اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن ولتاژ باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا بردن ولتاژ باتری

سلم دوستان . من نمیدونستم که کجا بایستی سوالم رو بپرسم.

البته یه چند جا سرچ کردم و نفهمیدم خودم. من یه جفت باتری لیتیوم یون با ولتاژ هرکدوم 3.7V دارم با 2400 میلی آمپر. آیا امکانش هست که ولتاژ و آمپر این باتری هارو بالا برد؟ مثلا با ترانس و خازن و اینجور چیزا.

و اینکه ماسفت چیه؟

ممنونم

پاسخ : بالا بردن ولتاژ باتری

درود دوست عزیز
    این امکان وجود داره
    منظورتون از افزایش تا چه حده برای این کار اگر رنج استانداردی مد نظره ماژولهایی برای افزایش طراحی شده که در فروشگاه سایت میتونید تهیه کنید
    در غیر این صورت باید خودتون بسازید
    ماسفت هم یک نوع ترانزیستور هست ...
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

پاسخ : بالا بردن ولتاژ باتری

نوشته اصلی توسط masoud215 نمایش پست ها
      البته یه چند جا سرچ کردم و نفهمیدم خودم. من یه جفت باتری لیتیوم یون با ولتاژ هرکدوم 3.7V دارم با 2400 میلی آمپر. آیا امکانش هست که ولتاژ و آمپر این باتری هارو بالا برد؟ مثلا با ترانس و خازن و اینجور چیزا.
      و اینکه ماسفت چیه؟
      ممنونم
      با سلام:
      شما نمی توانید ولتاژ و آمپر را با هم بالا ببرید. اگر می خواهید تنها ولتاژ را با آمپر ثابت بالا ببریدهر دو باتری را سری کنید. می شود معادل یک باتری 7.4 = 3.7+3.7 با 2.4 آمپر ساعت. اما اگر بخواهید ولتاژ را ثابت نگه دارید و آمپر را بالا ببرید, هر دو باتری را موازی ببندید که می شود یک باتری معادل 4.8 = 2.4+2.4 آمپر 3.7 ولت. اما اگر بخواهید با مدار کانورتر این کار را انجام دهید کل توان را حساب نموده وحدود 20 درصد توان تلفاتی محاسبه نمائید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط masoud215 نمایش پست ها
      و اینکه ماسفت چیه؟
      ممنونم
      با سلام:
      شما نمی توانید ولتاژ و آمپر را با هم بالا ببرید. اگر می خواهید تنها ولتاژ را با آمپر ثابت بالا ببریدهر دو باتری را سری کنید. می شود معادل یک باتری 7.4 = 3.7+3.7 با 2.4 آمپر ساعت. اما اگر بخواهید ولتاژ را ثابت نگه دارید و آمپر را بالا ببرید, هر دو باتری را موازی ببندید که می شود یک باتری معادل 4.8 = 2.4+2.4 آمپر 3.7 ولت. اما اگر بخواهید با مدار کانورتر این کار را انجام دهید کل توان را حساب نموده وحدود 20 درصد توان تلفاتی محاسبه نمائید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X