اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه ی خازنی ساده ی 220 به 12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه ی خازنی ساده ی 220 به 12

با سلام
    در گوگل جستجو کردم و تعدادی شماتیک را دیده و ساختم اما درست جواب نداد. شاید علتش این بود که بعلت محدودیت در ظرفیت خازنهای پلی استر که فعلا در اختیار دارم (124-224-684-123-474-154-125-105)(رنج به اصطلاح پرکاربردی که eca فرستاده) ناچار شدم از همین ظرفیتها و نیز موازی بستن تعدادی از اینها بجای نمونه های مندرج در نقشه استفاده کنم
    گویا این نوع منابع تغذیه خیلی به ظرفیت خازنهای توصیه شده حساسند
    برای راه اندازی یک فن کم توان 12v در فضای بسیار کوچک قرار است استفاده شود (جریان زیر 0.5A کافیست)
    با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۸:۲۷ ۱۳۹۶/۰۶/۱۴.

پاسخ : منبع تغذیه ی خازنی ساده ی 220 به 12

سلام
    اخرین شماره مجله pmm رو بخونید. فکر کنم شماره 18 بود اونجا قشنگ در موردش همه چیز رو توضیح داده که چطور قطعات رو که یه مقاومت و خازن وپل دیود هستش انتخاب کنید.

موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

اگر لینک با تصویر مقاله ی مذکور را بگذارید مفید و راهگشاست
      تا جای ممکن دنبال پروژه ی عملی که جواب داده باشد هستم
      این ارقام به تنهایی کافی نیست به ویژه که آمپراژ بالاتر مورد نیاز است
      جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۰۸:۳۹ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
        برای راه اندازی یک فن کم توان 12v در فضای بسیار کوچک قرار است استفاده شود (جریان زیر 0.5A کافیست)
        با تشکر
        سلام
        جناب اسکای لیک عزیز ، برای این جریانی که شما نیاز دارین تغذیه ی خازنی جوابگو نیست(جواب میده اما بعد از مدتی خازن مربوط خراب خواهد شده و دچار نشتی فراوانی میشه)
        بهتره از مبدل های سویچینگ استفاده کنید(اگر فضا برای شما مهم نیست از ترانس بدون خازن استفاده کنید ، البته یک عدد دیود 1 آمپری میخاد)
        البته میشه با تغذیه ی خازنی همچین جریانی رو گرفت اما اگر بخاهید عمر زیادی داشته باشد در عمل آنقدر حجم خازن بالا میره که بهتره از ترانس استفاده کنید. این تجربه ی خودم بود...
        بدرود
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
          با سلام
          در گوگل جستجو کردم و تعدادی شماتیک را دیده و ساختم اما درست جواب نداد. شاید علتش این بود که بعلت محدودیت در ظرفیت خازنهای پلی استر که فعلا در اختیار دارم (124-224-684-123-474-154-125-105)(رنج به اصطلاح پرکاربردی که eca فرستاده) ناچار شدم از همین ظرفیتها و نیز موازی بستن تعدادی از اینها بجای نمونه های مندرج در نقشه استفاده کنم
          گویا این نوع منابع تغذیه خیلی به ظرفیت خازنهای توصیه شده حساسند
          با تشکر
          با سلام
          ظرفیت خازن در این نوع مدار ها تنها در تعیین جریان گذرنده از مدار موثر است. اگر جواب نگرفتیم مشکل از جای دیگریست. شماتیک رو قرار بدید تا دوستان راهنمایی کنند.
          با توصیه ی دوستمون hoseyni emeni موافقم. لطفاً به این موارد نیز توجه داشته باشید.
          *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

مدار زیر که طراح آن مدعیست بخوبی جواب داده https://electronicpowersupply.blogsp...ss-12volt.html را دو بار با قطعات متفاوت ساختم خازن تانتال بشدت داغ می شود و خروجی مدار 0 است از راه آزمون و خطا مشکل طرح فوق برطرف شد با تشکر
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۳:۳۲ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.

دیدگاه

سلام من تاره اومدم به انجمن تاریخ ورودم معلومه. تا حالا چندین بار دیدم که افرادی اومدن سوال پرسیدن و دیگران محبت کردن وقت شریفشان را گذاشتن و سوال کننده را راهنمایی کردن و دست اخر سوال کننده اومده گفته مشکلم حل شد و رفته؟
              این رفتار بسیار بی ادبانه است . اگر دوستانی اینجا باشند که در فروم های مطرح خارجی حضور دارشته باشند میدانند که اعضا چه برخوردی با اینگونه افراد میکنن .
              وقتی مشکل خودتان را مطرح میکنید بعد از حل شدن ان باید بیایید و بگویید چه گونه حل شد.
              من اینجا نه قانون گذارم نه مدیر ولی وظیفه خودم میدانم که رعایت ادب علمی در انجمن های دانش پایه را تذکر بدم
              با تشکر کامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X