اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با آمپلیفایر TDA7377

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با آمپلیفایر TDA7377

سلام دوستان خسته نباشید...دوستان من یه آمپلیفایر با TDA7377 ساختم..با بلندگوی پراید که مشخصات —- NOM 12W---- MAX 60 W —— 4Ohm —- ساختم که انصافا خیلی خوب در اومده...قوی هست...فقط یه مشکل دارم اینه که وقتی صدا رو تا ته قرار میدم بلندگو ها خر خر میکنی ولی خب بیس خیلی خوبی دارن...خر خر کردنشون یکم اذیت میکنه..میخواستم بدونم چجوری میشه این خراب بودن صدا رو درست کرد بدون اینکنه بلندگو ها رو عوض کنم...آخه اصلا نمیتونم بلندگو رو عوض کنم...همینم به زور گرفتم...میخواستم چجوری میشه این نویز رو برداشت؟؟؟ممنون میشم کمک کنید...

پاسخ : مشکل با آمپلیفایر TDA7377

سلام
    این صدای خر خر دقیقا چجوری؟؟اگر یه چیزی مثل قطع و وصل شدن صدا هستش به خاطر ضعیف بودن بلندگو یا جریان کم منبع تغذیه
    یه تیکه صوت کوچولو حجم کم بگیر ازش
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

والا شرمنده نمیتونم صدا بگیرم آخه هیچی الآن ندارم...صداش یه جوریه که کیفیت صدای آهنگ میاد پایین و خر خر داره....صدای گاز دادن ماشین میاد یه کم..در ضمن منبع تغذیه من محدودک ننده جریان داره...با این که جریان رو آخر گذاشتم و ولتاژ رو رو 12 ولت تنظیم میکنم ، وقتی مدار کار میکنه ولتاژ میاد رو 9..اینومنبع خودش نشون میدع....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        والا شرمنده نمیتونم صدا بگیرم آخه هیچی الآن ندارم...صداش یه جوریه که کیفیت صدای آهنگ میاد پایین و خر خر داره....صدای گاز دادن ماشین میاد یه کم..در ضمن منبع تغذیه من محدودک ننده جریان داره...با این که جریان رو آخر گذاشتم و ولتاژ رو رو 12 ولت تنظیم میکنم ، وقتی مدار کار میکنه ولتاژ میاد رو 9..اینومنبع خودش نشون میدع....
        اگر جریانی که امپ میکشه کمتر از ماکسیمم جریان منبع هست دلیلش اینه:
        چون جریانی که امپ میکشه یکنواخت نیست و در هر لحظه عوض میشه این شکل موج عجیب و پر از هارمونیک جریان مصرفی حلقه فیدبک منبع تغذیه رو به هم میریزه و منبعفکر میکنه جریانی که داره کشیده میشه بیش تر از ماکسیمم مجازه و اونو محدود میکنه

راه حل اینه که یا یه منبع دیگه استفاده کنید و یا در ورودی مقدار زیادی خازن بذارید و قبل خازن هم یه دیود بذارین تا خازت تخلیه نشه...البته راه دوم رو تست نکردم و نمیدونم جواب بده یا نه
        موفق باشید
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
          خوب دلیلش جریان کمه منبع تغذیتونه مگه تو ماشین نیست؟؟؟پس چرا محدود کننده جریان گذاشتی؟؟اصلا نیاز نداره
          توی بیس شدید که جریان کم میاره یا همون صدای بلند صدای خروجیش قطع و وصل میشه و کیفیت صداش میاد پایین
          موفق باشی
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X