ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37
    2015/03/02
    45
    6

تشخیص میدان خطوط برق

سلام .
    خسته نباشین . دوستان برای تشخیص میدان خطوط برق چه نوع سنسوری رو دوستان پیشنهاد میکنند ؟ غیر از سنسور خطی اثر هال 44e . این سنسور سنسور ضعیفی هست . اگه بخوایم میدان خطوط برق رو تشخیص بدیم باید از چه ماژولی استفاده کنیم ؟
    سنسور مغناطیسی flc100 میتونه جوابگو باشه ؟ ایا امکان داره که این سنسور با اردیونو راه اندازی شود ؟ نحوه راه اندازی این سنسور چطور هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین .
    2017/08/27
    648
    516

پاسخ : تشخیص میدان خطوط برق

نقل قول نوشته اصلی توسط plastic

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام .
    خسته نباشین . دوستان برای تشخیص میدان خطوط برق چه نوع سنسوری رو دوستان پیشنهاد میکنند ؟ غیر از سنسور خطی اثر هال 44e . این سنسور سنسور ضعیفی هست . اگه بخوایم میدان خطوط برق رو تشخیص بدیم باید از چه ماژولی استفاده کنیم ؟
    سنسور مغناطیسی flc100 میتونه جوابگو باشه ؟ ایا امکان داره که این سنسور با اردیونو راه اندازی شود ؟ نحوه راه اندازی این سنسور چطور هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین .
    راه اندازی خیلی ساده
    یه تغذیه بهش میدی 5 ولت . خروجی 2.5 ولت به جای صفر میگیری این 2.5 نیم ولت به صفر و 5 ولت میل میکنه بسته به جهت میدان که سنسور میبینه. که مستقیم میچسبونیش به ای دی سی
    2015/03/02
    45
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط kamy007

راه اندازی خیلی ساده
    یه تغذیه بهش میدی 5 ولت . خروجی 2.5 ولت به جای صفر میگیری این 2.5 نیم ولت به صفر و 5 ولت میل میکنه بسته به جهت میدان که سنسور میبینه. که مستقیم میچسبونیش به ای دی سی
    ممنونم از پاسخگویی شما .
    ایا به نظر شما برای کار من این سنسور مناسب است ؟
    ایا با این سنسور میتوانم مقدار ولتاژ رو هم تشخیص بدم ؟ یا مقدار جریان رو ؟
    ممنون از راهنمایی شما .
    توی اینتزنت دیدم که راه انداز داره و به کامپیوتر متصل میشه که متوجه نشدم چی هست . ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بیشتر راهنماییم کنید .
    2017/08/27
    648
    516

ممنونم از پاسخگویی شما .
    ایا به نظر شما برای کار من این سنسور مناسب است ؟
    ایا با این سنسور میتوانم مقدار ولتاژ رو هم تشخیص بدم ؟ یا مقدار جریان رو ؟
    ممنون از راهنمایی شما .
    توی اینتزنت دیدم که راه انداز داره و به کامپیوتر متصل میشه که متوجه نشدم چی هست . ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بیشتر راهنماییم کنید .
    میدان به وجود امده از جریان داخل سیم را نشان میده حالا این سیم میتونه رو دیوار باشه تو ترانس باشه تو متور باشه
    حتی میتونه وجود فلز و مگنت را هم سنس کنه
    خوب راه انداری با گامپیوتر: تو به من بگو این روزا چی مونده که به کامپیوتر وصل نکنن الان خودت و منو وصل کردن بهش
    خروجی سنسور شما انالوگ هست 2.5 ولته که به ولتاژ صفر و 5 ولت بستگی به میدانی که سنس میکنه تغییر میکنه . حالا این تغییرات را میدن به adc و تبدیل به دیجیتال میکنن و میدن به کامپیوتر. شما به خروجی سنسور ولتمتر وصل کن تغییرات را ببین . شما بهش 5 ولت بده هیچ تنظبم وبرنامه ریزی نداره فقط برقشو جابجا نده خدارو خوش نمیاد پولتو دور بریزی
    2015/03/02
    45
    6

میدان به وجود امده از جریان داخل سیم را نشان میده حالا این سیم میتونه رو دیوار باشه تو ترانس باشه تو متور باشه
    حتی میتونه وجود فلز و مگنت را هم سنس کنه
    خوب راه انداری با گامپیوتر: تو به من بگو این روزا چی مونده که به کامپیوتر وصل نکنن الان خودت و منو وصل کردن بهش
    خروجی سنسور شما انالوگ هست 2.5 ولته که به ولتاژ صفر و 5 ولت بستگی به میدانی که سنس میکنه تغییر میکنه . حالا این تغییرات را میدن به adc و تبدیل به دیجیتال میکنن و میدن به کامپیوتر. شما به خروجی سنسور ولتمتر وصل کن تغییرات را ببین . شما بهش 5 ولت بده هیچ تنظبم وبرنامه ریزی نداره فقط برقشو جابجا نده خدارو خوش نمیاد پولتو دور بریزی
    واقعا ممنون از پاسخ خوبتون .
    سوال اخرم این که این سنسور میتونه محدوده برق های 220 ولت تا چند رو سنس کنه ؟ در حدود 20 کیلوولت رو چی ؟ البته بستگی به میدان مغناطیسی ححول سیم داره . ولی خب خواستم ببینم برق شهر تا 20 کیلو و حتی بیشتر رو میتونم باهاش سنس کنم ؟
    2017/08/27
    648
    516

واقعا ممنون از پاسخ خوبتون .
    سوال اخرم این که این سنسور میتونه محدوده برق های 220 ولت تا چند رو سنس کنه ؟ در حدود 20 کیلوولت رو چی ؟ البته بستگی به میدان مغناطیسی ححول سیم داره . ولی خب خواستم ببینم برق شهر تا 20 کیلو و حتی بیشتر رو میتونم باهاش سنس کنم ؟
    سوال خوبی کردی
    عرض کنم گه جریان ولتاژ بیست گیلو ولت را بنده هم میتونم سنس کنم چه برسه به سنسور شما که میتونه تغییرات میدان مغناطیسی کره زمین و رعد وبرق و طوفانهای خورشیدی رو سنس کنه دست کم گرفتیش هااااااا
    2015/03/02
    45
    6

سوال خوبی کردی
    عرض کنم گه جریان ولتاژ بیست گیلو ولت را بنده هم میتونم سنس کنم چه برسه به سنسور شما که میتونه تغییرات میدان مغناطیسی کره زمین و رعد وبرق و طوفانهای خورشیدی رو سنس کنه دست کم گرفتیش هااااااا
    اره واقعا 20 کیلو رو خودمونم سنس میکنیم
    چون ولتاژ خیلی زیاد میشه برای اون پرسیدم . گفتم روی ماژول تاثیر نزاره . چون ولتاژ ممکنه لحظه ای تا ده برابر این مقدارم برسه .
    کمترین ولتاژ AC ای که میتونه سنس کنه چقدره ؟ و بیشترینش چقدره ؟ ممنونم.
    2017/08/27
    648
    516

اره واقعا 20 کیلو رو خودمونم سنس میکنیم
    چون ولتاژ خیلی زیاد میشه برای اون پرسیدم . گفتم روی ماژول تاثیر نزاره . چون ولتاژ ممکنه لحظه ای تا ده برابر این مقدارم برسه .
    کمترین ولتاژ AC ای که میتونه سنس کنه چقدره ؟ و بیشترینش چقدره ؟ ممنونم.
    نمیخوام ذوق زدت بگنم ولی تغییرات در حد میکرو تسلا رو سنس میکنه مثلا یه اهن ربا قد نخود رو میتونه تو یه متری شکار کنه . ولی نگقتی میخوای باهاش چه کار کنی همی میگی میخوام ولتاژ جریان انداره بگیرم نه که نشه ولی باید خروجی رو کالیبره کنی . این کالیبره که میگم ربطی به سنسور نداره هاااا چیزی رو نمیخواد تنظبم کنی
    2015/03/02
    45
    6

نمیخوام ذوق زدت بگنم ولی تغییرات در حد میکرو تسلا رو سنس میکنه مثلا یه اهن ربا قد نخود رو میتونه تو یه متری شکار کنه . ولی نگقتی میخوای باهاش چه کار کنی همی میگی میخوام ولتاژ جریان انداره بگیرم نه که نشه ولی باید خروجی رو کالیبره کنی . این کالیبره که میگم ربطی به سنسور نداره هاااا چیزی رو نمیخواد تنظبم کنی
    راستش میخوام تغییرات میدان رو از کوچکترین تا بزرگترین ببینم .
    مئلا از برق شهری تا یه ولتاژ خیلی بالا . البته بدون اسیب رسیدن به مدار .
    2017/08/27
    648
    516

راستش میخوام تغییرات میدان رو از کوچکترین تا بزرگترین ببینم .
    مئلا از برق شهری تا یه ولتاژ خیلی بالا . البته بدون اسیب رسیدن به مدار .
    به سنسور اسیب نمیرسه خیالت جمع . حالا فرض کن یه خروجی گرفتی از کجا میتونی بگی که از کجا اومده و کدام سیم در کجا چه مقدار جریان توشه که این تغییرات را ایجاد کرده. حالا سنسور را روشن کن خروجی ان را به ولت متر وصل کن خیلی راحت میتونی سیم توی دیوار رو باهاش پیدا کنی. یا حرکت کن اگر تغییر محسوس دیدی بدان که داری به یک میدان مغناطیسی تزدیک میشی. یا با یک فاصله معین از سیم نگهش دار و از سیم جریان معلومی را رد کن و تغییرات سنسور ثبت کن و با تعییر جریان خروجی سنسور را ثبت کن تا یه جدول درست بشه. حالا میتونی بگی در این فاصل سنسور از سیم خروجی سنسور به جریان چقدره
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37