اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص میدان خطوط برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص میدان خطوط برق

سلام .
    خسته نباشین . دوستان برای تشخیص میدان خطوط برق چه نوع سنسوری رو دوستان پیشنهاد میکنند ؟ غیر از سنسور خطی اثر هال 44e . این سنسور سنسور ضعیفی هست . اگه بخوایم میدان خطوط برق رو تشخیص بدیم باید از چه ماژولی استفاده کنیم ؟
    سنسور مغناطیسی flc100 میتونه جوابگو باشه ؟ ایا امکان داره که این سنسور با اردیونو راه اندازی شود ؟ نحوه راه اندازی این سنسور چطور هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین .

پاسخ : تشخیص میدان خطوط برق

نوشته اصلی توسط plastic نمایش پست ها
    سلام .
    خسته نباشین . دوستان برای تشخیص میدان خطوط برق چه نوع سنسوری رو دوستان پیشنهاد میکنند ؟ غیر از سنسور خطی اثر هال 44e . این سنسور سنسور ضعیفی هست . اگه بخوایم میدان خطوط برق رو تشخیص بدیم باید از چه ماژولی استفاده کنیم ؟
    سنسور مغناطیسی flc100 میتونه جوابگو باشه ؟ ایا امکان داره که این سنسور با اردیونو راه اندازی شود ؟ نحوه راه اندازی این سنسور چطور هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین .
    راه اندازی خیلی ساده
    یه تغذیه بهش میدی 5 ولت . خروجی 2.5 ولت به جای صفر میگیری این 2.5 نیم ولت به صفر و 5 ولت میل میکنه بسته به جهت میدان که سنسور میبینه. که مستقیم میچسبونیش به ای دی سی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      راه اندازی خیلی ساده
      یه تغذیه بهش میدی 5 ولت . خروجی 2.5 ولت به جای صفر میگیری این 2.5 نیم ولت به صفر و 5 ولت میل میکنه بسته به جهت میدان که سنسور میبینه. که مستقیم میچسبونیش به ای دی سی
      ممنونم از پاسخگویی شما .
      ایا به نظر شما برای کار من این سنسور مناسب است ؟
      ایا با این سنسور میتوانم مقدار ولتاژ رو هم تشخیص بدم ؟ یا مقدار جریان رو ؟
      ممنون از راهنمایی شما .
      توی اینتزنت دیدم که راه انداز داره و به کامپیوتر متصل میشه که متوجه نشدم چی هست . ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بیشتر راهنماییم کنید .

دیدگاه

ممنونم از پاسخگویی شما .
        ایا به نظر شما برای کار من این سنسور مناسب است ؟
        ایا با این سنسور میتوانم مقدار ولتاژ رو هم تشخیص بدم ؟ یا مقدار جریان رو ؟
        ممنون از راهنمایی شما .
        توی اینتزنت دیدم که راه انداز داره و به کامپیوتر متصل میشه که متوجه نشدم چی هست . ممنون میشم اگر اطلاعی دارید بیشتر راهنماییم کنید .
        میدان به وجود امده از جریان داخل سیم را نشان میده حالا این سیم میتونه رو دیوار باشه تو ترانس باشه تو متور باشه
        حتی میتونه وجود فلز و مگنت را هم سنس کنه
        خوب راه انداری با گامپیوتر: تو به من بگو این روزا چی مونده که به کامپیوتر وصل نکنن الان خودت و منو وصل کردن بهش
        خروجی سنسور شما انالوگ هست 2.5 ولته که به ولتاژ صفر و 5 ولت بستگی به میدانی که سنس میکنه تغییر میکنه . حالا این تغییرات را میدن به adc و تبدیل به دیجیتال میکنن و میدن به کامپیوتر. شما به خروجی سنسور ولتمتر وصل کن تغییرات را ببین . شما بهش 5 ولت بده هیچ تنظبم وبرنامه ریزی نداره فقط برقشو جابجا نده خدارو خوش نمیاد پولتو دور بریزی

دیدگاه

میدان به وجود امده از جریان داخل سیم را نشان میده حالا این سیم میتونه رو دیوار باشه تو ترانس باشه تو متور باشه
          حتی میتونه وجود فلز و مگنت را هم سنس کنه
          خوب راه انداری با گامپیوتر: تو به من بگو این روزا چی مونده که به کامپیوتر وصل نکنن الان خودت و منو وصل کردن بهش
          خروجی سنسور شما انالوگ هست 2.5 ولته که به ولتاژ صفر و 5 ولت بستگی به میدانی که سنس میکنه تغییر میکنه . حالا این تغییرات را میدن به adc و تبدیل به دیجیتال میکنن و میدن به کامپیوتر. شما به خروجی سنسور ولتمتر وصل کن تغییرات را ببین . شما بهش 5 ولت بده هیچ تنظبم وبرنامه ریزی نداره فقط برقشو جابجا نده خدارو خوش نمیاد پولتو دور بریزی
          واقعا ممنون از پاسخ خوبتون .
          سوال اخرم این که این سنسور میتونه محدوده برق های 220 ولت تا چند رو سنس کنه ؟ در حدود 20 کیلوولت رو چی ؟ البته بستگی به میدان مغناطیسی ححول سیم داره . ولی خب خواستم ببینم برق شهر تا 20 کیلو و حتی بیشتر رو میتونم باهاش سنس کنم ؟

دیدگاه

واقعا ممنون از پاسخ خوبتون .
            سوال اخرم این که این سنسور میتونه محدوده برق های 220 ولت تا چند رو سنس کنه ؟ در حدود 20 کیلوولت رو چی ؟ البته بستگی به میدان مغناطیسی ححول سیم داره . ولی خب خواستم ببینم برق شهر تا 20 کیلو و حتی بیشتر رو میتونم باهاش سنس کنم ؟
            سوال خوبی کردی
            عرض کنم گه جریان ولتاژ بیست گیلو ولت را بنده هم میتونم سنس کنم چه برسه به سنسور شما که میتونه تغییرات میدان مغناطیسی کره زمین و رعد وبرق و طوفانهای خورشیدی رو سنس کنه دست کم گرفتیش هااااااا

دیدگاه

سوال خوبی کردی
              عرض کنم گه جریان ولتاژ بیست گیلو ولت را بنده هم میتونم سنس کنم چه برسه به سنسور شما که میتونه تغییرات میدان مغناطیسی کره زمین و رعد وبرق و طوفانهای خورشیدی رو سنس کنه دست کم گرفتیش هااااااا
              اره واقعا 20 کیلو رو خودمونم سنس میکنیم
              چون ولتاژ خیلی زیاد میشه برای اون پرسیدم . گفتم روی ماژول تاثیر نزاره . چون ولتاژ ممکنه لحظه ای تا ده برابر این مقدارم برسه .
              کمترین ولتاژ AC ای که میتونه سنس کنه چقدره ؟ و بیشترینش چقدره ؟ ممنونم.

دیدگاه

اره واقعا 20 کیلو رو خودمونم سنس میکنیم
                چون ولتاژ خیلی زیاد میشه برای اون پرسیدم . گفتم روی ماژول تاثیر نزاره . چون ولتاژ ممکنه لحظه ای تا ده برابر این مقدارم برسه .
                کمترین ولتاژ AC ای که میتونه سنس کنه چقدره ؟ و بیشترینش چقدره ؟ ممنونم.
                نمیخوام ذوق زدت بگنم ولی تغییرات در حد میکرو تسلا رو سنس میکنه مثلا یه اهن ربا قد نخود رو میتونه تو یه متری شکار کنه . ولی نگقتی میخوای باهاش چه کار کنی همی میگی میخوام ولتاژ جریان انداره بگیرم نه که نشه ولی باید خروجی رو کالیبره کنی . این کالیبره که میگم ربطی به سنسور نداره هاااا چیزی رو نمیخواد تنظبم کنی

دیدگاه

نمیخوام ذوق زدت بگنم ولی تغییرات در حد میکرو تسلا رو سنس میکنه مثلا یه اهن ربا قد نخود رو میتونه تو یه متری شکار کنه . ولی نگقتی میخوای باهاش چه کار کنی همی میگی میخوام ولتاژ جریان انداره بگیرم نه که نشه ولی باید خروجی رو کالیبره کنی . این کالیبره که میگم ربطی به سنسور نداره هاااا چیزی رو نمیخواد تنظبم کنی
                  راستش میخوام تغییرات میدان رو از کوچکترین تا بزرگترین ببینم .
                  مئلا از برق شهری تا یه ولتاژ خیلی بالا . البته بدون اسیب رسیدن به مدار .

دیدگاه

راستش میخوام تغییرات میدان رو از کوچکترین تا بزرگترین ببینم .
                    مئلا از برق شهری تا یه ولتاژ خیلی بالا . البته بدون اسیب رسیدن به مدار .
                    به سنسور اسیب نمیرسه خیالت جمع . حالا فرض کن یه خروجی گرفتی از کجا میتونی بگی که از کجا اومده و کدام سیم در کجا چه مقدار جریان توشه که این تغییرات را ایجاد کرده. حالا سنسور را روشن کن خروجی ان را به ولت متر وصل کن خیلی راحت میتونی سیم توی دیوار رو باهاش پیدا کنی. یا حرکت کن اگر تغییر محسوس دیدی بدان که داری به یک میدان مغناطیسی تزدیک میشی. یا با یک فاصله معین از سیم نگهش دار و از سیم جریان معلومی را رد کن و تغییرات سنسور ثبت کن و با تعییر جریان خروجی سنسور را ثبت کن تا یه جدول درست بشه. حالا میتونی بگی در این فاصل سنسور از سیم خروجی سنسور به جریان چقدره

دیدگاه

به سنسور اسیب نمیرسه خیالت جمع . حالا فرض کن یه خروجی گرفتی از کجا میتونی بگی که از کجا اومده و کدام سیم در کجا چه مقدار جریان توشه که این تغییرات را ایجاد کرده. حالا سنسور را روشن کن خروجی ان را به ولت متر وصل کن خیلی راحت میتونی سیم توی دیوار رو باهاش پیدا کنی. یا حرکت کن اگر تغییر محسوس دیدی بدان که داری به یک میدان مغناطیسی تزدیک میشی. یا با یک فاصله معین از سیم نگهش دار و از سیم جریان معلومی را رد کن و تغییرات سنسور ثبت کن و با تعییر جریان خروجی سنسور را ثبت کن تا یه جدول درست بشه. حالا میتونی بگی در این فاصل سنسور از سیم خروجی سنسور به جریان چقدره
                      مرسی ممنونم . واقعا خیلی کمک کردید. من این ماژول رو میخرم اگه سوالی بود باز هم مزاحم شما میشم . ممنونم . ایا ماژول بهتری وجود نداره ؟
                      ممنونم و سپاس فراوان خدمت شما دوست گرامی .

دیدگاه

سلام . خسته نباشین .
                        من این سنسور رو از eca گرفتم . خروجی سنسور -out و +out هست . آیا این دو پایه رو باید به میکرو وصل کنم و بخونم مقادیرش رو ؟
                        چطور میتونم مقدار ولتاژ داخل یک سیم رو از طریقش بخونم ؟ من سیم برق 220 ولت رو از کنارش رد کردم . (سیم هویه ام رو کنارش گذاشتم :-دی) ولی متاسفانه خروجی سنسور تغییری نمیکنه .
                        ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.

دیدگاه

من این سنسور رو از eca گرفتم . خروجی سنسور -out و +out هست . آیا این دو پایه رو باید به میکرو وصل کنم و بخونم مقادیرش رو ؟
                          5 ولت تغذیه رو بهش بده و خروجی منفی و مثبت رو بده به مولتی متر که رو 5 ولت دی سی تنطیم شده و بعد یک اهن ربا بهش نزدیک کن یاید تغببرات رو ببینی
                          برای میکرو out -را بده به گراند و مثبت اوت را بده پین ADC میکرو

دیدگاه

سلام فاصله ای که بین سیم برق و سنسورتون وجود داره چقدر هست؟ اگر کم هست من مدار سراغ دارم که برای تشخیص برق شهر بهتر از سنسور اثر هال عمل می کنه. مدارش هم کوچیکه
                            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

5 ولت تغذیه رو بهش بده و خروجی منفی و مثبت رو بده به مولتی متر که رو 5 ولت دی سی تنطیم شده و بعد یک اهن ربا بهش نزدیک کن یاید تغببرات رو ببینی
                              برای میکرو out -را بده به گراند و مثبت اوت را بده پین ADC میکرو
                              سلام . خسته نباشی دوست گرامی .
                              این کار رو کردم اما متاسفانه به فلز حساسیت نشون میده . اومدم ترانس 220 به 9 ولت ای سی رو برق دار کردم و جلو سنسور گرفتم . سنسور به راحتی تشخیص داد و 0.7 ولت رو نشون داد اما بعد وقتی برق رو قطع کردم متاسفانه خروجی روی همون 0.7 ولت باقی موند . در مکان هایی دیگر هم تست کردم اما فقط داره به فلز واکنش میده . ولی به برق یا جریان یا ولتاژ خیر.
                              چیکار کنم ؟
                              نحوه کارم هم اینطور بود . ابتدا 0 و 5 ولت تغذیه ماژول رو وصل کردم .
                              پایه sync رو بدون اتصال گذاشتم و چیزی بهش وصل نکردم .
                              پایه -out رو به زمین وصل کردم و پایه منفی مولتی متر
                              پایه +out رو دادم به مثبت مولتی متر .
                              در این حالت وقتی فلز میبینه بین 0.4 ولت تا 1.5 ولت نوسان میکنه . (بستگی به نزدیکی فلز داره ) چون ترانس 220 به 9 ولت هم دورش فلز هست تشخیصش میده اما اصلا جریان رو نمیبینه . مثلا یه سیم 220 ولت رو از جلوش رد کردم اما انگار که نه انگار .
                              چیکار کنم ؟
                              کجای کارم مشکل داره ؟
                              ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                              سلام فاصله ای که بین سیم برق و سنسورتون وجود داره چقدر هست؟ اگر کم هست من مدار سراغ دارم که برای تشخیص برق شهر بهتر از سنسور اثر هال عمل می کنه. مدارش هم کوچیکه
                              ممنونم .اما فاصله متغییره . میخوام سنسور بتونه تحت تاثیر میدان مغناطیسی سیم باشه .
                              اون مدار مورد نظر شما از 3 تا ترانزیستور تشکیل شده ؟ ایا منظورتون اون مدار هست ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X