اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی آیسی آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی CS5530 با میکرو کنترلر LPC1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی آیسی آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی CS5530 با میکرو کنترلر LPC1768

سلام خدمت دوستان عزیز ، من برای یک پروژه طبق تعیین کار فرما باید از آیسی CS5530 که یک ایسی ADC 24 BIT استفاده کنم . همانطور که از موضوع معلوم میکرو کنترلر هم باید LPC1768 باشه .
    توی دیتا شیت آیسی این طوری آیسی تعریف کرده :
    24bit ADC with Ultra-low-noise Amplifier
    و نوع ارتباط هم از نوع SPI می باشه :
    To ease communication between the ADC and a microcontroller, the converter includes a simple three-wire serial interface which is SPI and Microwire compatible with a Schmitt-trigger input on the serial clock (SCLK)
    مشکل من اینجا شروع میشه که اصلا با چه اصول و چارچوبی ( معماری پایه ) باید به این آیسی آدرس دهی کرد و رجیستر های آن را کنترل کرد !!!!!!!!؟؟؟؟
    کسی با این مدل آیسی ها کار کرده ؟ راهنمایی کنه
    چون داخل گروه دیدم کسی از آن چیزی نگفته منم گفته اینجا بنویسیم و در آخر نتیج قرار بدهم تا بقیه استفاده کنند .
    با تشکر منتظر جواب هستم:various_024:
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

پاسخ : راه اندازی آیسی آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی CS5530 با میکرو کنترلر LPC1768

نوشته اصلی توسط avr1083 نمایش پست ها
    مشکل من اینجا شروع میشه که اصلا با چه اصول و چارچوبی ( معماری پایه ) باید به این آیسی آدرس دهی کرد و رجیستر های آن را کنترل کرد !!!!
    صفحه های 14 و 15 در مورد دستورات توضیح داده
    .Command Register Descriptions
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

به دیتا شیت ای سی نگاه کردم
      چند تا نکته رو تو برنامه ات بایستی رعایت کنی
      نوع ارتباط Microwire frame format هستش که 1768 ازش پشتیبانی میکنه تقریبا خیلی شبیه SPI هستش اما یکطرفه
      و نکته دیگه اینکه رجیستر FIFO ارتباطی 1768 شانزده بیتی هستش و شما پکیج داده ها رو بایستی 32 بیتی داشته باشی
      میبایست این قسمتش رو با بازی روی نرم افزار و دستکاری اینتراپت واحد SSP میکرو تصحیح کنی
      موفق باشید

دیدگاه

تشکر از همه دوستان بخاطر پاسخ های خوبی که داده شد .
        ولی من برای این آیسی یک برنامه نوشتم که طبق دیتا شیت ریست شود و سپس از آیسی مقدار بگیرم و نمایش بدهم .
        اما فقط آیسی خروجی 65535 روی MISO سریال SPI قرار می دهد. من با LOGIC Analyzer چهار خط ارتباطی sclk _ miso _ mosi _ ss گرفتم و خروجی فقط عدد ثابت 65535 ,و ورودی هم هر چقدر تغییر بدهم هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.
        void CS5530_Init(void)
        {
        /* ***** RESET CS5530 ***** */
        CS5530_Reset(CS5530_RESET);

/* ***** OFFSET CS5530 ***** */
        CS5530_WriteCmd(CS5530_OFFSET1,CS5530_OFFSET2);

/* ***** GAIN CS5530 ***** */
        CS5530_WriteCmd(CS5530_GAIN1,CS5530_GAIN2);

/* ***** CONFIG CS5530 ***** */
        CS5530_WriteCmd(CS5530_CONFIG1,CS5530_CONFIG2);
        {

void CS5530_WriteCmd(unsigned int _cmd,unsigned int _data)
        {
        unsigned int i;

for(i=0 ; i<8 ; i++)
        {
        if(_cmd & 0X80 == 0X80)
        SPI0(1);
        else
        SPI0(0);

_cmd<<=1;
        Delay(2);
        }
        for(i=0 ; i<32 ; i++)
        {
        if(_data & 0x80000000 == 0x80000000)
        SPI0(1);
        else
        SPI0(0);

_data<<=1;
        Delay(2);
        {
        {
        خداوندا
        از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
        فراموشش کن
        دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام دوستان کسی نیست کمک کنه
          من احساس میکنم تابع CS5530_WriteCmd مشکل داره و درست ارسال نمیکنه یعنی یک 32 بیتی درست ارسال نمیکنه که آیسی جواب بده !!!!!!!!!!!!
          خداوندا
          فراموشش کن
          دکتر علی شریعتی

دیدگاه

اگه شما قصد دارید از peripheral میکرو استفاده نکنی و داده ها رو به صورت بیت به بیت ارسال کنید اون موقع نیاز به حداقل دو خروجی دارید SDI و SCLK فرض که CS همواره صفر هستش
            الان نحوه ارسال بیت به بیت توی کد تون تا حدی درسته اما دو تا خروجی تون کجاست؟
            من فقط SPI رو میبینم
            به صفحه 9 و10 دیتا شیت برید و مقادیر زمانبندی رو با حاشیه اطمینان انجام بدید و کد رو یکبار دیگه تمیز و با comment بذارید تا بشه راحتتر راهنمایی کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X