    متاسفانه نویز خیلی زیادی داشتم.
    اوایل که افتضاح بود.
    تا اینکه توی تابع اینتراپ یه delay قرار دادم.یکم بهتر شد.
    ولی هنوزم مشکل کامل حل نشده.جالب اینجاست گاهی وقتا حتی انگشتم و نزدیک به دکمه میکنم اینتراپت فعال میشه.
    مدار روی pcb زده شده و حتی با چسب عایق،پشت دکمه هارو پوشوندم(روی لحیم هارو) ولی تاثیری نداشته
    کسی راه حلی، پیشنهادی داره؟

پاسخ : مشکل وقفه در avr

سلام

بحث های مربوط به debouncing را رعایت کردید؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesam1995 نمایش پست ها
      با سلام خدمت مهندسان عزیز.
      من یک مدار طراحی کردم که سه عددpush button و به سه تا اینتراپت atmega32 متصل کردم.(برای تنظیم ساعت)
      اینتراپت بالا رونده و با مقاومت 10 کیلوpull down شدن.
      متاسفانه نویز خیلی زیادی داشتم.
      اوایل که افتضاح بود.
      تا اینکه توی تابع اینتراپ یه delay قرار دادم.یکم بهتر شد.
      ولی هنوزم مشکل کامل حل نشده.جالب اینجاست گاهی وقتا حتی انگشتم و نزدیک به دکمه میکنم اینتراپت فعال میشه.
      مدار روی pcb زده شده و حتی با چسب عایق،پشت دکمه هارو پوشوندم(روی لحیم هارو) ولی تاثیری نداشته
      کسی راه حلی، پیشنهادی داره؟
      سلام
      این جور مشکلات عموماً مربوط به اشکال در الگوریتم انتخابی برنامه نویس هست دوست عزیز.
      شما ابتدا باید دید برنامه نویسیتون رو اصلاح و یا بهینه کنید تا به این مشکلات بر نخورید.
      اول اینکه احتیاجی به اینتراپت سخت افزاری نیست. شما بهتره به صورت سرکشی متناوب پایه ها رو بخونید. ضمن اینکه توجه به debouncing از اهمیت ویژه ای برخورداره. بهتره از pullup استفاده کنید.
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.eyvazpoor نمایش پست ها
        سلام

بحث های مربوط به debouncing را رعایت کردید؟؟
        سلام.میشه بیشتر توضیح بدین؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
        سلام
        این جور مشکلات عموماً مربوط به اشکال در الگوریتم انتخابی برنامه نویس هست دوست عزیز.
        شما ابتدا باید دید برنامه نویسیتون رو اصلاح و یا بهینه کنید تا به این مشکلات بر نخورید.
        اول اینکه احتیاجی به اینتراپت سخت افزاری نیست. شما بهتره به صورت سرکشی متناوب پایه ها رو بخونید. ضمن اینکه توجه به debouncing از اهمیت ویژه ای برخورداره. بهتره از pullup استفاده کنید.
        دوست عزیز.من کد برنامم سنگینه.اگر بخوام پایه هارو رفرش کنم ب سرع به مشکل میخورم.چون حتی در حد تاخیر زمانی دارم . احتمال داره از زیر دستم فرار کنه در هنگام رفرش کردن

دیدگاه

در واقع اصلا احتیاج به مقاومت خارجی نداشتید-- مقاومت داخلی پورت (( بالاکش)) رو فعال میکردی و حساسیت رو به پایین بزارید
          جدیدترین ویرایش توسط yousef55; ۲۲:۵۹ ۱۳۹۶/۰۶/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesam1995 نمایش پست ها
            دوست عزیز.من کد برنامم سنگینه.اگر بخوام پایه هارو رفرش کنم ب سرع به مشکل میخورم.چون حتی در حد تاخیر زمانی دارم . احتمال داره از زیر دستم فرار کنه در هنگام رفرش کردن
            عرض کردم.. شاید از بعضی مفاهیم اطلاع کافی ندارید!
            اگر می خواهید مشکلتون حل بشه، لطفاً به مفهوم سرکشی کمی بیشتر دقت کنید و نوع کد نویسی state machine را در هنگام ایجاد ساختار کد رعایت کنید.
            اینکه بگید احتمال داره موردی از زیر دستم فرار کنه، با نوشتن صحیح کد امکان نداره اتفاق بیفته دوست عزیز.
            *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

اگر اینتراپت را در لبه پایین رونه طراحی کردین(یعنی کلید فشاری بین میکرو و زمین قرار گرفته) اون سر کلید را که بین میکرو و کلید مشترک هست را با یک مقاومت 1k به vcc و با یک خازن 1uf به زمین وصل کنید.برای ثبات بیشتر میتونین دیلی نرم افزاری را پاک کنید و تا رسیدن به کارکرد مطلوب مقدار خازن را افزایش بدین.
              جدیدترین ویرایش توسط peymanbag; ۰۱:۲۴ ۱۳۹۷/۰۲/۰۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X